Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Vista не ми хареса харда :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Vista не ми хареса харда :)

    става въпрос за стар Western Digital WD200EB (20GB)

    нито 64bit, нито х86 версията го "виждат" като drive, макар че нямат проблеми с "browse"-а, когато ми дават да търся допълнителен driver за същия него, като намират не само диска, но и записаното върху него (т.е. проблема не е в normal/lba/large/chs)

    само споделям любопитен факт, но утре ще се поровя и ако намеря решение ще го драсна тук. току виж на някой се случило същото...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Аз пък попаднах на друг проблем , Vista 64 bit + ATI Catalist 7.12 + телевизор e мисия невъзможна да ги подкараш да си работят мирно и кротко.


    Май ще правя downgrade на операционната система и ще се върна на XP

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Споко, като гледам Vista-политиката на Microsoft, скоро нищо по-малко от 4GhZ като процесор, 200 Gb като хард и 2 GB като памет няма да бъде разпознато.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    То и харда няма да хареса Vista... чака го много работа под нея
    @Fanta, относно туй за всичките умни и XP-то трябва да ти кажа, аз бачках преди на Windows 2000, пък с годините затъпявам, сещай се какво имам предвид

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Май ще правя downgrade на операционната система и ще се върна на XP
    Аз се върнах вече и съвсем не се чувствам "изостанал".Няма нещо което правя под Виста и да немога да го направя под XP,при това с много по-малко ресурси въпреки че имам доста.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Перфектна си е Вистата а това за ресурсите е мит. Аз съм пуснал всички ефекти с изключение на сайд бара и нямам проблеми - а съм с 1гб рам и vga - FX5600.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Перфектна си е Вистата а това за ресурсите е мит. Аз съм пуснал всички ефекти с изключение на сайд бара и нямам проблеми - а съм с 1гб рам и vga - FX5600.
    При мен пък само докато зареди и вече е глътнала гигабайт от паметта

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #8

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    При мен пък само докато зареди и вече е глътнала гигабайт от паметта
    Ми разцъкай си малко настройките

    >>> http://i3.tinypic.com/6tpn7zm.jpg

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #9

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    готин шот да!
    Hо на пръв поглед,като погледнах нищо не върти/не иска памет/не харчи,гледам само форума е отворен и пак си лапа мръсницата му ,тъй ,че няма смисъл да ни я хвалиш
    Исках да кажа че експито заемаше същите мегабайти!

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    тъъъййй... дотук какво "ново" научих . не помага:

    1. изрично предварително форматиране в ntfs
    2. изрично сетване на харда на active
    3. смяна на кабела от 80 на 40-жилен
    4. предварително инсталация на XP с намерение за "upgrade" след това към vista

    възнамерявам да пробвам да го сложа на друг комп с диска и CD-то на отделни кабели... знам ли го тоя дребния дали се харесва с DVD на същия канал

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Перфектна си е Вистата а това за ресурсите е мит. Аз съм пуснал всички ефекти с изключение на сайд бара и нямам проблеми - а съм с 1гб рам и vga - FX5600.
    Аз съм с 2 гб,хубаво видео и двуядрен процесор клокнат на 2700 Mhz и не ми харесва как яде ресурсите.Същата шарения на Линукса ще я докарам поне с половината от ресурсите на Виста.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Разкарах я , Виста ще я сложа ,чак когато TVOut-a го подкарат да работи както трябва.

    Ресурси не е като да нямам , ама като гледам как другите ОС (Fedora Core 8 , MAC OS-X Leopard) се справят с наличните и ми се реве Вистата колко е смотана.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    Малко по-скъпо предложение ала все пак : със шкафче за хардове няма ли да стане....от раз си казвам такива чудеса не съм ползвал така че не ме плюйте много...

    едит...явно не........

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    аз да си продължа писанията :

    5. слагането на друг комп не помогна
    6. заиграването с mаster/slave позиции също

    явно нещата опират до частен случай с този "чудесен" WD диск

    извинявам се, ако съм ви отнел от времето със споделянето на личните си тегоби

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #15

    Re: Vista не ми хареса харда :)

    "Колеги",
    макар и извън темата, но много места тук прочетх колко памет "гълтала" Вистата и колко по-малко ХР. Следва да се отбележат 2 момента:
    - количеството свободна памет няма абсолютно никакво отношение към бързодействието на компютъра /Ако не е разбира се под необходимия минимум - да кажем ориентировъчно 512/. Точно обратното смятат по-специалистите от нас - а имено, че всеки свободен мегабайт трябва да бъде използван постоянно от ОС а не да бездейства. Колкото повече свободна памет - толкова по-калпава ОС.
    - Вистата и ХР не могат да бъдат сравнявани по показател свободна и заета памет защото просто по различен начин я използват. Според мен Вистата определено по-интелигентно и по-динамично я използва, като се опитва да кешира каквото може. Дълго време съм ползвал и двете и отговорно мога да заявя, че Виста не е по-бавна /или по-бърза/ от ХР. Но определено мога да кажа, че Вистата е доста "по-пъргава" - по-бързо зареждат приложенията, едно увиснало приложение не скапва цялата система, сини екрани се появяват доста по-рядко да не кажа хич, много по-бързо след рестарт става работоспособна и т.н. Може да има много кусури, но определено твърденията за ресурсите - заета памет са много далеч от реалните и верни неща.
    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 06-07-11, 20:49
  2. Проблем с харда
    От sss във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-06, 22:56
  3. Проблем с харда
    От walkerjoe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 12-05-05, 14:47
  4. Copy DVD на харда
    От Hicko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-05-04, 23:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе