Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с PS/2 клавиатура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    Проблем с PS/2 клавиатура

    Здравейте, от няколко дена се боря с един доста странен за мен проблем. Конфигурацията ми работеше мирно и кротко с USB клавиатура на Dell, докато не реших да си взема Microsoft Naturall Multimedia Keyboard с PS/2 порт. Драйвера на клавиатурата се инсталира коректно, мултимедийните и бутони си работят страхотно под Media Player (все пак е майкрософтска) , но започна един много дразнещ проблем. Ако компютърът е бил изгасен за по-дълго време, При стартиране на WIndows (XP със SP2 и всички ъпдейти до момента), клавиатурата не работи. В device manager-a не се вижда като устройство и нито един от бутоните и не тръгва (включително и тези на които има светодиоден индикатор като Caps Lock, Num Lock и F Lock), след рестарт на Windows-a всичко си тръгва все едно не е имало проблем и това е до следващото гасене на компютъра. Под Linux проблеми няма, което ме навежда на мисълта ,че имам някакъв страннен софтуерен проблем. Пробвах с друга клавиатура (имам една стара мултимедийна IBM-ска) и с нея също няма проблеми. Дали е с IntelyType софтуера или без него , значение няма, при първото стартиране на компа, клавиатура нямам, след рестарт, нещата си работят перфектно.
    Някой да има идея как може да се оправи проблема, че въобще не ми се преинсталира.

    Вируси или троянчета нямам, а този досаден проблем почва да ме дразни все повече и повече........Благодаря предварително на всеки който се отзове, за правилният отговор ще има бири на корем
    __________________

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с PS/2 клавиатура

    Батка , я виж драйвера да няма някакво приложение да го гаси за да пести ток ?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Проблем с PS/2 клавиатура

    аз му предложих ps2->usb и чакам "резултата"....

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Проблем с PS/2 клавиатура

    Каменски, проблема е само под Windows и само с тази клавиатура , на машината ми има Linux и с него нямам никакви проблеми. Преди година когато инсталирах XPто бях с USB клавиатура.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Проблем с PS/2 клавиатура

    ок, но като видиш, че съм бил прав искам едно 5.1

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Проблем с PS/2 клавиатура

    само не разбрах какво 5.1 искаш ? Звукова карта, колони или 5 мацки + теб ????

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мишка и клавиатура - проблем?!
    От redprobable във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-12, 21:17
  2. проблем с клавиатура
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-08, 13:08
  3. Проблем с клавиатура????
    От D3BEP във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 31-10-05, 09:24
  4. Проблем с клавиатура
    От sixkiller във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-05, 19:37
  5. Проблем с USB клавиатура.
    От jel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе