Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Здравейте на всички!

    Имам следния проблем с Outlook Express - трябва да го накарам да проверява правописа на немски език.

    Рових, търсих, бутах тук-там, от хелпа успях да разбера че в Експрес версията правописа е зависим от предварително инсталирани офис приложения (Ворд, ексел, пауър пойнт). Така, имам ги аз тези приложения, при тях си го има спелинга на немски, ама в Аутлука не излиза, имам само английски (3-4 вида), български, френски и испански. Тези езици се задават по време на инсталацията на Микрософт Офис (Proof Tools или нещо такова беше), но там няма НЕМСКИ, само тези езици са (е, без българския).

    И в сайта на Микрософт не можах да намеря нищо по този въпрос, сложили някакъв спелинг на френски, който така или иначе си го има

    Та помагайте някак си, да я накарам таз пущина да проверява и немските текстове.
    Знам че може, защото съм го виждал настроено, и освен немски в аутлука (където са опциите какъв език да проверява) излизат доста езици.

    С ВинХР MCE 2005 съм (но мисля че ОС няма значение тук). Имам инсталиран от Офис 97 ворд и ексел само, и Фронт Пейдж и Пауър Пойнт от Офис 2003.
    Не ползвам Флекс Тайп или други бози такива, ползвам си кирилизацията на Виндоса, от която имам добавена немска клавиатурна подредба. И идеята е да си е с кирилизацията на виндоса.

    Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #2

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Ми в OE->Tools->Spelling->Language си има German гледам. Таман 3 German - Austrian, Germany, Switzerland.

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Хубуу, при тебе имаш, ама аз горе в темичката ясно съм написал, че АЗ НЯМАМ немски там, и питам откъде да го докарам да е там!
    Благодаря все пак.
    Сигурно ще е нещо тъпо, в повечето случаи е нещо много тъпо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #4

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    "Рових, търсих, бутах тук-там, от хелпа успях да разбера че в Експрес версията правописа е зависим от предварително инсталирани офис приложения (Ворд, ексел, пауър пойнт). Така, имам ги аз тези приложения, при тях си го има спелинга на немски, ама в Аутлука не излиза, имам само английски (3-4 вида), български, френски и испански. Тези езици се задават по време на инсталацията на Микрософт Офис (Proof Tools или нещо такова беше), но там няма НЕМСКИ, само тези езици са (е, без българския).
    "
    Нещо не схващам тука. В останалите програми от офис пакета имаш спелинг на немски, само в аутлук не, така ли?

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Да Гросмаул, точно така, само интересно защо (може би е нормално това), примерно във Ворд давам му да проверява на немски, и му давам той да е по подразбиране, ама то си помни английския (но това както и да е).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #6

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Да Гросмаул, точно така, само интересно защо (може би е нормално това), примерно във Ворд давам му да проверява на немски, и му давам той да е по подразбиране, ама то си помни английския (но това както и да е).
    Не съм спец, но си мисля, че това по подразбиране може да има общо настройката на Regional Options на уиндоус
    ( http://img89.imageshack.us/img89/4737/newimage56sc.jpg ). Ако тя е английска, тогава може дефоулт спелинга на офис също да е на иглиш. A проблема с аутлук може и да е от същото естество, макар че ме съмнява.

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Точно тази настройка ми е на Бългериан (иначе няма да ми чете кирилицата) - нещо друго ще да е, но както казах преди, това за Дефолт езика за проверка не ме тревожи толкова, по-скоро защо го няма немския в ОЕ-то.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #8

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    HD - айде да доуточним - интересува ме дали в WORD-а имаш коректен спелинг на немски.Не питам дали ти излиза Немски като език.Двете неща са Различни.Ако не си сигурен - провери и тогава дай отговор.

    PS Тези за които имаш спелинг са маркирани с чавка и отгоре и има ABC.





    [attachment deleted by admin]

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Ако имаш някъде под ръка компютър с немски спел-чекър, можеш да си изкопираш папката
    \Program Files\Common files\Microsoft\Proofing (някъде там е въпросната папка)
    на твоя компютър.
    Един познат по този начин си прехвърля немския спел-чекър за Word още от Office97 и все още му върви. Сега е с Office2003. Предполагам, че и спел-чекъра на Outlook Express се позовава на съдържанието на тази папка. Ако няма откъде да го намериш, мога да ти го кача някъде, на най-рано след два дни.

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #10

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Така .....
    1. На поста на Ангелчо:
    - значи оказа се, че във Ворд нямам коректен спелинг, само излиза като език, но не работи.

    2. На поста на МиткоС:
    - обиколих всички компютри из фирмата, ама пък нито един няма работещ немски спел чекър, та ако можеш да ми пратиш тази папка Прууфинг, работата не е суперспешна, така че не ме бърка че ще е след няколко дни.

    Благодаря.


  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #11

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Хм, OE* е част от вин-а, а не от офиса. Така, че проблема според мен е във вин-а.
    Edit. Да ама не, само така си мисля. Защото: "Outlook Express does not have a spell checker. It can make use of the spell checker in Microsoft Office 95 or later, or Microsoft Works (later versions, which include Microsoft Word) if present. However, a system file that is required in order to make use of the spell checker is not installed by Windows XP." Е баси микромеката работа. За да получиш един нормално работещ продукт трябва да си купиш друг такъв, хехе.

  14.  
     
  15. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #12

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    от хелпа успях да разбера че в Експрес версията правописа е зависим от предварително инсталирани офис приложения (Ворд, ексел, пауър пойнт).
    Не съм ли бил достатъчно ясен? Четете бе хора.

  16. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #13

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    ОЕ-то е зависим от Офиса!
    Айде, давайте други мнения да видим, че ми е голям дерт.

    Edit: Засега може да оставим настрана ОЕ-то, защото ако в Офиса се появи спелинг чекер на немски, то по пътя на логиката ще се появи и в Outlook Express, нали?
    Значи първо Офиса трябва да оправим и нещата ще си дойдат на мястото (според мен).

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #14

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Тука един като теб, може и да си ти* :coolsmiley: :
    http://forums.wugnet.com/-Spelling-f...ict399843.html

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Тук съм качил един zip.

    Всъщност какво точно направих:
    1. Взех онази папка (точното място е c:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Proof) от компютъра на който има немски спел-чекър
    2. Сравних съдържанието с компютър на който има MS Office само със стандартен английски
    3. Изтрих повтарящите се файлове
    4. Останалите са в този zip

    Изтрих повтарящите се, защото zip-а се получаваше около 16M. Сега е 7,8M. Ако се установи, че съм се увлякъл с триенето, ще повторя процедурата.
    Също така в този zip сигурно има повече файлове отколкото всъщност са необходими, защото както споменах по-горе, тази процедура е правена вече поне три пъти (от Office97 насам)
    Не съм в състояние много дълго да поддържам този zip на това място, така че след седмица-две, ще ми се наложи да го махна. Ако някой от администраторите прецени, че zip-а е ценен, нека да го качи някъде в Setcom и евентуално да смени линка.

    ДОБАВЕНО
    От написаното по-горе може и да не става ясно какво точно трябва да се направи с тоя zip.
    Ами трябва да се копира съдържанието му (включително подпапките) в:
    * *c:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Proof
    и се очаква, че след това ще има немски спел-чекър в MS Office, а също и в Outlook Express

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 21:36
  2. MS Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 23-12-05, 10:47
  3. M$ Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-05, 19:42
  4. Outlook Express 6.0
    От Chipsy във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-03, 10:15
  5. Outlook Express
    От WarLord във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе