Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с импорт на e-mail адреси от Excel в Outlook 2003

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с импорт на e-mail адреси от Excel в Outlook 2003

    Здравейте,
    имам един excel файл с 300 e-mail-a и искам да ги импортна в outlook.
    Предварително съм направил един експорт на един контакт от outlook в excel, за да знам точния формат и полетата, които се съдържат и са необходими. После си пействам мойте -e-mail-и и имената на хората. Всичко е точно.
    Давам import => import from another program or file => MS Excel избирам файла, който ми трябва. Като резултат не става нищо. Казва, че ги е импортнало, а всъщност няма нито един контакт. Има ли някой идея къде може да е проблемът?
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #2

    Re: Проблем с импорт на e-mail адреси от Excel в Outlook 2003

    Проблемът ти идва от т.нар наименовани области - named ranges. Outlook-а импортва само дефинираните в тази област полета, а не целия файл. За да стане "номера" може да направиш едно от двете:

    1. В експортнатия файл си вмъкни толкова редове, колкото ти трябват (insert row) между първия ред с имената на полетата и контролния запис и копирай (paste) имената и мейлите в тях. Провери дали са в областта Contacts - точно над таблицата, вляво от реда където се пише съдържанието на клетките има поле с етикета на клетката. От стрелката му пада списък с дефинираните named ranges. Избери си Contacts и ще ти се засвети маркираните полета.

    2. Промяна на обхвата на Contacts - в подготвеният от теб файл иди на меню Insert -> Name -> Define. В прозореца, в полето Names in Workbook: си избери Contacts и после най-отдолу в реда Refers to: си промени последната цифра да е равна на номера на последния ред от адресите ти. Може и интерактивно да го правиш, но не трябва да маркираш целите редове - само необходимите клетки!

    При мен например е
    =Contacts!$A$1:$CN$2
    става
    =Contacts!$A$1:$CN$250 (примерно)

    Със сигурност мога и по-добре да го обясня, но нямам възможност в момента.
    Ако не стане - казвай и по-късно ще се опитам да бъда малко по-точен в описанието.

    Успех!



  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Проблем с импорт на e-mail адреси от Excel в Outlook 2003

    1. Маркираш името и адреса в Excel (желателно е това да са две съседни колони). Недей да маркираш целите колони, ами само до реда с последния адрес, тъй като после при импорта, може да ти се импортнат още 65000 празни адреса
    Даваш им име както е на картинка1 (на картинката името е "Neshto")


    2. Outlook/File/Import and Export -> Import from another program or file/Microsoft Excel
    Отваряш екселския файл (но преди затваряш този файл от Excel-а)
    Посочваш къде в папките в Outlook да се импортне. Желателно е да си направиш предварително нова папка от тип Contact. На картинката тази папка е с името "2"
    После посочваш кое поле къде да отиде (картинка2)


    3. И това е резултата (картинка2). В случая съм му казал да ги визуализира като Phone List и съм добавил да се вижда колоната "E-mail"


    Успех

    // В случая са се импортнали и празните редове, ама ти ще си ги нагласиш предварително, така че да няма празни редове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да филтрирам таблица в Excel 2003
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-13, 19:00
  2. Outlook 2003
    От drecolli във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-10-13, 11:29
  3. Windows 2003 ICS забрана на адреси
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-05-10, 02:11
  4. Проблем със стартирането на MS Outlook 2003-оправен!
    От izashev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-06-09, 01:00
  5. W32.Netsky + W32.Beagle+MS Outlook 2003
    От Spegel във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 03-01-05, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе