Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Проблем с Add/Remove programms

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Проблем с Add/Remove programms

    След като се опитах да премахна чрез контрол панела и add/remove programms комплекта на Yahoo - messenger, browser toolbar и разни други неща - появи се някакво бързо предупреждение за грешка и компютъра сам се рестартира. След рестарта реших да продължа с add/remove programms и установих следното:
    - от там вече не може да се uninstall нито една програма - просто я няма опцията remove/uninstall;
    - повече от половината инсталирани програми ги няма в списъка;
    - на повечето програми които са в списъка - няма данни за размера им.
    Още веднъж рестартирах, но нещата са без промяна.
    Всичко друго като че ли е нормално, програмите които ги няма в списъка на add/remove programms си работят нормално.
    Какво е станало, има ли решение на проблема? Уиндоуса ми е XP SP2, ако това има значение.

    P.S. Програма, която инсталирах след този проблем - се появи в списъка на add/remove programms с бутона remove под нея, така че успешно я махнах. Но останалите неща са както преди.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    прилича на проблем с Windows Registry, за съжаление не се сещам по какъв начин може да се оправи.
    евентуално някоя програма за Recover, но не съм ползвал такива и не искам да препоръчвам наизус.

    може поне с това да направиш Backup:
    ERUNT - http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/
    прави архив на регистрите в папка \WINDOWS\ERDNT
    както и пази архиви за последните 10 дена, зависи как ще се настрои за StartUp

    NTREGOPT, от същия пакет, с това може да пробваш - оптимизация на регистрите, може и да оправи нещо
    но първо бейкъп

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Meto, благодаря ти за съветите.
    Направих и двете неща с тези програми - back up и след това registry optimize, но нещата са без промяна. Просто тези 2 нови програмки се появиха в add/remove programms и мога да ги remove, но другите които са в списъка - не.
    По принцип мога да ползвам и Norton uninstall ако се наложи да махам програми, но не е там въпроса.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #4

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    пробвай да смениш подредбата - горе-вдясно от "Sort by" си избери Name, или Size
    после избери някоя програма да видиш

    ако не помогне горното
    тука има малко инфо, което може да помогне:
    http://www.winxptutor.com/arpbuttons.htm


    п.с. трябва да бърника в регистрите:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
    и там за всяка програма да се види NoRemove и NoModify, ако ги има трябва да са на 0 (нула)
    или ги добавяш - с десен бутон полето отдясно -> New Binary, пишеш NoRemove, после с Enter или DblClick го правиш 0

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Направих така, но на посоченото място липсваха програмите. Или по скоро - там са само новодобавените, от старите няма и следа. Трябва ли по някакъв начин да ги добавя там и как?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #6

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    ъхх, ми трябва да ги има като имена (няма голямо значение какво точно е името на програмата)

    примерно при мене за ATi Driver имам:
    Код:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ATI Display Driver]
    "DisplayName"="ATI Display Driver"
    "UninstallString"="rundll32 C:\\WINDOWS\\system32\\atiiiexx.dll,_InfEngUnInstallINFFile_RunDLL@16 -force_restart -flags:0x2010001 -inf_class:DISPLAY -clean"
    "DisplayVersion"="8.132-050503a2-022511C-ATI
    като DisplayName и UninstallString са задължителни
    в UninstallString се описва начина на деинсталация на програмата, за всяка е различно.

    ако дадеш списък на програмите, които искаш да деинсталираш, мога да ти нарисувам рег-файл, приблизително

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    System restore ?

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Ресторването също е вариант,май няма какво да губиш.Ако ресторнеш до въпросната дата можеш да се опиташ да махнеш първо програмата с които са дошли тия тулбари.Аз лично следя при инсталацията на разни програми и не позволявам да ми инсталират шорткъти,тулбари и шарени бонбонки.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #9

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Roumen68, пробва ли с EasyCleaner? Там също има Add/Remove Programs и обикновено списъкът е по-пълен от този в Control Panel. Поне по мои наблюдения, възможно е да греша.

  12. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #10

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    В папката в която е инсталирана програмата би трябвало да има стартиращ файл за деинсталиране. Пробвал ли си да деинсталираш от там?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Eдно по едно
    - опитах system restore в точка от вчера, след дълъг размисъл и рестарт - компа отказа да се върне в тази точка и повече не съм опитвал.
    - нямам проблеми да направя uninstall по други начини, например да ползвам Norton uninstall, или както каза ViK - чрез uninstall файла в папките на повечето програми.
    Не е в това въпроса, в момента нямам нужда да махам програми. Просто ме дразни/притеснява, че не мога да го правя от контрол панела, както си му е реда. Притеснява ме да не би това да е някакъв симптом, че скоро ще ми забие уиндоуса и да се наложи да го преинсталирам, от което ме побиват всякакъв вид тръпки

    P.S. Silviya, благодаря ти за Easy Cleaner, инсталирах я, но тя показа в remove programs само двете нови програми, които заредих днес по съвет на Meto. Явно другите са изчезнали от регистрите и затова не ги намира.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #12

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Явно лятото е проблемен сезон за регистрите.

    Не, че мога да ти помогна, но ми е любопитно едно нещо - тези програми (които не се виждат в списъка) работят ли си нормално? И още нещо - ако наистина са изчезнали от регистрите (както предполага roumen68), нормално ли е да си работят програмите без проблем?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    Явно лятото е проблемен сезон за регистрите.

    Не, че мога да ти помогна, но ми е любопитно едно нещо - тези програми (които не се виждат в списъка) работят ли си нормално? И още нещо - ако наистина са изчезнали от регистрите (както предполага roumen68), нормално ли е да си работят програмите без проблем?
    Да, програмите си работят нормално. Поне тези, които съм ползвал, не съм проверявал всичките. А за регистрите - мисля че ги няма само в uninstall регистъра, докъдето стигнах по съветите на Meto. Ако в това е проблема - освен да преинсталирам всяка програма, така че наново да попадне в uninstall регистъра и в което не виждам никакъв смисъл - дали има други решения?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #14

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Потърси във форума за 'Add/Remove'.
    Има поне пет-шест стари теми от сорта на "Add/Remove се счупи".
    Може някъде да го има точно същия случай.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #15

    Re: Проблем с Add/Remove programms

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    В папката в която е инсталирана програмата би трябвало да има стартиращ файл за деинсталиране. Пробвал ли си да деинсталираш от там?
    или от старт менюто

    но като цяло, проблем в регистрите и вече станало няма оправия

    единствено се сещам да инсталираш програмите наново и пак да пробваш да ги махнеш

    успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Add or Remove Programs
    От anotherbrother във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-06, 04:40
  2. За Add/Remove меню
    От get във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 07-10-05, 10:37
  3. Проблем с "Safely Remove Hardware"
    От lil във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-05, 11:55
  4. Remove vocal ..... ?
    От exorcist във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-04, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе