Резултати от 1 до 10 от общо 10

Виндоус не стартирва,кво да правя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #1

    Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Виндоус не стартирва,кво да правя?
    Проблема започна така.Пуснах компа да стартира Виндоуса обаче изникна нещо непредвидимо и преди да се зареди Виндоуса изклиучих компа преди да се зареди и си трагнах,знам че не трябва да се прави така но и реди са го правил и не си дадох сметка за последствията,та както и да е след два часа пускам компа и ми изкарва надписи да си пусна Винна с Сафе моде,по нормален начин и др.Пускам по нормален начинтрагне да зарежда и се рестартирва и отново сащото мену,Сафе моде не става пак се рестартирва,пробвах с всички други опциидаже с изкл.афювтоматичния рестарт пак не стаа.Иска преинстал или може по друг начин?Имам Виндовс на ЦД обаче май не е бутващ,можели по някакъв начин да пусна този диск да преинстална?Тъй като несъм инсталирвал досега но на теория знам доста,доста съм чел на тази тема.Моля помогнете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Имаш ли start_up дискета от win98?Ако можеш качни вин98 и после в\ху него ХР(предполагам си бил с такава).
    Понеже незнам доколко са ти познанията не бих искал да ти давам напътствия,ако никога не си инсталирал никакъв уиндоус е дълга и широка(за обяснение става въпрос).Най-добре някой да ти покаже нагледно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #3

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Цитат Първоначално публикувано от bran
    Виндоус не стартирва,кво да правя?
    Проблема започна така.Пуснах компа да стартира Виндоуса обаче изникна нещо непредвидимо и преди да се зареди Виндоуса изклиучих компа преди да се зареди и си трагнах,знам че не трябва да се прави така но и реди са го правил и не си дадох сметка за последствията,та както и да е след два часа пускам компа и ми изкарва надписи да си пусна Винна с Сафе моде,по нормален начин и др.Пускам по нормален начинтрагне да зарежда и се рестартирва и отново сащото мену,Сафе моде не става пак се рестартирва,пробвах с всички други опциидаже с изкл.афювтоматичния рестарт пак не стаа.Иска преинстал или може по друг начин?Имам Виндовс на ЦД обаче май не е бутващ,можели по някакъв начин да пусна този диск да преинстална?Тъй като несъм инсталирвал досега но на теория знам доста,доста съм чел на тази тема.Моля помогнете.
    Момче, - защо несе научиш първо да пишеш правилно на БЪЛГАРКИ и след това да формулираш коректно и правилно въпроса си?
    Все ми се струва, че 99% от знаещите тук ще ти обърнат повече внимание!

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    При това положение в 90% от случаите отиват MBR секторите. Ако можеш да ги оправиш пробваи да ги оправиш и нещата може би ще тръгнат (зависи от пораженията), ако не преинсталл и си готов!

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #5

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Пробвай да го стартираш на "Last good configuration", в голяма част от случаите се оправя... Само дето доста често не захапва от първия път...
    Ако имаш boot дискета от win98 не е задължително да инсталираш първо 98-цата... Просто влизаш в /I386 и си пускаш на ръка инсталацията...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #6

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    пробвай следното:
    Стартирваш от бутваща дискерта за win98.
    Пишеш следното:
    fdisk/mbr и натискаш ENTER
    Ако е проблем с MBR, би трябвало това да помогне, след тва рестартирваши ........т.н.

    може също да пробваш да стартираш бутващ диск, инсталационен на WindowsXP и да пробваш REAPAIR, на операционата система!

    Друг вариант - Зитегляш си от интернет - Spinrite 5 ili 6, правиш с файл4ето дето свалиш бутваща дискета, и пускаш програмата да направи диагностика на системния ти дял от хард диска, ако има логически грешки, причинени от внезапното изключване на компютъра при зареждането, Spinrite би трябвало да помогне!
    ето ти и ED2k линк:
    ed2k://|file|SpinRite%20v6.00%20Release1%20Retail%20[Complete%20Final].rar|1018123|91C7A76D04CF4C4B083F6DDBD07A2004|/

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    не виждам какво й е лошото на командата

    fixmbr

    в recovery console на win xp

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Все повече се убеждавам, че мнозинството от хората тук първом пишат, а дали изобщо четат - не е ясно.
    От изброените по-горе симптоми е видно, че човека има най-вероятно проблем с РЕГИСТРИТЕ, т.е - омазани са, какви са тия съвети за MBR и прочее, щом стига до подкана за Safe MODE!!!!
    С BOOT дискета може и да може да подкара инсталацията на Windows XP, но много ме съмнява, самият факт че диска не е BOOT говори за това, че е самоправски - т.е - твърде е голяма вероятността да не тръгне изобщо
    @bran
    Ако не си се оправил все още (в което се съмнявам), най-добре си намери от някъде читаво CD с Windows XP и опитай да дадеш Repair на Windows-a, в случай че и това не помогне - има друг, макар и малко сложен начин, свързан с ръчно копиране на файлове, но него ще го разискваме в краен случай, щото не съм сигурен в крайния успех, сам твърдиш че не си много в час, и едва ли ще се оправиш в писане на команди в конзолата.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Кажи с какво разполагаш,ще ти пратя e-mail примерно ръководство за инсталиране.
    Т.е. освен с windows на cd ,за който не знаеш дали е бутващ.Опита ли изобщо дали е или не?Знаеш ли как да разбереш това?Дай повече информация за тези неща,за да не пишем излишни напътствия.

  12. zzzz
    Guest
    #10

    Re: Виндоус не стартирва,кво да правя?

    Пишете, не се стеснявайте. Знанието е сила.
    Ние ламерите ще четем к'во да правим друго?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 12-01-07, 14:23
  2. Отговори: 7
    Последно: 04-08-06, 23:38
  3. вируси вьв Виндоус
    От malerd във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-06, 22:11
  4. Отговори: 2
    Последно: 27-03-06, 03:41
  5. Какво да правя си тоя нет
    От spun във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 08-12-03, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе