Резултати от 1 до 14 от общо 14

Скапан хард или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #1

    Скапан хард или ...

    Здравейте! Проблема е следния- когато се опитам да отворя една папка, ми изписва съобщение, че диска не бил форматиран. Това се случва само на 4 папки в този дял, с другите няма проблем. Харда ми е разделен на два дяла . Проблема е на логическия дял.
    Win XP Pro, file system FAT. AVG антивирусна, сканирах online* за вируси- нищо не се видя. Тествах харда с програмката HDD Regenerator от хирен СД-то - не откри проблем. По принцип не ми е проблем да форматирам, ама ми се иска да го оправя по друг начин. Някакви идеи?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #2

    Re: Скапан хард или ...

    Незнам защо използваш ФАТ32 ! Смени си файловата система ! Може от там да идва проблема !

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #3

    Re: Скапан хард или ...

    Защото като се наложи да преинсталирам, го правя под ДОС, така ми е по-лесно, ако няма друго решение, ще пробвам с NTFS, ако трябва и ще форматирам, просто ми се иска да разбера как се е получил проблема, за да го избегна занапред.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Скапан хард или ...

    мисля че проблема е в имената на папките - ако са на български език , при един скандиск- имената се омешват и компа ги преименувап по свой начин . единственото решение е под дос с фаил менагер да преименуваш папките с английски имена .

    аз също съм с ФАТ 32 и нямам никакви проблеми с това

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re: Скапан хард или ...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    мисля че проблема е в имената на папките - ако са на български език , при един скандиск- имената се омешват и компа ги преименувап по свой начин . единственото решение е под дос с фаил менагер да преименуваш папките с английски имена .

    аз също съм с ФАТ 32 и нямам никакви проблеми с това
    Не са на български език и преди това се влизаше в тях без проблеми. Нямам никакви папки на български език и скоро не бях правил скандиск.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Скапан хард или ...

    ако не можеш да влезеш само в определени папки - значи е лош сектор.
    от софия ли си - там имам познат който може да помогне ама незнам как ще таксува услугата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re: Скапан хард или ...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ако не можеш да влезеш само в определени папки - значи е лош сектор.
    от софия ли си - там имам познат който може да помогне* ама незнам как ще таксува услугата.
    не съм от София, пък и сканирането не ми изкара лоши сектори. А по принцип формат на дяла няма ли да оправи нещата, защото не ми е проблем да го форматирам?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Скапан хард или ...

    можеп да пробваш -а ако пак ги прави - определено има засент сектор( сканирането не винаги засича лош сектор , а ако си го е помислил WIn-а за бад- като нищо може да го прави.)

  11. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #9

    Re: Скапан хард или ...

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Нямам никакви папки на български език и скоро не бях правил скандиск .
    Отговора се съдържа в обяснението ти. Пусни един чекдиск ей така : CHKDSK D: /F /R
    Така ще провериш и теорията на Mr.TECHNO за "лош сектор", който според мен бърка - лош сектор да не се покаже след HDD Regenerator - да, да ... Ако и след ако след това не се оправи под DOS с нещо от рода на NC преименувай въпросните папки.

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Re: Скапан хард или ...

    NortonCommander не е нужен за преименуването, достатъчно е:
    ren [старо име] [ново име].
    Обаче щом преди е била достъпна, едва ли е от некоректно име.
    Но е интересно дали директорията се вижда от там. Пробвай да влезеш в нея през cmd.
    Пробвай също са я видиш през интернет-браузер, няма да се изненадам, ако там успее да я покаже.
    Срещнах интересно решение на подобен проблем - да се сплитне проблемния дял на два нови. Не зная защо, но един човек така е успял да си спаси информацията от 2-3 "забранени" по подобен начин директории.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #11

    Re: Скапан хард или ...

    леко не е по темата..., но аз имам една папка, която започва с " ." (шпация точка). не мога да я изтрия по никакав начин, но мога да я копирам и на други места и тогава и от там не мога да я изтрия )

    пробвах в сейф моуд, пробвах с кнопикс, пробвах с уинтърналс цд-то, и т.н. ... неще и неще...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #12

    Re: Скапан хард или ...

    Значи- една от папките я преименувах под ДОС, пак не може да се влезе през експлорера, не става и през интернет експлорер, само с cmd се влиза в директорията, но е празна и не може да се изтрие... ще почакам още малко за идеи, ако нищо не помага* ще форматирам.

  16. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #13

    Re: Скапан хард или ...

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    NortonCommander не е нужен за преименуването, достатъчно е:
    ren [старо име] [ново име].
    Понякога ren не действа, но NC се справя ...

    Срещнах интересно решение на подобен проблем - да се сплитне проблемния дял на два нови. Не зная защо, но един човек така е успял да си спаси информацията от 2-3 "забранени" по подобен начин директории.
    Ми ... ако ще правим нещо от рода на - "понякога е хубаво нещата просто да ... работят" лошо няма, но чак таз гимнастика А това лесно се обяснява с познаването на метода на действие на PQMagic и подобни програми. Те просто преди да сплитнат проверяват за грешки партишъна, който се манипулира и съответно ги оправят. Което ме подсеща ...
    Usera: Намери PQMagic 8 дискетка, буутни от нея и провери проблемния партишън с него : Advanced -> Check partition for errors.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Скапан хард или ...

    bad sector може и да не се покаже след hddreg - тази програма лъже много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVD - скапан образ
    От Evlampio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-07, 17:37
  2. Отговори: 4
    Последно: 20-12-05, 22:02
  3. Скапан windows
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-04, 02:44
  4. Скапан проблем...
    От Caesar във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-04, 23:31
  5. Скапан Windows и Partition
    От afterburner във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-01-03, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе