Резултати от 1 до 9 от общо 9

Какво да правя си тоя нет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Какво да правя си тоя нет

    Нетат ми е с радиомодем плащам за 56к. - 500мб. но свалям 5-6к не ви ли се струва че е малко или е добре??? Да не говорим че през деня едвам се влачи. Възможно ли е да е вързал кам моята връзка още някой и затова да се влачи.И ако е така как мога да разбера. Какво да правя???? / сигорно ще ми кажете да се прехвърля на друг доставчик нооо друг няма[]/ Е кажете PLS.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #2

    Какво да правя си тоя нет

    56kbps / 8 = 7 k/s

    но това по книга, в реалния живот 5-6 е супер

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Какво да правя си тоя нет

    Венци ти си му го написал, ама няма да е лошо да му пообясниш малко.

    Пак опираме до въпроса с рекламите на доставчиците.

    Сега знам, че ще ревнат кабеларите и ISP от форума, но аз мисля, че ще е по добре, като се продава интернет да се отчита незнанието на някои от клиентите и да се обяснява подробно.

    Всеки баджо го интересува с колко ще "тегли". Вярно е, че деленето на 8 не е трудно, ама стига някой да ти го каже.



    1Byte=8bits

    B=байт [byte]

    b=бит [bit]

    Kbps=килобита за секунда

    KBps=килобайта за секунда



    1KB = 1024B

    8Kb = 1KB



    32Kbps=4KBps

    <font color="red">64Kbps=8KBps

    128Kbps=16KBps

    192Kbps=24KBps

    256Kbps=32KBps</font id="red">



    С червено е скоростта, която смятам за напълно достатъчна за обикновения потребител. Разбира се, първата е компромис, само зяпане по страници.



    Вляво е това за което плащаме, а вдясно е това, което обикновения потребител го интересува.

    И обикновено това за което плащаме съвсем не е това, което получаваме, но това е друг въпрос, ISP почти никога не е виновен ...

    Виновни са БТК, модема, кабела, комшията, облаците, вятъра или в краен случай марсианците ...

    []

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    Какво да правя си тоя нет

    offtopic : Ми кой друг ....а да и Гюру Михайлов и той е виновен.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Какво да правя си тоя нет

    /offtopic

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Виновни са БТК, модема, кабела, комшията, облаците, вятъра или в краен случай марсианците ...

    []



    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    [:D][:D][:D][:D][:D]

    За съжаление така смешно звучи действителността...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #6

    Какво да правя си тоя нет

    []Аз няма да ревна, но само ще ви припомня един прост факт, който все се забравя "случайно". Скоростите, които всички предлагат, и които всички ползвате, НЕ СА ГАРАНТИРАНИ! Тоест, когато платиш 20-30 лв. за 64 kbps международен трафик, не можеш да очакваш винаги да теглиш с 8 килобайта/сек. Иначе месечните такси щяха да са трицифрени числа. Най-лесния начин да провериш дали един доставчик наистина ти дава това, за което плащаш е да инсталираш един DU Meter, да го настроиш на килобити в секунда и да не показва средна стойност (много е инертна тази функция). След това сядаш и гледаш - ако си платил за 56 kbps, DU Meter-a периодично трябва да достига тази стойност, колкото по-често я достига, толкова по-малко маймуни сте на клона в момента, ако никога не я достига - е, тогава имаш пълно право да звъниш и да се тръшкаш на доставчика...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Какво да правя си тоя нет

    Така е WISP, не отричам ...

    По ред случайни причини съм виждал документация за доставка с гарантирана скорост.

    Беше дебела, като "Война и мир".



    Но за 30 дена средно да си на 45-50 % от това за което плащаш е меко казано несериозно.

    Хипотетично ... ами защо не ми пуснеш скорост 30% отгоре, за да се приближа до това за което плащам.

    Ама печалбите ...

    Да де но клиента не го интересува големината на твоята печалба, която в общия случай не е никак незадоволителна.

    Взех да звуча грубо, ще кажеш, че се познаваме от 100 години.

    Но не е така, не искам въобще да правим грандиозен спор, просто нямаше как по друг начин да го напиша, завързваме приказка.

    Искам да кажа, че ако ISP остъпят малко, може и да стане работата с хубав и нескъп нет в BG.


  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #8

    Какво да правя си тоя нет

    ISP отстъпват, по-точно свалят цените, защото като цяло услугата става все по-масова и в световен мащаб също поевтинява. До преди година цени от сорта на 25 лв. за широколентов достъп звучаха като фантастика или пък подобни акаунти бяха със сериозни лимити откъм трафик. Но все пак, тенденцията е не към безкрайно поевтиняване, а към предлагане на все по-високи скорости - и по света е така, и у нас идва.

    Колкото до клиента - ами да, изобщо не трябва да го интересува печалбата на доставчика (като купуваш сирене, интересуваш ли се колко печели магазина?), ако му харесва цената и качеството - плаща, ако не - търси друг доставчик.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Какво да правя си тоя нет

    Трябва да има диалог WISP.

    Не съм привърженик на популистките фрази "Клиента винаги е прав", но би било редно и доставчика малко да ме поухажва с цени или скорост, а не да ме праща при друг ISP.

    Особено при нарастващата конкуренция.

    Отвлякохме май темата.

    Ще я продължим на друго място.



    []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ами не знам какво да правя...
    От lorams във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 10:44
  2. С какво да си правя MP3 дискове ?
    От heinachi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-07, 16:38
  3. Директории,- какво да ги правя?
    От cristo във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-07, 22:35
  4. какво да го правя този рар?
    От MAPBuH във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-04, 14:32
  5. Имам си вирус-какво да правя?
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-03, 16:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе