Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37

"16-bit MS-DOS Subsystem" Error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #31

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    Готин трик! Не го знаех.
    За съжаление при мен го няма - това е екстра на FireFox 2.*, а аз ползвам SeaMonkey 1.0.6

    [+1]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #32

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error


    Абе що развалихте на женицата убавия рейтинг

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #33

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    An Application has attempted to directly access the hard disk, whick cannot be supported.
    This may cause the application to function incorrectly.
    Няма причина .bat файл да пробва директен достъп до харддиска
    такъв достъп може да иска програма .exe или .com,
    компилирана със стар компилатор, имал съм подобен проблем с програми
    на Clipper Summer87, но не и с Clipper 5.x.

    http://www.pcguide.com/ref/hdd/bios/biosDirect-c.html
    ... modern versions of Windows employ their own 32-bit protected mode access routines for the hard disk,...
    ... Traditional BIOS routines are still needed for compatibility with DOS and older programs. ...
    Windows има собствен модул за управление на харддиск контролери.
    Проблемът е, че някои стари ДОС програми, или вируси не познават Windows-модула

    провери все пак за вирус, защото наистина няма причина всички ДОС програми да се обръщат към харддиска

    gl

    btw, можеш да пробваш и DOSBox: http://dosbox.sourceforge.net

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #34

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    Meto, така е - "bat"-файла (сам по себе си) не взаимодейства с диска (освен, че стои на него).
    Но в него се зарежда кирилизатор и "exe"-то на програмата, затова след стартирането му излиза грешката.
    Колкото до програмата под "DOS", тя наистина е старичка и може би това е причината.
    Но все още нищо по-конкретно не мога да кажа, докато не изпробвам съветите, дадени дотук.
    А това ще стане (силно се надявам) чак в понеделник или вторник.

    Съветът ти за "DOS Box" ще го имам предвид в най-краен случай.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #35

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    Да, DOS Box върши работа в много случаи, когато има ядове с cmd.exе. Ползвал съм го за кирилизация на стари досовски програми в цял прозорец. Само ме е яд, че не се сетих за него по-рано.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #36

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    Аз пък се сетих, но това ще е по-скоро заобикаляне отколкото решение на проблема. Но тръпна в очакване да видим Иво кога ще отиде до там. :-)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #37

    Re: "16-bit MS-DOS Subsystem" Error

    Току-що се връщам от въпросната фирмичка и вече ме сърбят ръцете да ви разкажа какво се случи...

    Хаха, голям майтап! Малееее...

    Както винаги, отговора се криеше там, където всеки би очаквал, но просто нямах допълнителна информация... за което ви моля за зверско извинение!

    Грешката е заради това, че системният дял [C:] е на NTFS!
    И "умните" глави, които са преинсталирали компютъра, не са взели предвид този простичък факт и това, че точно на дял С: са сложени програмите под "DOS", барабар с "NC"-то.

    Но нека почна подред:

    Ru-boy, нямаше никаква инсталирана антивирусна програма или остатъци от такава - нито на "Symantec", нито каквото и да е друга. Нямаше и активирана защитна стена (нито инсталирана такава), с което отговарям и на "подозренията" на Ghost. Тук следва второто зверско извинение, заради несъзнателно подвеждане от моя страна, т.е. машинката е със SP1, а не със SP2 (макар, че не мисля, че това има голямо значение в случая). Както и да е, включих им вградения "firewall", защото са вързани към Интернет. Последва бърза проверка за бацили - само няколко "ad-ware"-а, нищо сериозно.

    Иначе, характеристиките на компа са следните: AMD Duron 1.34 GHz; 256 MB RAM; C: -> NTFS; D: -> FAT32.

    Естествено, дойде ред за проби с "autoexec.nt" и "config.nt". Носих си едни оригинални за всеки случай. Сравних ги. Единствените разлики с оригиналните бяха, че в "autoexec.nt" беше добавен ред "set clipper = f80", явно заради "DOS"-а. "REM"-нах, за да направя проба, рестартирах - ефект нямаше. В "config.nt" имаше добавени два реда: "files = 80" и "buffers = 80". Пак "REM"-проби, рестарт, нищо.

    Грешката се тества най-лесно, като стартирам "NC"-то и при натискане на CTRL+L (да ми изкара панела със статистиката за паметта и диска) - тогава ми излиза прозореца, описан в първият ми пост. Гледам паметта: 655,344 KB (640 KB) - толкова трябва е. Гледам и свободната: 620,752 - достатъчна е и за най-жадните "DOS"-приложения.

    После разгледах "bat"-файла: C:\DOS\PROGRAMA\programa.bat

    Съдържанието му е следното:

    lh kvi.com
    programa.exe


    Чисто и просто.
    Кирилизатора отива "горе" (и явно заради визуализацията държат да е именно той).

    И едва тогава ми дойде наум да погледна дяловете на каква файлова система са!

    И като го видях този NTFS, лошо ми стана!

    Е, последващата проба реши проблема.
    Преместих "NC"-то и програмата на D: - и всичко си тръгна без проблем!!!


    Благодаря още веднъж на всички, които си изгубиха времето с мен.
    [+1] на всички, които ме посъветваха.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Fujitsu грешка "Compressor Temp. Error"
    От leo34 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-08-14, 13:00
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. ERROR "Application is not licensed to use this feature"
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-06, 23:43
  5. NFS Carbon "Send Error"
    От sorrowsad във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 10-11-06, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе