Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Windows Updates...+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #1

    Windows Updates...+

    Здравейте всички, днеска станах свидетел на много странни ъпдейти от М$, при заложени настройки "Даунлоад на ъпдейтите, но въпрос/избор за инсталирането им" на лаптоп, при шътдаун на лаптопа(преди да се изгаси)се напляскаха и инсталираха без никакво питане и/или избор 8 ъпдейта от М$. Това се случва след след публичните критики срещу М$ за техният WGA tool, и последващ ъпдейт от М$ наречен "WGA tool Notification Update". Моля, ако някой е забелязал подобно нещо някъде да сподели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Windows Updates...+

    всички ме го забелязали... някои "по-важни" ъпдейти си се инсталират без да питат, остави това ами и рестарт праскат след това... може най-великата симулация да върви, тях не ги интересува. Глобално погледнато, предполагам, че така спират заразаването/хакването на милиони компютри, ама аз мразя да губя контрол над пц-то си.

    единственото, което ме спира да дигна телефона и да се накарам на индийците от call center-a, e че не съм дал една стотинка за тоя софтуер.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    Глобално погледнато, предполагам, че така спират заразаването/хакването на милиони компютри, ама аз мразя да губя контрол над пц-то си.
    Нещата май отиват към "човек предполага .... Били разполага" , а ако има нещо което да ми е много неприятно, то това е някой да си инсталира каквото му хрумне на собственият ти компютър, да не говориме за аспекта че някой хора си плащат за да получат тези прекрасни "екстри".

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: Windows Updates...+

    Kато си погледна компютъра и ме хваща яд, че съм си купил уиндоуса, но това ми е като обеца на ухото. Този въпросния ъпдейт доста време се сваля, набързо погледнах windows update страницата и забелязах доста ъпдейти накуп, вкл. и за офис 2003. Сега ще кликна на жълтия щит да инсталирам всичко и ще споделя ако има нещо подозрително.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #5

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    на лаптоп, при шътдаун на лаптопа(преди да се изгаси)се напляскаха и инсталираха без никакво питане и/или избор 8 ъпдейта от М$.
    При поява на "критични" ъпдейти се появява и екстра опция в shutdown менюто "install updates and shutdown", ако си го накликал бързо и не си обърнал внимание нищо не са ти виновни Майкрософт. В крайна сметка винаги имаш опцията да не им ползваш продуктите, никой не те заставя насила. Успешен ден.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #6

    Re: Windows Updates...+

    Аз съм с пачнат уиндоус, сега ще видя какво е положението и дали ще стане нещо необичайно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Windows Updates...+

    Към 100 Мб е ъпдейта, който се състои от 13 секции отделни и при мен промени иконите на ИЕ и на контрол панела и други.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от mitkko
    При поява на "критични" ъпдейти се появява и екстра опция в shutdown менюто "install updates and shutdown", ако си го накликал бързо и не си обърнал внимание нищо не са ти виновни Майкрософт. В крайна сметка винаги имаш опцията да не им ползваш продуктите, никой не те заставя насила. Успешен ден.
    , нямаше нищо необичайно или допълнително в шътдаун менюто, и говориме за клиент с лаптоп загасен пред мен (освен трите опции които се появяват нормално, нямаше нищо друго), колкото до това дали да се ползва виндоуз, мисля че ако продължават така си заслужава сериозно обмисляне ... и на теб успешен ден.


    Та на въпроса, ето последните новини по темата(анг.):

    http://www.sci-tech-today.com/story....d=032003KMGRVK

    Въпросният Windows Malicious Software Removal Tool, го отказвам от доста време, независимо че има чекбокс "не ми съобщавай повече за този ъпдейт" който е чекнат, те продължават да настояват докато се предадеш и го интсалираш, на компютри с инсталиран Windows Malicious Software Removal Tool се забелязва значително забавяне и затормозяване на работата.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Windows Updates...+

    Съгласен съм с dash, забавя малко, или си внушавам, но след ъпдейта ми смени иконите на доста места с по-красиви.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Windows Updates...+

    за ккакъв ъпдейт става дума, че нещо неразбрах. при мене ъпдейти по 100 МБ не се появяват.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #11

    Re: Windows Updates...+

    Зa XP, разбира се. Около 12-14 ъпдейтчета кумулативно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #12

    Re: Windows Updates...+

    ами то вирусните пандемии са точно заради хора дето не знаят(или не искат) да инсталират "critical updates"
    ....

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #13

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    , нямаше нищо необичайно или допълнително в шътдаун менюто, и говориме за клиент с лаптоп загасен пред мен (освен трите опции които се появяват нормално, нямаше нищо друго), колкото до това дали да се ползва виндоуз, мисля че ако продължават така си заслужава сериозно обмисляне ... и на теб успешен ден.


    Та на въпроса, ето последните новини по темата(анг.):

    http://www.sci-tech-today.com/story....d=032003KMGRVK

    Въпросният Windows Malicious Software Removal Tool, го отказвам от доста време, независимо че има чекбокс "не ми съобщавай повече за този ъпдейт" който е чекнат, те продължават да настояват докато се предадеш и го интсалираш, на компютри с инсталиран Windows Malicious Software Removal Tool се забелязва значително забавяне и затормозяване на работата.
    Искам да ви попитам,как може да се премахне това нещо,защото наистина забавя компютъра.Аз обаче,изтрих всички скрити папки от папката на Windows-а където си ги слага за евентуално деинсталиране на ъпдейтите.Може ли да се деинсталира отнякъде,защото рових къде ли не,но....без успех.
    Благодаря на всеки,отзовал се!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #14

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Искам да ви попитам,как може да се премахне това нещо,защото наистина забавя компютъра.Аз обаче,изтрих всички скрити папки от папката на Windows-а където си ги слага за евентуално деинсталиране на ъпдейтите.Може ли да се деинсталира отнякъде,защото рових къде ли не,но....без успех.
    Благодаря на всеки,отзовал се!
    Днес го инсталирах към обяд и досега не забелязвам промяна в бързодействието.Намерих го на едно място в регистрите въпросният Malicious Software Removal Tool , но дали ако се изтрие от там ще продължава да действа?Не ми пречи и няма да го пипам,също не препоръчвам на никой да го прави без да е наясно за какво служи и какво ще последва после.
    p.s.Всъщност,името му говори достатъчно,така,че - потвърждавам препоръката.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    Re: Windows Updates...+

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Днес го инсталирах към обяд и досега не забелязвам промяна в бързодействието.Намерих го на едно място в регистрите въпросният Malicious Software Removal Tool , но дали ако се изтрие от там ще продължава да действа?Не ми пречи и няма да го пипам,също не препоръчвам на никой да го прави без да е наясно за какво служи и какво ще последва после.
    p.s.Всъщност,името му говори достатъчно,така,че - потвърждавам препоръката.
    Въприсният туул има повече от една цели, първата е да ви накара да си купите нов компютър (по силата на старата договорка м/ду М$ и Интел да ви принудят да си ъпгрейдвате хардуера, ... още в сила според мен , другата му цел е да лови всичко на което не пише М$ и да го реже (докато в същото време пропуска на воля всичко от компанията майка напред/назад), може да се спомене и за трета - да ви убеди че без него не можете ...

    Тестовете с СП2 Вин Файруол показаха че и тя действа по същият начин - ако види чужд софтуер писка до небето, докато всички М$ приложения се радват на свободен достъп напред/назад и не се дисплейват никакви уорнинги за тях ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Windows XP updates
    От Kayso във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 10-11-05, 11:24
  2. Program Updates в контрол панела
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-05, 23:57
  3. Kaspersky Anti-Virus New Updates problem
    От zihe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 23:37
  4. Запазване на Updates
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-04, 21:26
  5. win98 updates
    От CECI86 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-03, 19:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе