Резултати от 1 до 15 от общо 15

как да стартирам vga service windows xp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    как да стартирам vga service windows xp

    Привет !

    Получи се доста лош момент.
    Исках да инсталирам нови дравери за видеокартата ми - ати. Махнах стартите, пуснах инсталацията на новите радеон омега. Инсталацията спря с грешка, че трябва да сложа дефоулт адаптер някакъв.
    Дисплей пропертис - адванс - адаптер .... и там празно. Като отидох на драйвер нямаше модели а пишеше нещо от рода на ВГА сървис старт и стоп. Не знам защо реших да го рестартирам - стоп и старт.
    След като натиснах стоп, компщтъра заби. Изчаках го 2-3 минутки, но нищо и ребутнах.
    И сега идва големия проблем - в какъвто и режим да влезна - сейф мод, последна "работеща" конфигурация, дори и в нормален режим - нямам видео. Черен екран. Монитора не се изключва, но нищо не се вижда. Пробвах с инсталационния диск на Уиндоуса . От там листцвс, но не мога да разбера кой сървиз да пусна, пробвах с някои, но не се справям със словореда*
    Предложете някакво решение как да си фиксирам Уиндоуса.
    Репеър ми е последната опция.
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Аз бих опитал liveCD на WinInternals - монтиране на host инсталацията на Windows и така...
    Но в твоя случай не съм ти мног полезен - нали нямаш видео...
    Евентуален изход - ако си си активирал Remote Desktop Connection, може и да се логнеш от друго РС (ако го имаш).
    Друг вариант е Damn Small Linux (50MB), зареждане от него и така вече ще можеш да се сдобиеш с liveCD-то на WinInternals... Ако го нямаш като мен в портфейла си (на CD размер визитна картичка), то може да си го изтеглиш в най-близкия клуб!
    Май е по-лесно и бързо да си преинсталираш Windows-a. А доколкото съм запознат, Omega драйверите са неофициални, така, че защо да не си правиш image на дяла с ОС, преди тези експерименти?
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Преди да зареди windows като натиснеш F8, не се ли появява Enable VGA mode или е спряно централно .

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Ами аз имам фбсд. Ако това лайвцд би помогнало.. ще го пробвам.
    Евентуално линк за него?

    Ф8 не излиза.

    Имам Ремут Администратор. С него би било възможно. Предполагам как ще го пусна..
    старт - рън C:\Document...\niki\Desktop\RAdmin\Start...

    Сетих се и за нещо друго. Предполагам в дисплей пропъртис все още ще има опция старт видео или там каквото е. Та някой може ли да ме "опъти" как да стигна до там? Например:
    десеин бутон на десктопа- r (properties) -а или в за адванс - колкото пъти таб или шифт и таб - адаптер - драйвер ...Enable device кое под ред се пада... нещо такова

    Благодаря

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    При мен с ХР и инсталирани драйвери за NVidia последователността е:
    Десен бутон -> мишката съвсем леко надясно и нагоре за "Свойства" -> ляв бутон
    После:
    4 пъти ТАБ -> 4 пъти стрелка надясно (тага за настройки) -> 4 пъти ТАБ (Разширени) -> Ентер -> 5 пъти ТАБ -> стрелка надясно (тага Адаптер) -> ТАБ (Свойства) -> Ентер -> ТАБ -> стрелка нагоре (Enable device) -> ТАБ (Бутон ОК) -> Ентер -> 2пъти ТАБ (ОК) -> Ентер -> ТАБ (ОК) -> Ентер

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Нещо не се получава. В адванс влизам с В(на А се чува бийп)

    Свалих някакъв Уиндоус Лайв ПЕ.
    С него успях да отворя девайс мениджъра. Доста неща бяха в жъло (unknown device) включително и видеото и монитора. На видеото му добавих драйвери, после и на двете дадох енейбъл. За съжаление не се индексираха като валидни, а си останаха с жълта чуденка отпред.
    Рестартирах* Уиндоуса и се появи ВГА енйебъл сс Ф8. Пуснах го но уви, отново нищо.
    Прегледах services, но нищо свързано с видео или нещо друго.

    Мога ли пусна систем рестор през бутващото цд на XP или да помоля някой ако може отново да ми напишете как става? Start - run - rstrui.exe
    alt+r alt+n и кокло таба за да избера дата 23 или 24 трябва да има. А от 25 имам 3 първият ще свърши работа.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Не че нещо, ама досега поне 10 пъти можеше да преинсталираш уйндоуса и да си забравил за проблема.....
    Аз отдавна не държа нищо ценно на системния дял.....появили се сериозен проблем - формат и преинстал - спестява много време и нерви - уверерил съм се от собствен опит.

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Така е.
    В момента, в който бутна нормално ще направя един имидж на двд, а след това мисля да преместя всички сис фолдъри и от туикю да сменя пътя на директориите и т.н.
    Но поне да си оправя системата. С преинсталация не става хубаво
    Систем рестора ще свърши чудесна работа, но уви....

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    защо не пробваш да си извадисх видеото да пуснеш комп..познай какво ще стане и после пак го сложи...барем се оправи знам ли....или пробваи с друго видео...

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Ако можеш да пуснеш Device Manager деинсталирай видеото и монитора, изтрий папката на Omega драйверите (може да махнеш и записите им в регистъра) и рестартирай.
    В противен случай ще трябва да използваш Recovery Console - стартираш от инсталационното CD на Windows и оттам пускаш конзолата. За командите по добаявне и премахване на устройствата обаче ще трябва да си помогнеш сам...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #11

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    преди време ми се случи подобно нещо след спиране на тока...черен екран след като мине екрана за стартирсане, но беше с NVidia...след като реших,че картата си е заминала и я смених,защото беше в гаранция, се получи същото...
    тогава случайно се сетих да сложа ТВ аут кабела и да пусна телевизора...по някаква причина сигнала се прехвърляше на него...та като посочих монитора от пропъртис работата се оправи,т.е. сигнала "излезна" от където трябва.

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #12

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Преди систем рестора ще пробвам да я извадя и да я сложа наново. Това си го помислих.

    С каквото и да е лайв цд, досега не успях да направя промени в девайс мениджъра.



  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Пробвай със Repair Install не би трябвало да навреди...иначе не знам какво друго....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    13
    #14

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Инсталирай intel.inf update, и тогава пробвай.

  18. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #15

    Re: как да стартирам vga service windows xp

    Искам да благодаря на всички, които се включиха в темата.
    Успях да се справя със систем рестор
    Сега всичко е 6
    Ако някоге се наложе да правя мръсно на някой, вече ми е ясно как (в рамките на шегата)

    Знам че не е по темата, не можах да намеря във форума (а имам спомени че имаше такава тема) но сега искам да направя следното.
    Например на D: да направя една директория System и вътре да стоят настройките, юзърите, фолърите от пощата, настройки на десктоп,стартменюи т.н.

    Знам че с TweakUI мога да сменя пътя на тези сис директории, но така ли се прави, ще имам ли проблем при копирането.
    Например ntuser.dat е заключен здраво


    Благодаря отново !


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 01-10-04, 09:57
  2. Windows 2000 Service пакове
    От RED_WOLF във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-04, 15:15
  3. За Windows XP Service Pack 2
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 23-03-04, 22:45
  4. Windows 2000 service pak 3
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-01, 23:42
  5. Windows XP service pak
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-01, 10:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе