Резултати от 1 до 11 от общо 11

компютъра като будилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    компютъра като будилник

    Някои успял ли е да настрой така компютъра си че примерно в 6 часа да се включва и да започва да дрънка (winamp, или нещо друго)?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: компютъра като будилник

    да няма проблеми да се направи.
    правил съм го още 1998 година на i440ВХ дъно.

    в биос се настройва да се пали в еди колко си часа и в стартъпа се слага шорткът към *.m3u плейлист например..

    настройката беше нещо като "Resume by Alarm" или "RTC Alarm" - търси я в "Power Management/Power Options" в биос-а.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #3

    Re: компютъра като будилник

    При новите модели на Windows има малък проблем. Ако искаш да стартираш някое приложение автоматично, не винаги става от Scheduled Tasks. Проблема, доколкото схванах е, че трябва да се идентифицираш като потребител. Решението е през system registry.
    Значи подхода е следния: regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

    Там създаваш string value с произволно име и със стойност - пътя до приложението. Аз съм си сложил пътя до една *.mp3 и когато стартирам Windows-а си тръгва тази музика.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: компютъра като будилник



    За разлика от телефона ти , компа си иска да е включен към мрежата.
    Това води до интересни ефекти след гръмотевична буря, или след умна намеса на човек от Енергото!!
    Та малко внимание изисква тази постановка - аз, лично, си предпочитам телефончето

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: компютъра като будилник

    wise, и да е спирал тока, и каквото да е правил "човек от енергото", батерийката на компа си отчита правилното време. единственият гаф, който може да се случи, е точно по времето, по което искаш да бъдеш събуден, да няма ток и компа да не може да се включи. иначе никакви проблеми не можеш да имаш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: компютъра като будилник

    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    При новите модели на Windows има малък проблем. Ако искаш да стартираш някое приложение автоматично, не винаги става от Scheduled Tasks. Проблема, доколкото схванах е, че трябва да се идентифицираш като потребител.
    поне при ХР/2К няма такъв проблем, именно заради правата се въвежа юзери и парола като правиш таск.


    аз лично от 5 години се будя с компютъра. просто в някакъв момент телефона не беше спобен да дрънчи достатъчно силно за да ме събуди... а и придобих условен рефлекс да го изключван без да се будя...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: компютъра като будилник

    Аз се радвам на новите..."касетофони".
    "Навиваш" го и когато му доде времето, започва да свири като се усилва по малко, а не изведнъж.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: компютъра като будилник

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    wise, и да е спирал тока, и каквото да е правил "човек от енергото", батерийката на компа си отчита правилното време. единственият гаф, който може да се случи, е точно по времето, по което искаш да бъдеш събуден, да няма ток и компа да не може да се включи. иначе никакви проблеми не можеш да имаш.
    Неееее - човек от енергото бе офазил на цял блок инсталацията.
    Познай какво стана.......
    На сутринта хората констатираха някои нещица.....
    Вярно, че енергото плати за всички ремонти на компютрите, хладилници, телевизори и не знам какво още (даже без съд). Само искаха фактурата за ремонта (ние ремонтирахме компютрите). Но това си е опасността - да ти гръмне нещо през нощта, защото е включен към мрежата. По време на буря осебено си е желателно да откачаш компа и телевизора.
    А телефончето няма тези проблеми

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: компютъра като будилник

    Много интересно.
    Как сте навили Енергото да си покрият щетите?

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: компютъра като будилник

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Много интересно.
    Как сте навили Енергото да си покрият щетите?
    Не ние. От блока си намериха адвокат и той постигна извън съдебно споразумение (или както му викат адвокатите).
    Юристите на Енергото са преценили, че така или иначе ще се плаща, та да е само материалните щети.
    Нали ти е ясно, че има и развалена храна, дискомфорт, пропуснати важни съобщения, неполучени факсове и т.н......
    А и при евентуално съдебно дело - яки хонорари за адвокатите........... Защото това не е природно бедствие, а си е човешка немарливост..................

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: компютъра като будилник

    Браво, браво! Много се радвам като чуя за случаи, когато хората са си потърсили правата.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. състояние на компютъра
    От avenger във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 15-05-07, 00:32
  2. Чистене на компютъра
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 06-05-07, 22:14
  3. проблем с компютъра
    От BENZIN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-04, 21:39
  4. 3 компютъра - мрежа без HUB ?
    От skaishev във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-04, 21:57
  5. TV на компютъра ?
    От Cheops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-09-02, 23:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе