Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #16

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Така, изтеглих го аз този зип файл, копирах съдържанието му папката Прууф, обаче положението е без промяна, все още нямам немски спел чекър, нито във МС Ворд, нито в ОЕ-то

    Може би си се поолял стриенето, не знам.

    Ако можеш, хвани цялата папка Прууф (без да триеш нищо), и я прати на draganovh@gmail.com. Ако ти е по-удобно раздели архива на части.
    Да не си затрил нещо дето не трябва, де да знам.

    Благодаря предварително.
    Чао.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #17

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    В краен случай с Microsoft Proofing Tools(има за различните версии на офис) можеш да си оправиш проблема, но те са 600мб, тъй че не са за поща. Та тия пруфинг тулс се инсталират като отделна програма и в тях има спелчекър за всички езици, които майкрософт поддържа.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    HD
    Може би бъркаш нещо !
    Значи, седнах на един компютър с Office 2003 със стандартен английски, влязох във форума, изтеглих zip-а и го изкопирах в c:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Proof
    Пуснах Word 2003 и написах едно изречение на български с грешка, едно на английски с грешка и едно на немски с грешка. Имаше инсталирана стандартна BDS клавиатура и стандартен EN (никакви flextype и др.) Word автоматично сложи Language-English за текта написан на EN и Language-Bulgarian за текста на кирилица. Грешката в българското изречение беше маркирана, а също и в английското. Всички думи от немското изречение бяха маркирани като грешки, тъй като Word беше сложил английски. Маркирах немското изречение и направих Tools/Language/Set Language-German и в немското изречение остана само умишлената грешка.
    Добавих към клавиатурата German(Germany) Layout - German. Написах пак изреченията, като превключвах клавиатурата за съответното изречение. Явно според клавиатурата, Word автоматично се досеща за какъв език става въпрос и разпозна и трите грешки. (Още една причина да кажа на Profita в темата Общ Софтуер/Flextype - махни го този ши*ан flextype)
    Пуснах Outlook Express
    Направих едно празно писмо с трите изречения. Според това какъв език посочвах, се откриваха различни грешки. Езика в OE се посочва в OE/Tools/Options/Spelling/Language.

    Така че, опитай пак със същия zip и ако има проблеми, обади се.

    Докато се чоплех в Word, забелязах следната особеност:
    Има поле в Toools/Language/Set Language - Do not check spelling or grammar и ако там има чавка, то спел-чекъра не работи за съответния параграф

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #19

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Ами според мен не бъркам нищо, щото то няма какво да му сбъркаш, копирам и толкова.

    Днес обаче сутринта като отворих Ворд-а (с офис 97 съм), и разцъках въпросните езици и проверки и т.н. и ВСИЧКО ВЕЧЕ МАЙ Е НАРЕД!!!

    Да не би да се е нуждаел само от рестарт??? Аз вчера рестартирах няколко пъти, ама бях много зает със служебни истории и изобщо нямах време да погледна после какво става с тоя правопис, ама днес отворих и воала!

    Проверява правописа във Ворд, в Аутлук експрес също го проверява (струва ми се коректно)

    Ще му направя една седмица тестове и ще видим резултата.

    ЗНАЧИ ЗАСЕГА ТЕМАТА Е ПРИКЛЮЧЕНА (ако не излезе нещо ново)

    Благодаря на всички отзовали се, и най вече на MitkoS за зипчето


  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #20

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО НА ВСИЧКИ

    Помните ли ме? Човека с проблемите с правописа в Аутлук експрес

    Правописа на немски работи, обаче има един друг проблем, на два компютъра проверявах и на двата е така.
    Значи проблема е следния:
    правописа като цяло работи, обаче проблема е в думите с умлаут ( ü; ö; ä ).
    Думите, съдържащи такива символи, като ги проверява отдолу в "suggestion" (уж новата вярна дума) я дава същата дума, но само че умлаута е заменен с буква без умлаут, т.е. думата "schön" примерно я дава като "schon", а двете думи са с крайно различно значение.
    И при всички останали думи е така, умлаута изчезва и се замества от буква без умлаут - "ü" се замества с "u"; "ö" със "o"; "ä" със "a".

    Това сами разбирате е крайно неприятно, защото човек тотално може да се обърка, и един вид правописа работи на 50 %

    Някой друг има ли същия проблем, обръщали ли сте внимание на това? Или пак нещо повредата е в моя телевизор?

    Пропуснах да кажа че във Ворд правописа си е коректен, умлаутите си излизат и т.н.

  7. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #21

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Имам инсталационен файл за првопис на немски - нов и стар правопис. Ако те интересува ще ти го пратя
    nld@mail.bg
    ICQ 92886455

  8.  
     
  9. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #22

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език


  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #23

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Благодаря ти NLD, ама прочете ли първия ми пост?

    Не става въпрос за стар или нов правопис, а за това че не излизат умлаутите!

    А този инсталационен файл си го имам и аз, само че е за Microsoft Office 9x, ако твоя е за по-нов офис може даго пратиш на&

    draganovh@gmail.com

    Това от немското форумче го направих, но не е това (както по-горе споменах), пак не излизат УМЛАУТИТЕ!

    Давайте някакви други идеи моля.

    И четете внимателно темите.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #24

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Предполагам, че ако настроиш Regional Settings на Windows на German, умлаутите в OE може и да се появят.

  12. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #25

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Мда, наистина. Не работя с Outlook, но си мисля че това е от шрифтовете, доста от тях не поддържат Umlaut, не знам дали е възможно като на много други програми да се променя шрифта, но си струва да се опита. И скоро ще го направя

  13. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #26

    Re: Outlook Express 6.0 - Spelling на немски език

    Промених Регионал Сетингс на Герман, и стана работата, сега умлаутите излизат, ама пък друг проблем има:
    супердосадно ми е като ми излизат системните съобщения на немски, ТХТ файловете, дето са на български вътре не се четат, песните на БГ в уинампа и те на гарги излизат и т.н.

    Та това е временно решение общо взето, ако някой има други идеи да споделя, ще се радвам.

    чао.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 21:36
  2. MS Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 23-12-05, 10:47
  3. M$ Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-05, 19:42
  4. Outlook Express 6.0
    От Chipsy във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-03, 10:15
  5. Outlook Express
    От WarLord във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе