Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Споделяне на нет. Гаден проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Значи има компо с вин2000 и кабелен нет с вътрешномрежоео IP от типа 192.168.х.х и втори комп с винХР Home(или win98 в зависимост кабела в кой комп е вързан). Имам winroute pro 4.1.25. НА единия комп има две ланки разбирасе. Проблема е че като се включи втория комп има нет само за определено време(примерно половин час но понякога е и досата по малко) и после нета спира, но спира и на дватат компа. При това положение имам пинг от двата компа към вътрешната мрежа на нета но няма пинг изън нея, съответно няма нет. Като изключа кабела на мойта си мрежа нета тръгва. Някой има ли идея от какво може да е.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Е никой ли няма идея от какво може да е. Ако нещо не сте разбрали питайте.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    И аз работя по същата схема с winroute pro 4.1.23 и WIN98SE от 3 години. Такива проблеми не съм имал. Нещо ми мирише на скапана мрежова карта. Защо не опиташ да я смениш временно с някоя друга? Ако пак става така ще трябва да се намесят специалистите по мрежи[8D]

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #4

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Защо не пробваш с по-нов Winroute?

    Тези старите вечно гърмяха, даже със син екран под 2000.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Не е от winroute-a. Като изключа winroute-a пак не тръгва нета. А между другото никга не ми е се е згаднявал вин-а заради винроута. Но все пак може да пробвам с по нова версия. А и като спре нета от втория комп има пинг към другра мрежа, в частност gateway-a. Това все пак означава че все пак има рутиране.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    ЪъъЪъ... Това ми напомня на някой по-оправен колега[8D]

    1-ви съвет (останалите да не четат) Недей да слагаш стандартен адрес тип 192.168.0.1 на 2-та карта. Това лесно се лови и просто мойе някой за бъзик да ти спира нет-а (а пък мойе и да е автоматизирано).

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Пробвах това и това с адреса ама се оказа че не е и от това. Трябва да питам пича от нета доставчика какво ще каже по въпроса. Може пък и от тях да е проблема защото както казах по горе рутиране има но немога да изляза от вътрешната мрежа на нета.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Мда май се сещам какъв е проблема, ама чесно казано нямам идея как се решава под прозорците. Най-добре наистина говори с доставчика си.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Кажи какво се сещаш пък аз ще говоря с доставчика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #10

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Не разбирам защо се мъчиш с WinRoute, след като използваш Win2000 и WinXP, а те имат вграден Internet Connection Shering (ICS), който работи наистина много добре! Ето тук съм писал как точно става, съвсем лесно е. 3-тият пост...



    http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15631



    Пробвай по този начин и ако не се оправят нещата, мисля че трябва да тестваш с друга мрежова карта.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #11

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Дръпни си от SysInternals програмата Tcpview. Пусни я.



    Ако в момента на явяване на проблема ти дава много "Disconected" - значи проблема не е технически, паричен е. Режат те.



    Казано е: Има гяволи, има и ебигяволи.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Значи наистина не е проблема от рутирането. Направих следния експеримент. Изключих winrpute-a и включих лаптоп-а. Побазика се малко с мрежата и интернета на компа пак спря, като съответно двете мрежи, мойта си вкъщи и вътрешната мрежа на нета си работят но нет няма. Поточно няма връзка към проксито и днс-ите които са един и същи външен адрес. Още не съм говорил с доставчика ама работата става много заплетена и мах причината е точно нета ама как ще се оиправя с тях незнам.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #13

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Виж s arp -a когато спре инета дали mac адреса на gateway-а се вижда



    Също виж в този момент дефаулт gateway дали е ОК със route print



    На мен ми се е случвало от кофти драйвер на мрежова карта да гърми и.. няма нет. като ребоотна се орправя. махнах този драйвер и всичко се оправи.



    Също изясни какъв е този routing, който правиш. NAT с Winroute ли правиш или routnig някакъв с TCP/IP-то на Windowsa.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Още не съм говорил с доставчика ама работата става много заплетена и мах причината е точно нета ама как ще се оиправя с тях незнам.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*07/07/2004*:* 14:39:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами обясняваш им, че са "нагазили здраво лука", нарушили са отвсякъде ЗУТа, а вие с шефа на групата по ликвидиране на незаконното строителство си пиете всяка вечер питието и сте партньори на бридж[:D][:D][:D]

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Споделяне на нет. Гаден проблем

    Картата е с оригиналния дривер на Allied Telesyn AT-2500TX

    С gatewaya си е от вътешната мрежа и с него мяма проблеми но все пак ще пробвам това коеот каза. А за рутирането съм изяснил че го правя с winroute(nat). Проблема съществува също и без рутирането. Значи ако втората мрежа неработи проблеми няма, проблема се появвява като се включи втората мрежа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неприятно гаден проблем с SAMSUNG LE-32R81BX
    От zovirax във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-08, 20:38
  2. Гаден проблем след вирус!!!
    От radop във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 20-01-07, 21:19
  3. Отговори: 4
    Последно: 23-09-06, 14:10
  4. ГАДЕН ПРОБЛЕМ
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-03-05, 23:24
  5. Гаден проблем със Флекс Тайп 2000
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-01-03, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе