Резултати от 1 до 11 от общо 11

Скапан Windows и Partition

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #1

    Скапан Windows и Partition

    Проблемът е следният: качих си един крак и след като го стартирах - син екран, рестарт, и после ми се изписва съобщение, че не може да се намери операционна система. Влизам в дос и пиша fdisk /mbr (да ви кажа не съм сигурен че е правилно да напиша това?) и на следващото стартиране пак се появява нещо такова. Решавам да преинсталирам Windows-а но диска ми не е bootable. Качвам инсталацията на d: защото c: ми е NTFS и след като прехварли първите файлове от самото начало на инсталацията ми се изписва, че Windows is copying files и дотука. После пробвах по няколко начина (включително и с Линукс) да вляза в c: но ми пише че партишъна е развален. Не искам да пипам с fdisk, защото имам важна информация на другия дял. Ще мога ли да оправя партишъна с Partition Magick за дос (не ми пука за инфорамцията на c?



    Мерси много!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Скапан Windows и Partition

    Форматирай c:

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Скапан Windows и Partition

    П.П.

    Най-добре вземи отнякъде един втори диск и си копирай важната информация преди да правиш тия акробатики.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #4

    Скапан Windows и Partition

    Da prav e Ghost - inache trii zdravo s PM - probvai predi tova s repair conzolata na XP-to fixmbr

    fixboot comandite (vij gi s help)...

    Ai ne vidiah che niamash bootable CD... ami kak se vlizashe - ..po-kasno ste vidia

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #5

    Скапан Windows и Partition

    Някой може ли да ми направи двете дискети на PM и да ми ги прати архивирани под зип на е-мейл afterburner@mail.bg като две писма за всяка дискета, защото никой познат няма пълна версия



    Мерси много

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Скапан Windows и Partition

    Probva li da vlezesh v "SafeMode" i da deinstalirash tova, koeto ti e srinalo Win.?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #7

    Скапан Windows и Partition

    Абе, момче?!?

    Ти не четеш ли? Като нямам партишън какъв WINDOWS, какъв SAFEMODE?!?



    Sorry, че така се изцепих, но все пак чети това, за което съм си правил труда да пиша.



    П.С. Компютъра си го оправих отдавна...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    69
    #8

    Скапан Windows и Partition

    Nai dobroto koeto moje6 da napravi6 Ako wina e Xp Da si kopira6 po vajnite raboti sled tova s Partition Magik da si formatne6 dqla sled tova namira6 nqkoi Me I ot diska Startira6 "Windrv 8000 8000" i sled tova ve4e nqma da ima6 nikakvi problemi.!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    57
    #9

    Скапан Windows и Partition

    Windows e Boza

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    4
    #10

    Скапан Windows и Partition

    I az imah takav problem sled kato si instalirah Linux.Toi pi6e v MBR i drugite OS nemogat da nameriat particionite.

    Nemogeh da startiram nicoia OS, a imam WIN98, i WINXP. ParticionMagic mi dava gre6ka i ne pokazva nikakvi logi4eski dialove, a FDISK ne me ebava za ni6to.Togava istrih tova koeto be6e pisal LINUX v MBR sas komandata fsdisk /mbr - ne4e se opraviha ne6tata no ponegi istrih.Sled tova zapo4nah instalacia ot bootCD-to na WINXP do miastoto kadeto mi iska kak da formatiram diska ot tam mu dadoh QUIT i sled restarta vsi4ko be6e OK.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Скапан Windows и Partition

    Linux пише там където му кажеш. Ако искаш да си запазиш MBR задаваш на LILO да се инсталира на "first sector of boot partition". Другия вариант, ако LILO вече се е наместило върху MBR, е да си редактираш по подходящ начин файла /etc/lilo.conf, като укажеш дяловете в които имаш инсталирани други ОС и да не забравиш после да стартираш /sbin/lilo за да влязат промените в сила. Но при всички случаи fdisk/mbr не е най-доброто решение... или по-точно е, но ако си решил да забравиш за инсталирания вече Linux

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVD - скапан образ
    От Evlampio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-07, 18:37
  2. Отговори: 4
    Последно: 20-12-05, 23:02
  3. Скапан хард или ...
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 16-12-05, 12:41
  4. Скапан windows
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-04, 03:44
  5. Скапан проблем...
    От Caesar във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-04, 00:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе