Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Имам следния проблем:

    Смених компютър (Win98), с нов с Win XP Home Edition – инсталирах CorelDRAW 10 (който преди това беше на стария), прехвърлих работните файлове, прехвърлих и папката с шрифтовете. След всичко това когато отварям файл(на CorelDraw 10) на новата машина(който преди това е работен на старата и не е имало проблем с него), някой надписи липсват. В същото време при отварянето в прозорчето Preview файла си е наред. Инсталирах и двата SP за Corel-a, но и това не помогна. Качих една камара шрифтове(4800 са на брой) и въпреки това при отваряне на файл ми дава че няма някой шрифт, макар че както споменах съм прехвърлил шрифтовете от стария компютър.

    Компютъра е проверен за вируси и са ползвани само оригинални дискове за програмите.

    Няколко пъти при отваряне на файл изчезваха надписи в него, който минути преди това са се отваряли нормално!

    Ако може някой да ми обясни защо е така и да ми помогне!








  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    az sum s WinXP Pro i CorelDraw 10

    ne sum imal problemi

    opitai da deinstalirash i da instalirash nanovo Corel-a

    ako ne pomogne mini na XP Pro



    Dont think about the troubles... they will come very soon !

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #3

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Това е известен проблем на CorelDRAW 10 и WinXP и няма нищо общо с Home и Pro. Търси ъпдейт, не съм проверявал дали са направили...




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #4

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Slero абравих да напиша - опитах се да преинсталирам Corel-а - но не ми позволява да го деинсталирам - дава ми съобщение за грешка(не помня какво беше). Не знам дали не е от SP 1 който инсталирах преди това. Не вярвам да има значение от това дали Win е home или pro, пък и не мога да си позволя да качвам Pro заради лиценза.

    Stan има update за win xp точно за Corel 10, но проблема е че на компютъра нямам интернет и няма как да го сваля - поне аз не виждам как да си сваля update само като файл от страницата на Microsoft който после да го кача на друг компютър.

    Помагайте хора че ще ме уволнят!!!






  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    1.Edin suvet, Corel 10 e adski bugav! Makar che az sum inat i si go use-vam, nito edna dizajnerska agencija ne go polzva. Mini na 9! Konversijata na filovete ne e goljam problem i verojatno problemite ti idvat ot tova che imash filove vuv Format 9 ili prosto si polzval kirilica.



    2. Drugija variant problemite ti idvat ot preminavaneto ot True Type kum Unicode, poneje si smenil operacionnite systemi. Shriftovete se Subtitutvat(zamenjat s drugi) v takuv sluchaj, toj ti dava tazi opcija kato otvorish file-a. Ne moje da go izbegnesh updati njama da te opravjat, jako bachkane trjabva...



    3. Ima i drugi programi osven na Corel, primerno Illustrator.



    Nadjavam se skoro da ima Corel 11.(a ti se moli da ima)



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Не мога да мина на 9-ка, защото не работя на този компютър-той е в дизайнерския отдел, а аз съм в компютърния - няма как да кажа на колежката че вече трябва да мине от 10-ка на 9-ка. Пък и мисля че проблема ще си остане - по добре ще е да се смени XP-то с 98 - преди си работеше без проблем с него.

    Прав си че може да идва от преминаването от TrueType на unicode - това ми казаха и от hotline на Microsoft. Файловете са правени с 10-ка така че отпада да е от преминаването от 9-ка на 10-ка(когато преминахме пак имаше проблеми ама не като сега).

    Проблема е не това че Corel-a не работи под XP, а че не ми отваря коректно старите файлове правени със същия Corel но под 98-ца. Липсващите надписи са на кирилица.

    А за Ilustratora и дума да не става-ползваме само лицензионен софтуер във фирмата. Изобщо положението е трагично! Май само Win98 ще ми е спасението, макар че се чудя как ще обеснявам на шефовете защо са дали пари за XP пък ще се работи пак на 98 - аз едва ги придумах да вземат нова машина-абе трагедията е пълна - чак ми се плаче!

    Не знам ако изтрия всички шрифтове и после заредя старите от стария компютър дали няма да помогне?!




  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Аз пишман съм станал от тоз лицензиран софтуер. По лошо от това нямя. Има две програми баяджас скъпи които са направени за win95. Сега аз си работя на 2000 и заради тез програми съм сложил и 95. А пък ъпдейта е много скъп.



    Забога братя не купувайте.

    Да живеят кракерите.



    http://julmin.hit.bg

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Bucho tova se opravja samo trjabva da vniknesh kakvo ti pishe i kak da smenish srifta.. probelmite sa sus osnovnite sriftove..

    Arial, Timees.. t.n.



    No e vrutnja i za vseki file trjbva go pravish.. (vednuj kato gi zapishesh s unicode njama da imash problemi)



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #9

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    A bre kolegi, koi vi kara da seifvate failovete na Corel s shriftove?!?

    Za vas "convert to curves" niama li???

    I oshte...Corela ima edna opcia "embed fonts" v seifvania fail.

    4etete malko pove4e! She si spestite masa nepriatnosti pri otvarianeto na failovete na drugi mashini...

    Corela da ne vi e Word? Tova da ne e tekstoobrabotvashta programa, Programata e za rabota s vektori, vse pak...

    Lele, lele, i v dizainerski firmi rabotite, 4e i zaplati polu4avate za tova...




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #10

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Проблема е решен!

    Изтрих всички шрифтове и инсталирах старите (TrueType) които пазех от 98-цата.






  13. Sem
    Sem е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    39
    #11

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Че проблемът ти е в шрифтовете иначина на работа на WInXP с тях е ясно от самолет. Аз имам подобни проблемис всички програми. Всъщност навсякъде предпечат се работи на Win 98, който не е капризен към шрифтовете. Изумен съм обаче, че ти се е оправил проблема като си изтрил шрифтовете, та искам малко повече информация - и системните шрифтове ли изтри?! По какъв начин?

    На мен един руснак ми показа начин да се оправят някои проблеми в постскрипт файловете, като в драйвера на линотроника се забрани замяната на всички шрифтове. Не винаги, но понякога помага, независимо че не изполваш примерно ТimesNewRoman.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #12

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    10 шрифта не ми позволи да ги изтрия (TimesNewRoman,MS Serif и др.), останалите си ги изтрих през Explorer-a. С цялата тази смяна исках да сменя unicode fonts на XP с старите ми TrueType.

    Не знам дали съм постъпил правилно, но ми стига че поне засега проблема е решен.




  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Ha, znachi tochno UNICODE-ite ne si iztril.

    javno i imalo njakakva razlika v TTF shriftovete!? 2razlichni s edno i sushto ime !?



    <font color=blue>Memento mori</font id=blue>

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #14

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    Добре де - малко тъп въпрос - как да разбера че са unicode? Като им дадох propertires на тези 10 шрифта ми даде че са TrueType!






  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Помощ! CorelDraw 10 - Win XP Home Edition проблем!

    В Character Map пред UNICODE шрифтовете има една икона нещо като буквата "О"



    http://julmin.hit.bg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки
    От Little_Alien във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 12-02-07, 14:55
  2. Windows XP home edition
    От gonzolito123 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-05, 14:50
  3. XP Home Edition
    От MiStReR_xXx във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-03, 20:17
  4. Windows XP Home edition OEM
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 21-11-01, 16:21
  5. Windows XP Home Edition
    От Alex52 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-01, 14:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе