Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Редакторите на списанието обединихме усилията си, за да класираме най-досадните функции на Windows. Битката беше разгорещена.


    През ноември 1985 г. Microsoft пусна Windows 1.0. Така започна 22-годишното (досега) царуване на най-популярната, но и най оплювана компютърна платформа. Кои функции на Windows раздразниха най-много потребителите? Обединихме усилията си и се опитахме да направим класация на най-омразните. Сред тях има както и някои откровено лоши, така и някои добре замислени, но зле изпълнени, а също и зле започнали, но пък след това поправени.

    Top 20 може да бъде разгледан тук !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows з

    Перфектна статия Дани, отново си на Върхът !

    само за Paint не съм съгласен - Винаги съм я ползвал , много удобна програма .
    с нея си правя най-лесно големи те картинки малки и то много лесно , даже и новак би го направил без проблеми.
    Отваряте снимката ( 2 мб примерно ) , давате веднага Save As - и я записвате с ново име и хоп картинката е вече 600 к.

    най-лесно в нея се поставят копирани неща от ативни прозорци  ( примерно - alt+ Print scrn - и после в paint - edit - paste

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Това е според редакторите на PCworld, но всеки сигурно си има собствена класация(Топ 100 може би?).

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #4

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Като казва Mr.TECHNO за Paint, бих добавил и Windows XP Search.
    Чат пат ми върши перфектна работа. Дразнели ги кученцето. Глупости на таркалета.
    Мен повече ме дразни Tour Windows XP при нова инсталация.
    Докато не я стартираш един път, досадно само ти напомня за това.
    Като че ли само наченаещи си инсталират Windows XP.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    /off
    Само на мен ли ми излиза най-горе някакво служебно съобщение от типа

    update pcwpapers set visitorsthismonth=visitorsthismonth + 1 WHERE ID = 3977?

    Става само при първо кликане на линк към PCworld, после изчезва.


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #6

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Мен ме дразнят балончетата от систем трея. И то много
    Особено това за неизползваните икони...
    Гадно е и това че ако изкючиш атоматичния ъпдейт, веднага се появява един "червен щит" до часовника и мине не мине изкача балонче, че си си спрял ъпдейта.

    Добавено:
    Аз сега за първи път отворих сайта да видя класацията, но нищо не ми показа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Като казва Mr.TECHNO за Paint, бих добавил и Windows XP Search.
    Чат пат ми върши перфектна работа. Дразнели ги кученцето. Глупости на таркалета.
    Абсолютно вярно , А и кученцето може да се махне , ама не всеки знае и вместо да пишат тъпотии по форумите да си прочетат малко как се маха !

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    не съм съгласен с:

    критиките към "aero" интерфейса са направо жалки. всеки го искал, ама трябвало видеокарта. всеки иска ламборджини, ама повечето карат голфове

    съгласен съм с:

    search-ът (alt+F7) на Total Commander може десетки повече неща, така че конкретно за него съм съгласен, че е тровам. кученцето няма нищо общо с функцията
    task manager... наистина ненадеждна. затова хората (аз в частност ползват примерно process explorer на sysinternals

    user account control на vista-та ме отврати в първите 5 минути на инсталирането на й. изключването му е абсолютно задължително, иначе стартирането на всяко нещо се превръща в едно мини-quake бясно цъкане в продължение на прекалено много време

    active desktop-ът наистина е голяма досада с теоретично полезна, но на практика объркваща функция. то хубаво да имаш страница на десктопа, ама ти не гледаш само десктоп-а, а често се налага ида работиш, така че "аctive"-ността се оказва ненужна

    windows explorer - кошмарна логика! предизвиквам всеки негов фен на съревнование - той с него, аз с total commander. 2 към едно, че ще свърша всяко нещо поне 2 пъти по-бързо, а някои неща той просто не може да свърши с малоумния windows exploDer

    genuine проверката - гррр!


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Абсолютно вярно , А и кученцето може да се махне , ама не всеки знае и вместо да пишат тъпотии по форумите да си прочетат малко как се маха !
    Даже и четене не е необходимо - чукаш го по нослето, по дупето или където ти е кеф с мишката и само си пита дали да се скрие. Или да ти показва малко тъпичките си трикчета. Но пък за деца и блондинки сигурно са интересни. ;-) А за другите явно е трудна работа да се сетят за далаверата.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Моят личен топ3 досади е
    1) Ужасното търсене, което ме докарва до лудост почти всеки път, кучето пък - още повече, добре че поне то се изключва веднъж и завинаги
    2) Балонът "USB 2.0 This device can perform faster" - добре, кво по дяволите да направя като usb-тата на лаптопа ми са 1.1? Гадта мръсна не се маха сама, така че при всяко включване на устройство трябва ръчно да се гаси.
    3) Customized menus (или скриването на "неизпозлваните" функции в менютата) - винаги се оказва, че баш това, което търся, е скрито. На всеки комп тъпотията крие по подразбиране. Първата ми работа като седна на чужд компютър е да я изключа

    Статийката е весела като цяло, има някои глупави забележки, съфорумците са ги посочили

  13. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #11

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    Мен ме дразнят балончетата от систем трея. И то много
    Особено това за неизползваните икони...
    Гадно е и това че ако изкючиш атоматичния ъпдейт, веднага се появява един "червен щит" до часовника и мине не мине изкача балонче, че си си спрял ъпдейта.
    Те също могат да се изключат.
    Security Center в контрол панела в ляво Change the way Security Center alerts me.
    Ако нещо не ти е ясно, пиши и ще ти обесня.
    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Даже и четене не е необходимо - чукаш го по нослето, по дупето или където ти е кеф с мишката и само си пита дали да се скрие. Или да ти показва малко тъпичките си трикчета. Но пък за деца и блондинки сигурно са интересни. ;-) А за другите явно е трудна работа да се сетят за далаверата.
    А знаеш ли колко много неща могат да се направят с две три кликания на мишката, стига да знаеш къде да кликнеш.
    А това се постига с четене. След това "ами то било много просто" Ами просто е, ако знаеш как.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    vandal, абсолютно си прав, че повечето неща се правят с 2-3 кликания, стига да си чел. проблемът обаче се състои в това, че именно това четене трябва, не за да свършиш нещо полезно, а да се отървеш от досадните дивотии. е против такова излишно четене съм!

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #13

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    BTW аз не съм от противниците на Windows, ама има свежест в класацията. Ако погледнем сериозно, ето с този update (http://www.nliteos.com/) всички изброени проблеми се решават, а Windows пак става една приятна операционна система.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    Нали се сещате, че е много трудно една операционна система да задоволи капризите на милиони потребители? Това, което е "тъпо и дразнещо" за един, за друг е "приятно и иновативно". Има хора, които противно на Ско, се радват на изникващи и пукащи балончета и всякакви подобни шаренийки, и които силно впечатлени от тези "ефекти", самодоволно казват: "Много ми е добАр компютАра!".



    Колкото до самият Windows - има достатъчно "tweak"-ъри и подобни програмки, които могат да го нагласят според вкуса на всеки. Лично аз съм изчистил всичко натруфено - предпочитам бързодействието пред визуалният стил.

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #15

    Re: PC WORLD публикува най-противните функции на Windows за всички времена

    И аз не съм съгласен с някои неща:

    1.Времето за стартиране/изключване
    Домашния за около 50 секунди е стартирал и се е вързал с нета,изключването трае под 10 секунди.Стартирането зависи от това колко още неща стартират заедно с ОС,виждал съм системи с 1 гб рам да циклят доста от такива неща.Изключването пък зависи от това колко време е работила машината и какви промени трябва да запише преди да изключи.

    2.Windows Aero
    Точно заради шаренкото някои налитат на Виста,въпрос на вкус.

    3.Windows XP Search
    Няма нищо объркващо,само трябва да се вгледаш какво пише.Кучето не е задължително да го ползваш.

    4.Windows Update
    Никой не кара никого да го ползва,ако му се даде disable няма да пита.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-бръмчащите климатици за всички времена
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 30-09-18, 23:11
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-09-14, 12:25
  3. Лоши времена за x86 архитектурата, ARM набира сила
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-14, 21:33
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 08:18
  5. Intel публикува планът за пускане на 4-ядрени процесори
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 17-10-06, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе