Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #1

    помощ

    Имам проблем
    Прейнсталирах Windowsa ,обаче сега имам 2 уиндолса, как мога да го изхврла старата версия, щото първия ми беше 2000.Направих му формате/мислех че ше стане, ама не /, изстри всичко, но ми остана като се включва компютара да ме пита, а искам да го махна.
    Мерси предварително и ви поздравявам с хубавия форум.

  2.  
     
  3. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #2

    Re: помощ

    Не съм сигурен, нека специалистите да се изкажат, но нещо с FDISK /MBR няма ли оправи ситуацията (или съм тотално заблуден?)?

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    8
    #3

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от pate
    Имам проблем
    Прейнсталирах Windowsa ,обаче сега имам 2 уиндолса, как мога да го изхврла старата версия, щото първия ми беше 2000.Направих му формате/мислех че ше стане, ама не /, изстри всичко, но ми остана като се включва компютара да ме пита, а искам да го махна.
    Мерси предварително и ви поздравявам с хубавия форум.
    Дай малко повече информация, кога си направил формата, какъв Win си инсталирал на кой дял от диска си го инсталирал, като избереш стария Win трагва ли компа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #4

    Re: помощ

    Ами показвами два диска, диск С и диск Д,/+ другите дето не са основни/ На диск Д беше уиндолса2000, реших че като формат му направа се махне, ама май съм се объркала* , остана си там но поне е празен.Нищо, потърсих да го изхвърла -но не става/незнам дали не е и грешка, /


    Формата го направих преди малко,Иначе компютара си работи, като го вкюча ме пита кой от двата искам-новия ли/ХП-дет съм го сложила, тoй е в диск C/ или старото дето е в Д/.Аз искам да се отърва от това да не ме пита.И да си остане само Wind..XP.
    Ако е добре дали да принсталирам наново пак , само да не ми се покаже сега и трети Виндолс, щото имах отпреди един такъв случай с друг комп. на един познат, бехме приятели, ама после се расърди и не ми говори вече *
    Пак мерси*

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    8
    #5

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от pate
    Ами показвами два диска, диск С и диск Д,/+ другите дето не са основни/ На диск Д беше уиндолса2000, реших че като формат му направа се махне, ама май съм се объркала , остана си там но поне е празен.Нищо, потърсих да го изхвърла -но не става/незнам дали не е и грешка, /


    Формата го направих преди малко,Иначе компютара си работи, като го вкюча ме пита кой от двата искам-новия ли/ХП-дет съм го сложила, тoй е в диск C/ или старото дето е в Д/.Аз искам да се отърва от това да не ме пита.И да си остане само Wind..XP.
    Ако е добре дали да принсталирам наново пак , само да не ми се покаже сега и трети Виндолс, щото имах отпреди един такъв случай с друг комп. на един познат, бехме приятели, ама после се расърди и не ми говори вече
    Пак мерси
    Трябвало е да форматираш диск С преди да инсталираш Виндоуса.
    Но има един файл на С: boot.ini, там се пипа за да не те пита.
    Но най добре е да форматираш С: и инсталиране на Виндоуса.
    Ако решиш да пипаш в boot.ini, направи си копие на файла някъде.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #6

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от memo
    Трябвало е да форматираш диск С преди да инсталираш Виндоуса.
    Но има един файл на С: boot.ini, там се пипа за да не те пита.
    Но най добре е да форматираш С: и инсталиране на Виндоуса.
    Ако решиш да пипаш в boot.ini, направи си копие на файла някъде.
    Хубаво,ама* този фаил къде да го търса ?Какво и как да го пипна ?И кое да не ме пита,*


    Значи, сега аз да формирам и диск С, и цялата информация да я премахна .И да пусна да се преинсталира.?
    Правила съм преинсталация досега, но в повечето случай става от 3-4 път.До тогава , си минава програмата, а после като го пусна пак ми се появява същато/старото/Значи е било заради това.Мерси*

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от pate
    Значи, сега аз да формирам и диск С, и цялата информация да я премахна .И да пусна да се преинсталира.?
    Ако си нямаш друга работа, действай!
    Иначе си отвори Control Panel. После избери System и там пък табчето Advanced. Най-долният раздел е Startup and Recovery и в него имаш клавиш Settings (третия такъв клавиш, отгоре надолу). Натисни го и в излезлия прозорец махни отметката пред Time to displаy list of operating systems:
    Ако така не стане или нещо не е така както ти го описвам, ще ти кажа как да си редактираш boot.ini, но е опасно ако оплескаш нещо...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #8

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Ако си нямаш друга работа, действай!
    Ако така не стане или нещо не е така както ти го описвам, ще ти кажа как да си редактираш boot.ini, но е опасно ако оплескаш нещо...
    То човек се учи докато е жив* .Какво мога да упропаста в най лошия случай*

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: помощ

    Да не ти се зарежда операционната система. И тогава ще трябва да преинсталираш (най-вероятно). Дори и тогава има оправия, но ще ти трябва някой разбирач да оправи кашата. Защото тогава няма да можеш да влезеш тук и да питаш какво да правиш
    BTW, да разбирам ли, че не е станало по "моя" начин или просто си любопитстваш?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #10

    Re: помощ

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Да не ти се зарежда операционната система. И тогава ще трябва да преинсталираш (най-вероятно). Дори и тогава има оправия, но ще ти трябва някой разбирач да оправи кашата. Защото тогава няма да можеш да влезеш тук и да питаш какво да правиш*
    BTW, да разбирам ли, че не е станало по "моя" начин или просто си любопитстваш?
    имам два компютара, едимя ми е лап топ, става въпрос за него.И аз съм му хвърлила мерака да го преинсталирам , само това е че после ще трябва пак програми да му зареждам.Аз отпреди доста си плащах, значи взимаха ми пари за всевъзможни глупости..И затова се опитвам сама.Само малко ми е притеснено -щото един ,,специялист,,на лап топа ми беше преинсталирал Уиндолса-и после нямах звук.Аз после се опитвах и от много пъти стана с звук-ама ми коства 2 дни.Затова сега се интересувам-ако може да го махна това дет ми се показва Уинолса2000. без да го прейнсталирам.Щом не става довечера го почвам.А че ми е И интересно за компютрите, не е лъжа.Не знаех за форума ви, но ми казаха че бил много добър и че за всчкакви въпроси-мга да намирам помощ.
    А за в моментта-аз имам нужда, и ще го направя това нещо дет ми даде съвет..И е хубаво че ще съм онлайн ,ако нещо стане*

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #11

    Re: помощ

    Ето така изглежда boot.ini на компютър с ОС Microsoft Windows XP Professional, намираща се на 1ви партишън от единствения диск (иначе казано на диск С

    [boot loader]
    timeout=0 - колко време да дава за избор на ОС
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS - къде е ОС по подразбиране (тази, която ще се зареди ако не натискаш нищо)
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
    C:\="Microsoft Windows" - Списък с операционни системи (ОС)

    Самият файл се намира на С:\ - т.е. в главната директория (или папка, ако така я знаеш), и е възможно да ти е скрит и Read-only.

    Моят съвет е да си намериш файла, да си го отвориш с Notepad, да го разгледаш много внимателно, докато разбереш къде са разликите с горепосочения (излишните редове, които ти дават екрана за избор на ОС) и да си го редактираш. Ако не можеш да се справиш, копирай съдържанието на файла тук и ще опитаме да го оправим заедно.
    Успех!


    // Пръв бях! Пръв бях! Изпреварих pimpirlit

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #12

    Re: помощ

    Това, което ти казах да направиш ще ти махне показването на Windows 2000 при зареждане. Въобще няма да те пита и да чака коя операционна система да зарежда (то Windows 2000 вече го няма според описанието ти), а ще стартира директно. Това се е случило защото го е имало (Win2000) когато е инсталирано XP-то. Точно в "тайнствения" boot.ini има един излишен ред, който бърка цялата работа.
    Та няма да се налага преинсталация, де. *
    Но ако ти се рискува:
    По начина, който ти описах по-горе стигни до прозореца Startup and Recovery. Там има един клавиш Edit. Като го натиснеш ще ти се отвори точно boot.ini файла. Там внимателно изтриваш целия ред и само него, който съдържа "Windows 2000....". След това трябва да изглежда нещо като това:

    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=optin


    След като се убедиш, че всичко е наред го съхраняваш и рестартираш.
    Успех!

    EDIT: Изпревариха ме

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #13

    Re: помощ

    Само да го намера.И го почвам.щото ми е не на англииски.Надявам се да се справа.
    опс* аз мислех че е картинка съм прикачила,а то е да се изтегли.Това ми престявлава ком.


    [attachment deleted by admin]

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #14

    Re: помощ

    не , не ми е същото* .След fastdetect -при мен нищо не пише .

    да го напиша ли аз ?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #15

    Re: помощ

    Явно нямаш SP2. Не добавяй и не променяй нищо в този ред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе