Резултати от 1 до 7 от общо 7

Windows error II

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #1

    Windows error II

    Здравейте,
    Имам пак проблем с Windows-a ( http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23098.0.html ).
    Грешката, която дава е друга този път. Пречи на стартирането на някои програми сред които са - Nero InfoTool, WinAmp 5.2 Build 0393 Full Beta, ChrisTV, някои от емулаторите за конзолни игри. Не знам от какво, но тези програми не могат да се стартират. С Win XP Pro SP2, Norton Antivirus, DirectX 9.0c, IE6. Проверявал съм за вируси и с NOD32, за спайове и т.н., резултати - няма открити. Машината е AthlonXP 2000+, SDRAM 512Mb, Gigabyte 7ZXE. Не е клоквана машината, всички показатели са ОК. Ама тази грешка не е*


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Windows error II

    Провери си на сайта на ГБ за нови драйвери за дъното и по скоро за чипсета на дъното и ги обнови - после за продължение може да постнеш как ти е конфигуриран компютъра :

    HDD = Master
    CD/DVD/RW= ?
    i drugi ako ima6..

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #3

    Re: Windows error II

    Свалих последните драйвери от сайта им и ги инсталирах. Проблемът остана. Инсталирах и по нови драйвери за дъното, но не официални - пак същото. Компютъра е в следното положение:

    Primery Master = HDD Seagate ATA100 (UDMA 5)
    Primery Slave = HDD WD ATA66 (UDMA 4)
    С кабел за АТА100.

    Secondory M = DVD-RAM LG GSA-4167B (UDMA 2)
    Secondory Sl = DVD-ROM LG (UDMA 2)
    С кабел за АТА100.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Windows error II

    Вчера имах подобен проблем.
    На чиста инсталация WinXP Pro, след инсталацията на SP2 и драйверите инсталирам DivX 521, XviD 1.1.0, DivXG400.2_83, ac3filter_0_70b и FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2005-02-16. След инсталацията на FFDShow се промени начина на показване на менютата - от Fade на Scroll Effect и при опит за стартиране на Winamp излизаше грешка, подобна на твоята.
    Деинсталирах FFDShow и всичко се оправи. Ако имаш инсталиран този кодек, може той да е причина за проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #5

    Re: Windows error II

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Вчера имах подобен проблем.
    На чиста инсталация WinXP Pro, след инсталацията на SP2 и драйверите инсталирам DivX 521, XviD 1.1.0, DivXG400.2_83, ac3filter_0_70b и FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2005-02-16. След инсталацията на FFDShow се промени начина на показване на менютата - от Fade на Scroll Effect и при опит за стартиране на Winamp излизаше грешка, подобна на твоята.
    Деинсталирах FFDShow и всичко се оправи. Ако имаш инсталиран този кодек, може той да е причина за проблема.
    Точно това е проблемът - FFDShow. Не знам само как влияе на Nero-то*
    Благодаря много за помощта!

  7. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #6

    Re: Windows error II

    точно ...и аз забелязах този проблем - и за това слагам пакет на к-лите -2.41 (и за сега нямам ядове с интерфеиса)

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: Windows error II

    Имаше един пост във форума за необходимите кодеци.

    DivX 5.xxx
    XviD xxx
    AC3Filter
    DivXG400

    Това е всичко необходимо на един нормален компютър с Windows за гледане на филми. Моят клиент искаше и да редактира филми, затова се опитах да сложа FFDShow. Подозирам, че с малко настройки на кодеците от Device Manager-а FFDShow ще тръгне нормално, но не ми се занимава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Error loading c:\windows\system32\rvinhvvh.dll
    От Popkaro във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-11-10, 23:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  3. Windows error
    От sorrowsad във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 02-10-05, 15:19
  4. Windows-System Error
    От Profita във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 01-02-04, 20:42
  5. "windows protection error"
    От adios във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 25-12-01, 02:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе