Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #1

    Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Може ли някой да ми каже защо интернет връзката ми постоянно спира и след като рестартирам отново се появява?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Какъв тип ти е връзката, операционната система и кой ти е доставчика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    10
    #3

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Пробвай с друга мрежова карта

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #4

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Aми на кабелен интернет съм с Windows XP доставчика ми е Варненски оператор Ария-нет.
    С Norton 2005 антивирусна, Kaspersky Anti-hacker , SP 2 и Webroot Spy Sweeper.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Я си изключи всичките firewall-и и тогава виж как е.

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Ако имате зададени ip адреси спри DNS клиента. При мене преди често се случваше в офиса. Има има интернет и по едно време изчезне. Имаше и друг случай, при стартиране на Уиндоус (XP) 3-5 мин. няма интернет и след това се появява.
    Успех

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира


    Цитат Първоначално публикувано от get
    Ако имате зададени ip адреси спри DNS клиента....
    Само да попитам, ей тъй, интересно ми е: кой ще прави DNS резолвинга?

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Само да попитам, ей тъй, интересно ми е: кой ще прави DNS резолвинга?
    Ще кара направо по IP-та, къде къде по-лесно е да се запомни 68.142.197.67 от някакво си www.yahoo.com

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Ще кара направо по IP-та, къде къде по-лесно е да се запомни 68.142.197.67 от някакво си www.yahoo.com
    Кефиш ме.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    в доставчика ти има някакви проблеми.
    Отвреме навреме се появяват същите симптоми и при мен.Изхвърля от VPN a и трябва наново да се логвам и започва да ми дава съобщение за грешна парола или user name. И така докато вдигна скандал на интернет доставчика.Не ми обясняват какво пренастройват или пипат но понякога с месеци няма проблеми. Само , ако знаеш колко поъти са ме карали да си преинсталирам бозата , но още не съм.С ХР Про и пакет 1 съм ,нортон 2005 и полседна версия на Зоне аларм Про. А що чудо видях с тези торенти докато заработят с пусната Зоне аларм.
    При мен час по час местят кабели и 2-3 пъти ме бяха закачили на грешно място.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    3
    #11

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    в доставчика ти има някакви проблеми.
    Отвреме навреме се появяват същите симптоми и при мен.Изхвърля от VPN a* и трябва наново да се логвам и започва да ми дава съобщение за грешна парола или user name. И така докато вдигна скандал на интернет доставчика.Не ми обясняват какво пренастройват или пипат но понякога с месеци няма проблеми. Само , ако знаеш колко поъти са ме карали да си преинсталирам бозата , но още не съм.С ХР Про и пакет 1 съм ,нортон 2005 и полседна версия на Зоне аларм Про. А що чудо видях с тези торенти докато заработят с пусната Зоне аларм.
    При мен час по час местят кабели и 2-3 пъти ме бяха закачили на грешно място.
    Явно наистина проблема ще е в доставчика май,защото от доста време съм с тази конфигурация от програми и проблеми съм нямал до сега .Но в последно време е нещо ужасно.Май ще трябва да си поговоря с тях.Между другото вече два пъти преинсталирах и за какво????

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Нека първо да уточня - ако става въпрос за доставчика Ария-Нет който е в кв.**********, от мои лични наблюдения (сестра ми ползва нет от тях и един съсед също си пусна нет от тях) - едва ли проблема е в доставчика. Както казах по мои лични наблюдения нета върви сравнително бързо и не съм забелязал да прекъсва.
    Аз също съм на мнение, че проблема е в мрежовата карта или нещо софтуерно (защитни стени , антивирус и др. подобни)
    Прегледай също и кабела, особено на места където минава покрай ръбове, прозорци, отвори и др. подобни. Накрайника също.

    @kris11 - връзката там не е на VPN.

    Важна добавка - ESKI, проблема явно не е при теб. Разговарях със сетра ми - от 3-4 дни и при нея прекъсва връзката. Явно е от пповайдера.

  16. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #13

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Така...
    Пробвайте да спрете DNS клиента.
    След това в локалната Ви мрежа напишете \\XXXXXX
    през start - run - cmd - nbtstat - вижте от къде resolve-а името на компютъра. Дали през broadcast или чрез Wins(ако наистина имате такъв )

    Същото се отнася и за yahoo.com
    Това го прочетох от сайта на майкрософт. За съжаление не мога да намеря темата в момента.

    Безпроблемно може да се пробва. Просто споделих моят не толкова голям опит и при мене има положителен ефект.


  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Така...
    Пробвайте да спрете DNS клиента.
    След това в локалната Ви мрежа напишете \\XXXXXX
    през start - run* - cmd - nbtstat - вижте от къде resolve-а името на компютъра. Дали през broadcast или чрез Wins(ако наистина имате такъв )

    Същото се отнася и за yahoo.com
    Това го прочетох от сайта на майкрософт. За съжаление не мога да намеря темата в момента.

    Безпроблемно може да се пробва. Просто споделих моят не толкова голям опит и при мене има положителен ефект.

    OK - направих го това и видях, че имената се резолват по broadcast . Това каква връзка има с прекъсването на интернета?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    14
    #15

    Re: Помощ : интернет връзката ми постоянно спира

    Хайде да оточниш какво значи прекъсва ми интернета , точно как го останови ???
    Изписва ти "Кейбъл Ънплъгд" - Вариянт 1. - Отиваш и пребиваш тоя дет ти е кримпнал кабелите.
    Вариянт 2. - Отиваш и пребиваш тоя дето гаси суича.
    Вариянт 3. - Вземи все пак си провери картата.
    Вариянт 4. - Подпали доставчика.

    Не изписва нищо само гадните екранчета в трея спират да мигат.

    - Ти пробва ли в този момент да треиснеш нещо та да видиш до каде стигаш , белкем разбереш къде аджеба изтича тоз мити интернет. / Може при вас услугата да е екологично-чиста и за преносна среда да ползват пощенски гълъби. Съседа ти от 1-ви етаж е минал с вартбурга си с развален ауспух и ги е уплашил. /

    С WinDoze си разбрах, начи tracert <нещо си> и гледаш докаде стигаш. Ако стигаш до под кривата круша , почвай да търсиш проблема при теб или най-много в провайдера ти.

    Най-добре Pathping <нещо си> и гледаш каде губиш пакети... и да го изчакаш да си сметне ей

    Как да си провериш картата без много зор. Начи викни някое другарче да си домъкне компота и пробвай на неговия пак ли гасне ако ли не картата ти е акана. Става и просто да сложиш друга карта.

    Много от вградените карти / особенно на стари барутарници / обичат да ги правят тези номера , вземи си виж входа за RG плъгчето да не са му се натикали много надолу едни като жички такива , тея нещица правят контакта между картата и кабела , ама ако картата е виждала бая зор те пропадат прекалено надолу и не дават добър контакт.
    Аko ти бачка картата - тогава :
    Вземи питай другите потребители на същия проваидър които са около теб / на същия суич / дали и при тях спира нета. Аko ли не земи си преинсталирай гадния Уиндоус и не се мъчи ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с интернет връзката.
    От Angel Svalqcha във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-13, 20:29
  2. Отговори: 11
    Последно: 25-10-06, 13:22
  3. програма за ускоряване на интернет връзката
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-05, 23:17
  4. Отговори: 11
    Последно: 11-01-05, 10:35
  5. Отговори: 35
    Последно: 02-09-03, 01:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе