Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Проблем с вградена звукова карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #1

    Проблем с вградена звукова карта

    Става въпрос за windows XP SP2. Вчера компютъра си работеше нормално(всичко си беше наред). Когато тази сутрин го стартирах ми показа съобщение, че имам промяна на звуковия хардуер(той е вграден в дъното) и трябва да го инсталирам отново-от този момент нямам звук. При опит да го инсталирам от оригиналното CD, излиза съобщение, че тези драйвери не са за този хардуер и инсталацията не продължава. Дъното е ASUS P5B-V. Не знам какво да правя в този случай. Мислех да деинсталирам всички драйвери и да ги инсталирам отново, но никога не съм правил такова нещо и не съм сигурен как точно да го направя. В Device Manager няма хардуер отбелязан като проблемен.
    Благодаря

    Добавено: това е съобщението което ми излиза при стартиране на компютъра:
    SoundMAX
    Your audio hardware configuration has changed. You must re-install SoundMAX.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Случайно да си ровил в биоса ? Ако се изключи звуковата карта от там , излиза същото съобщение.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    На компа на жената на брат ми се беше получило нещо такова. Не помня какво точно направих за до го оправя. Ако във add/remove programs има какво да се деинсталира за соунд картата го деинсталирай. Рестартирай компа и пак инсталирай драйвера на соунд картата.

  5. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #4

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    @stenly В биоса не съм пипал нищо. Днес му зададох да зареди настройките по подразбиране, защото не знам къде да я търся тази опция. Не помогна.

    @Julian При опит за деинсталиране на soundmax ми дава съобщение за грешка. Изтрих ръчно каквото успях да намеря. след това почистих с Ccleaner. При опит да инсталирам драйвера от диска става следното: започва инсталация, рестартира се компютъра, като рестартирането е планирано от уизарда. След рестарта се оказва че няма инсталирано нищо. При опит да пусна инсталацията на аудио драйверите без да минавам през уизарда на инсталационния диск ми излиза следното съобщение:
    AsusSetup
    Does not support this Operating System : WNT_5.1p.


    Когато стартирам инсталацията предназначена за XP изписва следното съобщение:
    Installation failed!
    Note! If you uninstalled audio software without restarting PC, restart nowq then run setup again.

    Рестарта не помага.
    Не знам дали има връзка, но днес при първото включване уиндоуса ме "зарадва", че е открил нов хардуер флопидиск- нямам такова нещо на компютъра. При следващите рестартирания това съобщение не се появи повече.
    Този компютър се използва единствено за работа. На него работя само аз. В интеренет са влиза само за пощите, сетком и един два други сайта. Не ми се иска да стигам до преинсталация, защото това означава поне един загубен ден.
    От момента в който спря да работи звуковата карта компютъра бипка изключително дразнещо. Опитвам се да изключа този звук но не става или аз не намирам правилния начин.
    Ще се радвам да чуя още идеи.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Нещо ми намирисва на хардуерен порблем, но първо трябва да се пробва да се преинсталира win-a.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Инсалира ли си Microsoft Uaa High definition patch ?

  8.  
     
  9. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #7

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Ще изчакам още ден два, и ако няма други предложения ще тръгна към преинсталация.
    @Julian Какво да правя: repair на съществуващата инсталация или чисто нова.

    @Mr.TECHNO Не съм. Сега го свалям и ще инсталирам.

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #8

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Или е "буба" или ОС се е омазала яко (според мен). Аз съм имал подобен проблем , само че не беше чак толкова "брутален" като при теб. При мен аудиото си работеше при стартиране , след което спираше (по неизвестни и до този момент за мен причини) и само след рестарт тръгваше , и така до следващото спиране. Саунда ми беше на PCI и май беше C media. Преинсталирах ОС (Win XP SP2) и нещата се оправиха. Преди известно време обаче почна да ми дава проблем с микрофона. При разговори през Ventrilo съвър , отсреща се оплакваха , че имало постоянно бучене и пращене (това го казват 5 човека , не само един).
    Та в крайна сметка си взех една PCI карта на Creative и проблемите "отшумяха" като празничен звън. Оттогава не съм имал никакви грижи. Така че при мен се оказа , че дъното ми просто "не понася" С медиа карти.

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #9

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    @Mr.TECHNO След инсталацията на Microsoft Uaa High definition patch няма промяна.
    Антивирусната ми е Symantec AntiVirus. Това е компютър на който не си правя "експерименти"-в смисъл да инсталирам нещо само за да видя какво представлява. Слагам само софтуер, който ми е добре познат и знам че не прави проблеми.
    Ако закупуването на една евтина саунд карта ще оправи проблема, бих го направил, но като последен вариант. Предпочитам да работя с вградената, ако има възможност.

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Моят съвет е да си форматираш харда и да си инсталираш наново Уина.Може проблема да е свързан със вирус.Изключи си ъпдейтите.

  13. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #11

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Първата ми работа след инсталация на уиндоуса е да си изключа автоматичните ъпдейти.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    shanto, добре че не си лекар, всичко щеше да решаваш с ампутация.
    @ViK - Флопито ти се е появило, защото си направил Дефаулт настройки на BIOS, влез пак там и на първия екран още ще видиш FDD 1.4", махни го, поне това да не ти се трупа, след това иди на System>Hardware>Device manager и виж дали има устройства с Жълта питанка, ако няма - погледни в Sound .... дали ма инсталирана карата, и я изтрий

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    shanto, добре че не си лекар, всичко щеше да решаваш с ампутация.
    @ViK - Флопито ти се е появило, защото си направил Дефаулт настройки на BIOS, влез пак там и на първия екран още ще видиш FDD 1.4", махни го, поне това да не ти се трупа, след това иди на System>Hardware>Device manager и виж дали има устройства с Жълта питанка, ако няма - погледни в Sound .... дали ма инсталирана карата, и я изтрий
    по нагоре в поста ако прочетеш ще видиш че е пробвано да се инсталират драйверите за аудиото но не става
    значи проблема не е в липсата на драйвер!!!

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    1
    #14

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    Според мен проблемът може би е, че в BIOS-а е зададено да се ползва Azalia, а не High definition audio - говоря по памет. След като в BIOS се промени на High definition audio, след това в Windows спокойно може се преинсталира без проблем драйвера от CD-то към дъното. Имах подобен случай на друго Asus-дъно - след флаш на нова версия на BIOS, Windows-а поиска нова инсталация на аудио драйвер.

  18. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #15

    Re: Проблем с вградена звукова карта

    @Black Adder В Device manager нямам устройства отбелязани като проблемни.
    Дефаулт настройките ги зададох след като се появи съобщението. Ще влезна в биоса и ще махна FDD-то
    В Device manager има няколко неща и не знам какво да изтрия:
    1. Audio Codecs
    2. Legacy Audio Drivers
    3. Legacy Video Capture Devices
    4. Media Control Devices
    5. Video Codecs
    3 и 5 предполагам се отнасят за видеото. Всички други ли трябва да изтрия?

    @marinore В кое меню на биоса да търся тези настройки?

    Добавено:
    В биоса намерих следните опции: HD Audio Controller [Enabled]
    Front Panel Support Type [HD Audio], втората опция която е тук е AC97

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с вградена и външна видео карта
    От Kamen Antonov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-14, 05:20
  2. Проблем с вградена звукова карта
    От qnkogundito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-03-11, 14:42
  3. Проблем с звукова карта
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-10, 23:06
  4. Проблем с вградена звукова карта.
    От Bibi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 22-09-07, 19:09
  5. проблем с вградена саунд карта
    От clikk във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-04, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе