Резултати от 1 до 6 от общо 6

Относно опцията compress old files

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Относно опцията compress old files

    Здравейте

    Накратко интересува ме някой знае ли какво точно прави опцията compress old files при използване на Disk Cleanup.
    Винаги слагам отметката отметката на compress old files когато давам cleanup на диска, но не знам какво точно прави тази опция...
    Чудя се да не би случайно да трие някакви по-стари файлове?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Относно опцията compress old files

    това е една глупост (по мое мнение), която се състои в архивирането на неизползвани документи, до които имаш спокойно достъп след това, но реално са в един общ архивен файл с всичките му + и - от това

    + по-малко заето място
    - прецака ли се въпросния файл заминава всичко в него

    никога не съм го ползвал и не бих препоръчал ползването му при сегашните предостатъчно големи дискове

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #3

    Re: Относно опцията compress old files

    Ако искаш да се махне от опциите на Disk Cleanup:
    в регистрите HKEY_ LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\VolumeCaches\Compress Old Files - се изтрива.

    Във Вистата тази глупост вече липсва.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #4

    Re: Относно опцията compress old files

    Съгласен. При днешните дискове - няма смисъл.
    Затова и във Виста обърнаха внимание на постоянната дефрагментация, а това отпадна.

    FearMe, има още един голям минус - след време ти се забавя машината, особено ако не е много бърза и не я ползваш често.

    Прикачам два REG файла за автоматично изключване на тази функционалност. Този, който завършва на UNDO е за да се върнеш в старото положение.

    Edit: Бляк.. не иска да прикача..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #5

    Re: Относно опцията compress old files

    Иди на реда Compres old file без да слагаш човка отпред, бутон Options и даващ 500
    дни това е максимума.Какво прави ли - ами трие директно без да те пита архивирани файлове по стари от дните които си указал- arj, zip и др.Така, че, ако някой архив ти липсва да знаеш откъде е дошло.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #6

    Re: Относно опцията compress old files

    Цитат Първоначално публикувано от koko20
    Иди на реда Compres old file без да слагаш човка отпред, бутон Options и даващ 500
    дни това е максимума.Какво прави ли - ами трие директно без да те пита архивирани файлове по стари от дните които си указал- arj, zip и др.Така, че, ако някой архив ти липсва да знаеш откъде е дошло.
    Това не е така, не стряскай човека.

    Compress old file компресира файлове, които не са били ползвани повече от указаното в Options време. В твоя пример 500 дни, по подразбиране мисля, че е 60 дни. Windows използва вградената компресия на файловата система NTFS. Нито трие, нито мести нещо, нито някакви страшни неща се случват. Операцията по компресиране/декомпресиране в реално време обаче товари процесора. Другият ефект от операцията е, че след нея се фрагментира диска.

    Но в крайна сметка и аз мисля, че файдата е доста съмнителна и не си струва да се ползва тази опция.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. cxt files
    От Lupus във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-08, 00:08
  2. Отговори: 2
    Последно: 03-07-05, 08:22
  3. Compress drive to save disk space !!!!
    От lamerko_ във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 25-06-03, 14:55
  4. Windows *.CPY Files
    От The Storm във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 15-04-03, 19:22
  5. ISO files
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-01, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе