Резултати от 1 до 11 от общо 11

Постоянна активност на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Постоянна активност на HDD

    Наскоро преинсталирах на няколко компютъра уйндоса. Ползвам инсталацията с вградените ъпдейти до м.Април - Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated.April.2007-ETH0. Още в началото забелязах , че след приключване на инсталацията сведодиода за активността на хард диска премигва (съвсем слабо) ритмично на малки интервали (около секунда). Тогава не обърнах много внимание на това - нямах възможност и време да се ровя в компютрите. Съвсем скоро преинсталирах и на собствения си комп. Там се получи пак същия резултат. А допреди това нямаше подобно нещо. Последното преинсталиране беше август месец миналата година с инсталация на Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated - без други ъпдейти. Подобна активност не съм забелязвал.
    Реших да "видя" дали няма някави допълнителни процеси , но честно казано не можах да установя - може и да има ама като не им разбирам достатъчно... . Единственото по различно което направих - спрях сервиза "индексиране" - но нищо не се промени. Спирах всички мрежови връзки - няма промяна.
    Като цяло компютъра си работи нормално, не е затормозен или с някакви други признаци на ненормална работа. Но все пак ме дразни това постоянно премигване - явно има нещо.....

    Някой има ли идея?


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Постоянна активност на HDD

    торенти

    А сега сериозно - много хора се оплакват от последните релийзи на XP pro

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re: Постоянна активност на HDD

    Инсталиран Microsoft Windows Defender често води до такива аномалии....иначе за Microsoft.Windows.XP.Professional.Corporate.SP2.Integrated.April.2007-ETH0 нямам наблюдения да се държи странно..

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Постоянна активност на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Инсталиран Microsoft Windows Defender често води до такива аномалии....
    Аз определено не съм го инсталирал.... даже не знам за какво е , но ако е вграден в инсталацията.... нямам представа - как да разбера?

    Забравих да поясня, че като софтуер и драйвери не съм инсталирал нищо по-различно от преди, т.е. от времето когато не е имало такава активност. Но това едва ли е от значение, защото активността се проявява още веднага след приключване на инсталацията, преди да съм инсталирал каквото и да било друго.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re: Постоянна активност на HDD

    редактирано....след пояснението горе.

    значи не е и от това...

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Постоянна активност на HDD

    И аз забелязах нещо подобно, но не е свързано с тези ETHO-инсталации (легален съм), а като че ли дойде след актуализации. Но не "секунда", а доста по-големи интервали

    Само като предположение
    mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\ntbackup.chm::/ntbackup_backup_snapshot.htm (copy/paste на това в адреса на IE)

    а също може да се погледне
    ...>vssadmin list shadows

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Постоянна активност на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    И аз забелязах нещо подобно, но не е свързано с тези ETHO-инсталации (легален съм), а като че ли дойде след актуализации. Но не "секунда", а доста по-големи интервали

    Само като предположение
    mk:@MSITStore:C:\WINDOWS\Help\ntbackup.chm::/ntbackup_backup_snapshot.htm (copy/paste на това в адреса на IE)

    а също може да се погледне
    ...>vssadmin list shadows
    "No shadow copies present in the system."

    А за горното - написах го но почти нищо не разбрах - излезе само текст който пояснява какво е "Volume shadow copy overview"

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Постоянна активност на HDD

    хммм....я боцни това....http://www.download.com/Naevius-Dire...-10494097.html
    показва в реално време в кои директории има активност, може и да те наведе на някакви мисли...

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Постоянна активност на HDD

    Не отчита нищо..... Т.е. програмата си работи - показва доста работи, но като изчистя log-a, и оставя така не отчита никаква активност по диска - а светодиода продължава да си премигва както преди.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re: Постоянна активност на HDD

    Ако и дискмон-а, който следи на малко по-ниско ниво http://www.microsoft.com/technet/sys...k/Diskmon.mspx не покаже каквато и да е реална активност по диска ( четене/запис ), възможно е да е CD/DVD пулинга дето постоянно си проверява за наличие на диск - ауторън...горе долу е всяка секунда...опитай да го изключиш с някой туул. това CD/DVD autoplay. WinXP Manager 4.95 или там каквото имаш. Още, опитай в safe mode и виж какво прави тогава, ако проблема го няма, може някой third party драйвер да не се спогажда много с някоя кръпка на SP2.

    Всъщност, нямаш ли активност, няма и за какво да се притесняваш. Ако те дразни, лепни му едно тиксо и така - йест светодиодофф, йест проблем, нет светодиодофф - нет проблема Да си имам руския

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Постоянна активност на HDD (светодиода)

    Изключих CD/DVD autoplay и светодиода престана да мига. Явно от това е било - не е била реална активност. Благодаря още веднъж!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 24-03-17, 08:11
  2. нова интернет активност от панасоник
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-12, 22:39
  3. Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон
    От kamelot във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-10, 09:56
  4. Постоянна работа на перката на външното тяло
    От omp във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-09, 18:20
  5. активност на web mail
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-05, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе