Резултати от 1 до 15 от общо 15

Remote Assistance...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Remote Assistance...

    Абе тва нещо работи ли по LAN, писна ми да обикалям квартала в свободното си време.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Remote Assistance...

    ;-)))))))))))



    Да, бачка. Обаче има проблем - като се логнеш да оправяш някое PC в квартала, усера, чието е пц-то бива логнат-аут. Демек само един човек може да е админ.



    ....ъъъ, нали за winXP-pro питаш?






  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Remote Assistance...

    Да. Абе аз го намерих каде е, ама като напиша IP-то на компа отсреща, ми казва, че тези ресурси са забранени от админа на мрежата, пъk такъв нема...кой ги е забранил. Машината отсреща е с пуснат remote assistance...



    <center></center>



    Edited by - LordOfEvil на 17/02/2002 21:55:50

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #4

    Remote Assistance...

    Това "нещо" работи идеално освен по LAN и на dial-up връзка...




  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Remote Assistance...

    ъъъхъъъмммм... и за кво ми го изплюва тва съобщение, че админа е рязнал достъпа до "ресурсите"???



    Я светни малко в ситуацията ако си го ползвал нещото.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Remote Assistance...

    Ами не е настроено като хората...

    За WinXP или 2000Server става дума?

    Дай административни права на юзера, който се логва - тогава със сигурност ще стане.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #7

    Remote Assistance...

    Resursite sa ti zabraneni shtot ne se logvash kato administrator ....



    http://www.rootbg.com

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #8

    Remote Assistance...

    Ми той моя акаунт е администраторски... по принцип на логона админския акаунт не се вижда, и го има само под Safe Mode. Е може и да се вижда ако поискам, но надали там е проблема. В Hepl-а се споменава, че и двете PC-та трябва да имат MSMessanger, възможно ли е да е чак толкова тъпо. Става въпрос за XP Pro...

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Remote Assistance...

    Messenger-a няма нищо общо. Също не е необходимо да си а админ акаунта, а с който и да е, стига да има админ права.

    Не виждам причина да не работи при теб - кога се скапва - тръгва ли въобще конзолата и виждаш ли логон диалога на отдалечения компютър?




  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #10

    Remote Assistance...

    Значи



    1 - аз съм администратор на моя комп

    2 - като напише IP-то на компа отсреща, нещо се позамисля и казва, че ресурсите са забранени от администратора

    3 - съмнявам се, че има проблем с мрежата. Значи по принцип диалога за шерване си е Simple, а аз го заместих с някакъв по сложен, защото онзи имаше само Full и Read-only, без никакви есктри. Обаче сега нищо от мойте дискове не може да се шерва. Всъщност шерва се, но никой, дори и аз няма достъп. В това отношение M$ са се УсР@лИ, опитали са се да направят цялата работа по-професионална, ама се е получило куцо.



    Общо взето нищо не тръгва. Само ми дава грешката. И това е за всеки комп в мрежата.



    А, и още нещо, където може да се избира Location, напр. при Remote Desktop съм само аз, незнам защо. Така че не мога да ползвам и remote desktop като алтернатива, защото просто на всеки комп единствения Location е той самия, и не мога да пусна достъп от друг Location.



    <center></center>

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #11

    Remote Assistance...

    LOE, tuk stava vupros, da si administrator ne na tvoia komp., a na drugia, za da mojesh da burnikash po nego.




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Remote Assistance...

    Да де, ама нищо не тръгва. Дори не се стига до логин, а на другите PC-та е пуснат remote assistance. Аз ако стигна до логин ще викам ура, ама нема...



    <center></center>

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #13

    Remote Assistance...

    Az lichno ne sum imal vuzmojnost da iztestvam lichno tazi extra na XP. Na men mi se struva, che Remote Assistance i Remote Desktop, sa edno i sushto neshto? Ili ima tunka razlika.. , vuv vseki sluchai, vij kakvo pishe edin pich po vuprosa vuv svoi "tutorial", kato dava i screenshots:



    1.



    glavnia dialog







    2.



    tuk vuvejdash username i password za samia service...







    3.



    a posle otnovo za da se lognesh remote..







    Celia tutorial mojesh da prochetesh na tozi adres

    http://www.helmig.com/j_helmig/wxprmdtp.htm, a samia sait spored men e izkliuchitelno dobyr i dobre podreden s "avtorski" tutoriali za vsiakakvi microsoft-ski OS-i.




  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #14

    Remote Assistance...

    Ха хаааааа - оправих го...



    Ма кой да ми каже:



    RUN gpedit.msc



    там да намеря remote assistance и да го конфигурирам.



    Между другото там е пълно с интересни работи - сигурно това е най-якия tweaker за XP. Спрях си system recovery тотално, даже вече го няма и в system properties. Абе квото ви душа иска може да променяте ))

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #15

    Remote Assistance...

    М@амка му, сега пък друго излеза. Значи преди ми казваше, че ресурсите са рязнати от администратора. Е направих всичко както трябва, добавен съм към списъка на експертите, на всяка машина всичко е 6. Като напиша нечие IP сега дава друго - просто достъп permission denied. Като си напиша мойто IP ми дава потребителите които са на него, и като пусна Remote Assistance - A program could not start. Please try again.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Remote Desktop ?
    От Lukan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 34
    Последно: 30-07-06, 13:07
  2. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 10:18
  3. Remote PC
    От Go_Play във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-05, 16:38
  4. PC Remote
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 03-04-03, 14:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе