Резултати от 1 до 9 от общо 9

Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #1

    Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Здравейте преди време бях засякъл подобна тема тука, но не я намерих... та да питам.
    Ако имам инсталиран Windows а след това копиран в примерно външен хард, и имам нужда от смяна на ОС можели направо да копирам Windows -а от външния хард на PC -то ми и да си работи нормално ? Ако може ще се радвам някой да ми разясни как става това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    За да работи след това Windows-a трябва да бъда "записан" на външния диск не като файлове, а като дисков имидж. Това става с Partition Magic или Norton Ghost примерно... на практика после възстановяваш диска точно в същият вид, както е бил като си свалил имиджа.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #3

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Значи мога да си преинсталирам ОС да му сложа всичките ми нужни програми и настройки и след това с една такава програма ( Partition MAgic , Norton Ghost) да го превърна в един файл който да преместя във външния хард.

    на практика после възстановяваш диска точно в същият вид
    значили това, че колкото и да ти е "омазана" системата не остава никакви странични файлове ... да речем ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mozachko
    значили това, че колкото и да ти е "омазана" системата не остава никакви странични файлове ... да речем ?
    ДА. Но това не дублира само Windows-a а целия диск. Всико, което не го е имало в момента на записа на имиджа ще изчезне - ВСИЧКО

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #5

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Амм перфектно! Благодаря !
    След известно време може да ви питам как се работи с тези програми

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #6

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Здравей
    Искам да кажа, че колегата по горе описва как да се направи имидж и до някъде е прав, но има едно НО.
    Направиш ли имижд на ХР, можеш да го копираш единствено и само на твоя РС, на който е правен и никъде другаде.
    ХР е заключено по SID- дове и не може да се мигрира по друг хардуер. Има специална програма, по скоро команда, която го подготвя за нов хардуер, но процеса е доста сложен
    Митко

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    По-приятната програма за image-ване е Acronis True Image. A XP може да се мести от едно PC на друго, но трябва преди направата на Image-a, да се сетнат всички драйвери на IDE ATA controllers на standart.

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #8

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    И освен това не забравяй отвреме навреме да правиш "бакъп".

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Копиран вместо инсталиран Windows на PC ?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    По-приятната програма за image-ване е Acronis True Image. A XP може да се мести от едно PC на друго, но трябва преди направата на Image-a, да се сетнат всички драйвери на IDE ATA controllers на standart.
    За тези, които се интересуват отблизо по повдигнатия въпрос бих препоръчал (с риск да наруша правилата на форума може би ) да прегледат темата "Как да преместим ХР инсталация...където си искаме, или универсален XP image" във форума на Hardware BG.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 18-01-15, 13:04
  2. Фасадна боя вместо латекс ?
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-11, 09:19
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-07-11, 15:26
  4. Йероглифи вместо субтитри
    От vanko68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-09, 10:41
  5. Задача 321 (Вместо Биби)
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 36
    Последно: 21-06-06, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе