Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Проблем с колони, микрофон и слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Вчера една позната ме повика, защото не можела нещо да си свърже колоните на компа. Отидох и каква се оказа ситуацията... На компа има колони на Creative 5.1, които се свързват с трите конектора за звука изведени от дъното, Но моята позната иска даси свърже и слушалките с микрофон, за да ги използва когато говори по скайпа.
    Единственото, което ми хрумва е да използвам разклонителчета, дипките за микрофона и слушалките, и софтуерно да се превключва към нужната за моментна конфигурация. Да, но цялата работа е много дървена така. Би трябвало да има и по-елегантно решение. Надявам се накой да има идея за такова...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #2

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Някой дъна имат отделни конектори ,за букси на кутията за слушалка и микрофон , като те са с приоритет пред задните изходи. ако има такива може да ги ползваш.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #3

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Много елегантно решение, но свързано с разходи, е да си сложи втора звукова карта

  5. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #4

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Всички нови дъна имат възможност за изнасяне на преден панел на звук, микрофон и УСБ (а новите и на IEE1394). Те са прдназначени специално за микрофон+слушалки и работят независимо от задните...

    едит ///
    Хич не е елегантно.. става голяма бъркотия кое къде е включено...

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #5

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Предложенията, които ми давата са валидни за комп на около половин година, а въпросният е на около година и половина.
    Някакви други идеи?

    PS: Варианта с втора звукова карта не става.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Blue_, уточни няколко неща. Например, тя само микрофон ли ползва за Skype или слушалки? Ако е вторият вариант, май ще трябва да си ги сменя ръчно. Друг вариант е да си намери колонки, които да не заемат и трите извода. Все пак това е компютър, а не стереоуредба.

  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #7

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    извинявай но аз лично продавам такива кутии от поне 2 години... я кажи какво е дънцето да ти покажа къде са му конекторите
    // продължавам

    Купуваш си стереожак за вграждане. Пробиваш дупчица ма една от планките и го монтираш.Закачш го и ...как беше ВОАЛА...
    Аз свалих от едина счупена кутия фронт панела и съм си го изкарал на планката за флопито, не е красиво, но е много удобно, защото масово фронт панелите са нискодолу и трябва да леднеш за да го закачиш

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #8

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Blue_, уточни няколко неща. Например, тя само микрофон ли ползва за Skype или слушалки? Ако е вторият вариант, май ще трябва да си ги сменя ръчно. Друг вариант е да си намери колонки, които да не заемат и трите извода. Все пак това е компютър, а не стереоуредба.
    С "дървената" музика, която обикновенно е на дъното (все пак не си писал за какво дъно иде реч) няма да стане елегантно....Има си sound blaster-и http://www.creative.com/products/wel...sp?category=1&, а всички останали презапоявания, вързване с телчета и т.н.... особено като говорим за потребителКА (да извиняват дамите) ще ти вгорчат живота.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #9

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Ще се уточня. Звука е интегриран на дъното, май чип на Риалтек. За съжаление не мога да отворя кутията защото е още в гаранция, а компа е купуван в Пловдив, а пък аз съм Елена. Познатата ми използва колоните, когато слуша музика, а когато си приказва по Skype ползва слушалки с микрофон.

    Братлета във вас ми е надеждата за идея...

  12. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #10

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    кажи дъното какво е?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Без отваряне на кутията и допълнителни инвестиции има само едно решение за което се сещам: Колонките минават в стерео режим и заемат само "Line-Out-a", всъшност ако звуковата карта поддържа може и в режим 2+2, като втория чифт (или слушалките) да се свърже към "Line -In". Така микрофонния вход остава свободен и в него се включва микрофона. Ако не може 2+2 - остава на колонки в стерео режим и мирофон.
    Вариянтите с разклонения и други самоделки са опасни за звуковата карта, защото в режима в който работи сега (предполагам 5.1) няма предвиден вход за микрофон.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #12

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Не знам какво е дъното, но се сетих, че колоните имат жично дистанционно с изход за слушалки и вход за друг музикален изтичник, например дискмен. Но този вход отива само до усилвателя и не стига до компа.

    Клоня към някакакво решение подобно на това на Pat, но с разклонител.

  16. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #13

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    точно
    щом не може да се отваря колоните се пускат стерео на зеленото а микрофона се закача на розавото.Има няколко драйвера на Реалтек - единте като включиш или изключиш нещо си показват да си избереш схема, а другите се включват ръчно..

  17. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #14

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    .....
    Вариянтите с разклонения и други самоделки са опасни за звуковата карта, защото в режима в който работи сега (предполагам 5.1) няма предвиден вход за микрофон.
    Някой вградени звукови карти нямат защита и ако дадеш кабела на накъсо ти отива звука...така че не прави експерименти

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #15

    Re: Проблем с колони, микрофон и слушалки


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Слушалки с микрофон за смартфон?
    От kod във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 15
    Последно: 04-10-13, 23:36
  2. Отговори: 1
    Последно: 07-09-10, 17:58
  3. Проблем с микрофон
    От ^BoRkAtA^ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-09, 13:45
  4. Продавам: Слушалки с микрофон за PC
    От devil във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-08, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе