Резултати от 1 до 11 от общо 11

Гаден проблем след вирус!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Гаден проблем след вирус!!!

    Здравейте,
    Имам следния проблем: след като хванах некъв шибан вирус ми се появи следната глупост - като кликна върху диск d например и primery функцията ми е аутоплей. Сега трябва да давам десен бутон и оттам open, за да си влизам в диска. Някой знае ли как се настройва да си ми е open двойното кликване върху дяла?
    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Най-добре си пусни някоя програма за сканиране на регистрито, щото вируса 100% го е поомазал. А не е зле да зачетеш като къде бърника и самия вирус, обикновено хорицата казват как се оправя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #3

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Значи, мерси че никой не ми помогна, но аз се сетих как се оправя! Така че ако някой има проблем да направи следното:
    Има един boot диск с уиндоус, който се зарежда в паметта и след това като си отвориш директориите няма скрито покрито, няма криптиране на файлове и т.н. Тоя шибан вирус си беше направил едно ехе файлче и едно autorun.ini, което да стартира вируса всеки път като си отворя д-то или е-то. И не се виждаше нито под дос, нито show hidden files and folders, абе по никав начин. Само с тоя диск веднага излезе копеленцето. Изтрих го и всичко вече си е ок.

    P.S. Поради тва че беше яко замаскиран тъпия вирус не се хващаче и с никви антивир програми. Шибаното му беше, че като си кликнеш два пъти върху д-то например, тва ехе файлче се ауто-рънва и ти зарежда хиляди троянци в system32. Евалата на този, който го е създал. Много интелигентно вирусче, ама на - аз се оказах по-хитър

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Защо ли не цъкнах още вчера на темата ти. Веднага щях да ти кажа какво да направиш, ама на...
    Не е било нужно да рестартираш дори.
    Код:
    start, run, -> cmd<enter>
    d:
    cd \
    attrib -h -s *.ini
    del *.ini
    exit
    Забележка: Понякога вирусите серат и едно dekstop.ini, което също има доста екстри.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Значи, мерси че никой не ми помогна,
    Брайно, как да ти помогнем, като ти самия каза в началото:
    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Здравейте,
    Имам следния проблем: след като хванах некъв шибан вирус ми се появи следната глупост
    Как да допуснем че си толкоз неук, да не си почистиш вируса, ами да опяваш на целия форум че имаш проблем?!!??
    Всеки тарикат първом би почистил вируса (още повече като знае че го има) и след това би почнал да реве като мечка малинарка, че не му работи нещо.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #6

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    А сега да се оплача и мен какъв вирус ме нападна
    Внимание! От скоро се появи нов и изключително опасен вирус!
    Има опасен вирус наоколо. Нарича се РАБОТА. Ако получите РАБОТА от колегите си, шефа или някой друг по електронната поща или по какъвто и да едруг начин, НЕ Я ДОКОСВАЙТЕ! Този вирус ще заличи напълно личния ви живот.Ако влезнете в съприкосновение с РАБОТА облечете си якето, вземете няколко добри приятели и отидете право в най-близкия пъб. Поръчайте противоотрова, известна като БИРА (аз мисля че според сезона, може и червено вино да свърши работа...). Повтаряйте поемането на противоотровата, докато РАБОТА бъде напълно елиминирана от вашата система. Препредайте това съобщение незабавно на поне 5 приятели. Трябва да осъзнаете, че ако нямате 5 приятели, това означава, че вече сте инфектирани и че РАБОТА вече контролира вашия живот. Помнете, този вирус е изключително опасен! Да внимавате много !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #7

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Брайно, как да ти помогнем, като ти самия каза в началото:Как да допуснем че си толкоз неук, да не си почистиш вируса, ами да опяваш на целия форум че имаш проблем?!!??
    Всеки тарикат първом би почистил вируса (още повече като знае че го има) и след това би почнал да реве като мечка малинарка, че не му работи нещо.
    Абе Брайно,
    Ти явно не четеш! Нали се сещаш че заради такива "уки" като тебе съм написал че тоя вирус не се вижда с нищо и от никъде. Антивир-те хващат само вирусите в сис32 които тва ехе "инсталира". Така че що се правиш ся...Аре почини малко!

    NO CARRIER, мерси все пак, явно ти поне знаеш за кво става проблем. По твоя начин обаче щях да махна само autorun.inf-то. А ехе-то на вира щеше да си остане физически клонирано в D i E.
    А, и Брайно, не си мисли че съм толкова неук

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Ти явно не четеш! Нали се сещаш че заради такива "уки" като тебе съм написал че тоя вирус не се вижда
    Това че си незрящ в интелектуално отношение си е лично и само твой проблем, съжалявам за което

    Цитат Първоначално публикувано от radop
    А, и Брайно, не си мисли че съм толкова неук
    Точно толкоз неук си, младежо, че и малко повече, иначе щеше поне да си направиш труда, ако не в този форум, някъде другаде да прочетеш че за вируси едно време се сканираше от Чиста Дискета, Механично защитена (1987-1999 г) а сега се прилага Live CD.
    А ако не си го научил за последните 6 години, толкова по-зле за теб.
    И още нещо - пак ако си беше направил труда да прочетеш поне 1 тема за вируси в този форум щеше да знаеш за горното, щото се споменава нееднократно.
    И от мен подарък една народна мъдрост: За глухите камбаната не бие 2 пъти
    Младежо

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #9

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Това че си незрящ в интелектуално отношение си е лично и само твой проблем, съжалявам за което

    Точно толкоз неук си, младежо, че и малко повече, иначе щеше поне да си направиш труда, ако не в този форум, някъде другаде да прочетеш че за вируси едно време се сканираше от Чиста Дискета, Механично защитена (1987-1999 г) а сега се прилага Live CD.
    А ако не си го научил за последните 6 години, толкова по-зле за теб.
    И още нещо - пак ако си беше направил труда да прочетеш поне 1 тема за вируси в този форум щеше да знаеш за горното, щото се споменава нееднократно.
    И от мен подарък една народна мъдрост: За глухите камбаната не бие 2 пъти
    Младежо
    Без коментар, бате - ти си истински цървул! Най-малкото щото съм ползвал точно LIVE CD.

    Малък жокер - тва работя

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    Значи да обобщим - сканираш с Live CD за вируси, изчистваш ги, след това
    Цитат Първоначално публикувано от radop
    като кликна върху диск d например и primery функцията ми е аутоплей. Сега трябва да давам десен бутон и оттам open, за да си влизам в диска.
    След като никой не ти помага, като сам твърдиш:
    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Значи, мерси че никой не ми помогна, но аз се сетих как се оправя!
    Решаваш да пуснеш
    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Има един boot диск с уиндоус, който се зарежда в паметта
    да те светна само че Live CD и "уиндоус, който се зарежда в паметта" са двете имена на едно и също нещо. Та като си пуснал вече втория път, тоз вълшебен диск, вече си видял че има и hidden файл, интересно с каква инвалидна програма си сканирал за Вируси, та не ти е открила скрития файл?!??

    Цитат Първоначално публикувано от radop
    щото съм ползвал точно LIVE CD.
    Малък жокер - тва работя
    Интересна работа си си намерил - като Live CD. Сигурно си вещ и разбиращ, я какви вещи си неслучвали се никому въпроси задаваш.

    А за определението
    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Без коментар, бате - ти си истински цървул!
    съм повече от радостен, не всеки истински майстор е обут, па дори и цървул. Ето ти например хем си бос хем се ежиш като препикан кактус на месечина.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Гаден проблем след вирус!!!

    @radop и Black Adder,
    Ако сте си ги премерили вече (познанията по проблема) защо не спрете до тук?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Невидими файлове след вирус
    От Stanley във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-08-11, 18:15
  2. Гаден вирус/червей или там както се казва
    От Julian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-05, 15:30
  3. ГАДЕН ПРОБЛЕМ
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-03-05, 23:24
  4. Проблем след вирус
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 18:01
  5. Споделяне на нет. Гаден проблем
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 08-07-04, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе