Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Избор на ОС за нови офис компютри...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Избор на ОС за нови офис компютри...

    Изкам да попитам какво бихте препоръчали към момента като операционна система за нови офис компютри и защо?
    От 3 седмици тествам Vista Business, но с времето забелязвам по някой-друг бъг във нея което ме кара да се замисля. Ето и един основен. Когато има включена USB Flash памет при изключване чрез Safe Remove Device Vista не спра да поддава електричество към паметта(диодчето си продължава да свети...

    Та какво е вашето мнение?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    от по-сериозните проблеми мога да споделя 2:

    - трудно се сменя между 2 мрежи (wireless и по кабел) - почти никога не вижда интернета по кабела без repair. вижда локалната, но не и навън

    - има някакъв необясним проблем със "самоосъзнаването" на Outlook-a (може и да е поради тези смени, може и да е някакъв smtp проблем). просто в произволен момент решава, че няма да изпраща и получава писма, а след малко (без абсолютно нищичко да е правено) взема, че тръгва

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Ако ще се купуват леглано и тн...мился че ХР си е нещото...не знам ценово как е ала ако ще се ползват за МС Офис само не ти трябва друго....като цяло мисля че може да се оцелее на ХР още мин 2 години...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    И аз определено все още съм за Windows XP Pro за офис машина, Vista изискава малко по-голям ресурс, който обикновенно не влагаме в офисните машини.
    Колкото до проблемите на Vista, то може би с SP1 повечето от тях ще бъдат решени(и вкарани нови разбира се)!?!
    И не само, но засега Windows XP Pro OEM, се намира на цени по-добри от тези на Vista Business.(Вече са съизмерими по цена.)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #5

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Аз определено все още съм за Windows 98SE

    Друг е въпросът, че вече няма на пазара OEM лиценз, както и (почти) никакъв нов хардуер, който е съвместим с Windows 98SE

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Всяка от "големите" линукс дистрибуции може преспокойно да задоволи всички офис нужди. Но ако държите да е уиндоус - няма смисъл от виста. Най-добре XP.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #7

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    и да не забравяме опита на хората, които ще работят с тях
    ако са свикнали на ХР, по-добре останете на него

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #8

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Е,щом всички оплювате Vista като цяло аз ше си я похваля .
    Ползвам Vista Ultimate( интернет ), до сега е нямало никакви спънки и квито и да били грешки като изключим след като се инсталира Office 2007 при стартирането на някои програми прозорците почерняват докато се стартират саматите програми .
    Инсталирал съм по 10гб програми, какви ли не злобни интернетски изпълнения ,Vista Ultimate не помръдна дори вече си минах и рекорда по ново инсталирване като сравним с XP. инсталирах го по 2-3-4-5-6-7-8 пъти в месеца.По 24часа е Vista Ultimat e Online няма забелешки.

    Много по улеснена е за работа от колкото при XP .А и един голям + които много ме кефи с 3 x Klick си сменяш Windows на какъвто и да било език които предлага Microsoft
    Е първите седмици беше п...на многократно докато разбрах че ТОВА Е ПО ДОБРИЯТ WIN
    Бих казал че е много стабилна и доста по добра от XP след вече 5месеца пълна несравнима експлоатация.
    Имам около 50 инсталирани програми дори не се занимавам да изчиствам компютъра да го тунизирам и разните му ...всички фирми са с XP -докато при XP всеки ден.
    Vista Ultimate класика в жанра


    Цитат FearMe:

    - трудно се сменя между 2 мрежи (wireless и по кабел) - почти никога не вижда интернета по кабела без repair. вижда локалната, но не и навън

    1.Даа така е ,и при мен се получава така но идва един чичко го оправи тоя проблем ползвах го доста известно време и нямаше забележки докато се наложи да го изтрия.

    - има някакъв необясним проблем със "самоосъзнаването" на Outlook-a (може и да е поради тези смени, може и да е някакъв smtp проблем). просто в произволен момент решава, че няма да изпраща и получава писма, а след малко (без абсолютно нищичко да е правено) взема, че тръгва

    2.Това се получаваше само при XP

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #9

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Да, ама както някой горе преди тебе каза - за Виста са нужни по-силни системи, докато за нуждите на един офис може и по-слаби компютри, съответно - XP, защото Вистата няма да тръгне на по-слаби компютри.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #10

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Да определено.
    Много е хубава тая Vista Ultimate, като чуя за нея се радвам като мишка сиренце

    Но пък виж какво е написал човека !!
    Цититат :
    Изкам да попитам какво бихте препоръчали към момента като операционна система за нови офис компютри и защо?

    Все си задавам въпроса колко ли пари,нерви,средства,време ше струва едно обзавеждане на една зала то било офис на всеки 1-2 гд.

    А реално погледнато ако се потроши ,то било график карта ,то било хард диск колко ли ше струват масрафите ?

    Един голям + има XP че ако блокира или неможе се стартира и подобните му има оправия докато при Vista седят хиляди ????



  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...



    Спасете ХP кампания:

    http://weblog.infoworld.com/save-xp/

    + мнения на попарени от Виста

    Не си взимай Виста, купи си ХП ако искаш всичко да ти работи без проблеми и докато все още може да го намериш

    Официална дата на спиране на ХП - planned on June 30, 2008


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #12

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Да, Виста иска по-голям ресурс, ама то сега цените на стандартните компоненти влагани в офис ситеми са съвсем приемливи и цените на системите за офис приложения са направо смешно ниски. Една офис система без монитора е вече 400, максимум 450 лева - това с 1 ГБ РАМ!
    Друг е въпроса,че шефовете на фирми гледат да спестят от Компютри, за да си вземат по-така Коли - то нали и едното и другото започва с К !
    Една система Пентиум 4 2.4 ГХц на старо с 512 РАМ ако е 250 лв. с гаранция от 3-до 6 месеца, аз бих предпочел нова система за 400 с гаранция 2 години.
    Освен това, доколкото знам поне засега Майкрософт, на всички закупили Виста легално, дават право на downgrade, т.е. имат право да използват легално ХР. Даже някои модели лаптопи на Тошиба, въпреки, че идват с инсталирана Виста и recovery дял, имат в комплекта драйвери за ХР, за да може при желание на клиета да си го инсталира без проблеми. От тази гледна точка има смисъл да се вземе Виста и да се ползва ХР легално.

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ...
    Имам около 50 инсталирани програми дори не се занимавам да изчиствам компютъра да го тунизирам и разните му ...всички фирми са с XP -докато при XP всеки ден.
    ...
    @compare: Няма да е лошо да прилагаш към всеки твой пост по един тълковен речник! Че аз нещо трудно стоплям да схвана широко скроената ти мисъл! Например би ли ми обяснил какво означва глаголът "тунизирам"??? Ти тунизиец ли си, че го "тунизираш" компютъра или го даваш на някой от Тунис да ти го "тунизира"???
    Хайде за правописа ти този път ... махвам с ръка !

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #13

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Системите ще са достатъчно мощни за Виста. По скоро ме притесняват бъговете които забелязвам (поне при Business версията) не знам как е Ultimate, но малко се съмнявам, че в нея всичко ще е ОК... Освен това цената на Ultimate е малко... А пък да дадеш сумати пари за Ultimate и после да ползваш XP... ми се струва доста странно(най-малкото). Макар, че и другата алтернатива не е никак добра, да се купи OS коят скоро искат да я изкарват от употреба...
    Все пак може ли някои да сподели, при ултимате има ли ги тези проблеми за които споменавам аз и още няколко човека от форума?!
    И като стана въпрос, дайте си мнението и за microsoft office явно и без него няма как да стане... Гледам че 2007 върви около 800 лв....

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #14

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    По отношение на MS Office - ако се ползва само за писане, мисля, че е по-добре да ползвате безплатния Open Office, в смисъл по-добре е, защото е безплатен.


  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #15

    Re: Избор на ОС за нови офис компютри...

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Да, Виста иска по-голям ресурс, ама то сега цените на стандартните компоненти влагани в офис ситеми са съвсем приемливи и цените на системите за офис приложения са направо смешно ниски. Една офис система без монитора е вече 400, максимум 450 лева - това с 1 ГБ РАМ!
    Друг е въпроса,че шефовете на фирми гледат да спестят от Компютри, за да си вземат по-така Коли - то нали и едното и другото започва с К !
    Една система Пентиум 4 2.4 ГХц на старо с 512 РАМ ако е 250 лв. с гаранция от 3-до 6 месеца, аз бих предпочел нова система за 400 с гаранция 2 години.
    Освен това, доколкото знам поне засега Майкрософт, на всички закупили Виста легално, дават право на downgrade, т.е. имат право да използват легално ХР. Даже някои модели лаптопи на Тошиба, въпреки, че идват с инсталирана Виста и recovery дял, имат в комплекта драйвери за ХР, за да може при желание на клиета да си го инсталира без проблеми. От тази гледна точка има смисъл да се вземе Виста и да се ползва ХР легално.
    @compare: Няма да е лошо да прилагаш към всеки твой пост по един тълковен речник! Че аз нещо трудно стоплям да схвана широко скроената ти мисъл! Например би ли ми обяснил какво означва глаголът "тунизирам"??? Ти тунизиец ли си, че го "тунизираш" компютъра или го даваш на някой от Тунис да ти го "тунизира"???
    Хайде за правописа ти този път ... махвам с ръка !
    В

    stekyman
    Взе да ми ставаш любимец.
    Обещавам че ша се науча да пиша по добре.
    Как се пише Tuning-увам

    Хубавото че тая Vista Busnes я има и за по 10$ 19,99Е .
    Поне я продаваха в студенстките книжарници. Както и Офиса на по тънки цени



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.
    От roumen68 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1026
    Последно: 14-09-23, 16:21
  2. Отговори: 15
    Последно: 11-11-14, 23:14
  3. Отговори: 2
    Последно: 06-04-14, 19:24
  4. МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК
    От Здравко Генов във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 30-09-13, 01:17
  5. Избор на климатик за офис 110 m3
    От Laudi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 24-06-08, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе