Резултати от 1 до 11 от общо 11

Windows firewall се самоизключва. Защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #1

    Windows firewall се самоизключва. Защо?

    някой да знае на какво се дължи този проблем? Обикновенно като го пусна от скоро се пуска без стена, а днес и вчера на няколко пъти се самоизключи пред мен докато търся една песен в дс, което няма значение според мен какво съм вършил. Не искам да си качвам други стени затова Ви моля, ако някой знае как да го оправя и се е сблъсквал с този проблем да ми помогне да го реша. Имам едно уиндоусче за инсталиране новичко така арно, но сега покрай изпитите нямам много време за харчене...
    10х dudes

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    виждал съм изключен FW при червеи/троянци.

    и няма включване после...

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    ами след това го включвам ръчно без проблем и след 30сек някъде пак се изключи и до сега не се е изключвал!

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #4

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?


  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #5

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    ами това няма ли само да ми изчисти списъка с програмите на който съм им дал достъп. Аз настройки не съм пипал, а преди 2 седмици някъде ги връщах настройките заради ъпдейта на чийтинг дет. Нещо не можеше да се свърже със сървъра им за да се ъпдейтне... error 12007 ми даваше и погледнах тази грешка е точно за проблем с настройката на стената и го ресторнах дефоута. Ама не се реши проблема и само ми се изчисти списъка с разрешените за достъп и на ново...
    нз дали ще помогне нещо, ако го спомена, но преди месец се опитах да се регистрирам в едни торент тракер и ме изкара, че съм бил през прокси...

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    сега се сетих, че понякога FW се изключва при инсталация на ново мрежово у-во - Bluetooth например...


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #7

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    не иснсталирам никвакви мрежови устройства... никой нищо не казва... днес май ще го преинсталирам
    мерси все пак zaphodb!

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #8

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    Пусни го от gpedit.msc

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    Изключването на firewall-a на уиндоуса е резултат на паразит или част от паразит на компа, виждал съм го няколко пъти този номер. Ако не помогне сканиране с различни он-лайн скенери и/или по друг начин, обикновенно помага ръчната чистка. Почиства се със специализирана програма startup секциите много внимателно и детаилно. наблюдава се за паразитни препратки от и към регистрите, после се изтриват и така нататък. Аз лично ползвам няколко инструмента за тази цел, като след редактиране на startup го заключвам да е така както съм редактирал и след рестарт паразитен процес и/или програма не може да се стартира, за да гътне стената и/или да напраи друга поразия. Това е на първо четене. Между другото, ако проблема не се реши по един или друг начин, сложи си огнена стена на трети производител, тя ще работи със сигурност и без проблем.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    ам вчера влезнах под сейфмод и сканирах с антивирусната и намери 3-4 гадини в phpmyadmin... изтри ги без проблем и за сега всичко е ОК! Бях сложил Sygate Personal Firewall, но и него изключваше... даже едно от тези паразитчета се казваше KillAV.bat Много ми е странно кой ги е набутал в phpmyadmina...

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Windows firewall се самоизключва. Защо?

    Добри стени са MC Afee and Agnitum Outpoust, Zone Alarm e още по-добра, но е предимно за ламери, докато първите две са висока класа, но трябва да се пипне тук-там. Zone Alarm по default също е отлична.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows firewall как да блокирам програми?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-03-08, 17:37
  2. Windows XP SP2 Firewall
    От get във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 16-06-06, 21:59
  3. WINDOWS Firewall LOG-Viewer 0.0.32
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 22:16
  4. Windows XP internal firewall help :(
    От tombi във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-03, 21:39
  5. FireWall за Windows
    От PONiC във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 04-03-03, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе