Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Windows Updates...+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #16

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Въприсният туул има повече от една цели, първата е да ви накара да си купите нов компютър (по силата на старата договорка м/ду М$ и Интел да ви принудят да си ъпгрейдвате хардуера, ... още в сила според мен , другата му цел е да лови всичко на което не пише М$ и да го реже (докато в същото време пропуска на воля всичко от компанията майка напред/назад), може да се спомене и за трета - да ви убеди че без него не можете ...
    това твърдение може ли да бъде потвърдено с факти и примери?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #17

    Re: Windows Updates...+

    аз лично не съм забелязал забавяне от него, но за wintel съюза... имаше такова нещо навремето, разпадна се, на документи поне
    Това което забелязах в новите ъпдейти е че ресетнаха тцпип конекшъните обратно на 10 та се наложи да си ги пачна наново, за заинтересуваните: http://www.lvllord.de/

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #18

    Re: Windows Updates...+

    Tози ъпдейт ми прееба ХР-то на лаптопа. Твърдя го най-отговорно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #19

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Tози ъпдейт ми прееба ХР-то на лаптопа. Твърдя го най-отговорно.
    Sorry RuBoy, за съжаление винаги трябва да се подхожда с голяма доза съмнение към ВинЪпдатес, и преди са го правили този номер, а сега вече изглежда ще бъде задължителна и неизбежна "екстра" за легалните потребители, друг е въпроса доколко е легално това...

    Забелязва се тенденция М$ да се опита да пакетира Вин Всичко в едно - така че по непосредствените потребители да имат файъруол, антивирус, антиадауеър, и още екстри идващи директно с Вин и да не се опитват да търсят 3 парти софтуер... Като задължителна "екстра" ще дойде и ИЕ7, времето ще покаже дали съм прав ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #20

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Tози ъпдейт ми прееба ХР-то на лаптопа. Твърдя го най-отговорно.
    аз пак да питам... конкретно какво, как, къде и кога?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #21

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    аз пак да питам... конкретно какво, как, къде и кога?
    На първо четене след ъпдейта и рестарт, се случи следното:

    - гътна ми firewall-a (McAfee Internet Security Suite v8.0.113.3) доста странно
    - зареждането на програми се увеличи десетократно като време
    - влачене, влачене, влачене на всичко
    - има и други проблеми, но ще ги установя по-късно, сега не ми се ръчка.

    Наложи се да сложа втора ОС, за да ползвам Интернет и не е ХР, засега.

    Нямаше да е толкова лоша работата, ако не полагах грижи за моята ОС сякаш е "Бонзай" и да се прецака от ъпдейт!?!?!
    Аз съм от хората дето смятат преинсталацията на ОС за углавно престъпление, по простата причина, че който си поддържа компа (ОС) то той/тя не се нуждае от преинсталация. Обикновенно причината изтъквана от "специалистите" за преинсталация е, че работи бавно ОС, а компа им бил бърз. Това е вярно на практика, но ако се:
    - чистят регистрите
    - оптимизират и компактват същите
    - ограничава pagefile
    - дефрагментира диска и корегират грешките му
    - премахва кеша на браузера
    - корегират грешките и проблемите с единичните и остатъчни файлове от деинсталирани програми (orphan files)
    - много други, не ми се изрежда

    ... то, компа и със много програми ще работи мощно и отлично, както, като че ли е качена ОС преди дни.

    Та за накичен с много специфичен софтуер и перфрктно таботещ комп, като моя и след мнгократните грижи за здравето и защитата на ОС, да се срине от ъпдейт ма М$ при условие, че е законно закупена ОС-та, то какво да си мисля за чичо Билл и компанията му.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Windows Updates...+

    Добре де, никакъв начин ли няма да се забранят Windows Updates - включително и с Hard мерки?

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Добре де, никакъв начин ли няма да се забранят Windows Updates - включително и с Hard мерки?
    Control Panel/System ->Automatic Updates -> Turn off Automatic Updates

    Едно време тая забрана си работеше. Би трябвало и сега да е така.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #24

    Re: Windows Updates...+

    Абе тя работи, но ако не ги качиш - лошо, а ако ги качиш пак лошо. Тhe choises is big :knuppel2:

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #25

    Re: Windows Updates...+

    хърмз... хихи все едно за мене говориш

    ами файъруол-а сигурно ще се появи ъпдейт и з анего да работи с ъпдейтите на уин-а. аз такова не ползвам, нямам тоя проблем.
    първия път верно се позабави всичко, но предполагам, че пуснало някакви пост-ъпдейт процеси да ровят по хард-а, защото при мен на следващия ден след рестарт нямаше проблеми.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #26

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Добре де, никакъв начин ли няма да се забранят Windows Updates - включително и с Hard мерки?
    Eто тука по въпроса какво може да се отреже (силно препоръчително (англ.):

    http://www.jasonn.com/turning_off_un..._on_windows_xp

    Между другото има сайтове за алтернативни ВинЪпдейтс, като ти си избираш след като прочетеш/повярваш какво да инсталираш и какво не...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #27

    Re: Windows Updates...+

    Iма начин за спиране на Automatic updates. Просто се спира съответната услуга да не се зарежда:
    Прави се последния начин!
    ->Старт- Settings-Control Panel-Administrative tools- Services-->
    Маркирва се услугата "Automatic update"-десен бутон на мишката - STOP- след което пак десен бутон върху същата услуга - PROPERTIES. След това от падащото меню "Startup type"* се избира "Disabled". Toва е цялата философия!*

    Горният пост и линк също се отнася да доста непотребни услуги, които се зареждат при стартирване на Windows и които като се спрат системата работи по бързо! Напълно съм съгласен с dash!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #28

    Re: Windows Updates...+

    Спирането на ъпдейтите не е никакъв проблем, мисля, с това всички сме съгласни.
    Проблема е, че ако сложиш ъпдейта има вероятност да ти развали уиндоуса.
    Ако не го слижиш, си атакуваем от експлоити и вируси и други паразити.
    Каквото и да направиш си абониран за проблеми. Това е проблема. :knuppel2:

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #29

    Re: Windows Updates...+

    Sъгласен съм. Аз затова ъпдейти не слагам, спрял съм вградения Firewall и съм с друг. Ползвам F-secure client security 6.1. Има абсолютно всичко. Надежден Firewal, Анти spy защита в реално време, защита от вироси в реално време, сканиране на web трафика в реално време и т.н. До сега не съм имал каквито и да било забележки към тази програма! Интуитивна е и лесна за настройка!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #30

    Re: Windows Updates...+

    И това не е съвсем решение, вярно, помага в повечето случаи но я го пробвай на ХП без СП, т.е. уязвимо към бластер/сассер...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Windows XP updates
    От Kayso във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 10-11-05, 11:24
  2. Program Updates в контрол панела
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-05, 23:57
  3. Kaspersky Anti-Virus New Updates problem
    От zihe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 23:37
  4. Запазване на Updates
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-04, 21:26
  5. win98 updates
    От CECI86 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-03, 19:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе