Резултати от 1 до 7 от общо 7

WinXP multibooting

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    WinXP multibooting

    Как да сложа 2 ХРта на един компютър? Знам, че въпросът е елементарен, но имам предвид горе долу следното:

    Вече имам един WinXP и сега искам да сложа още един за експерименти. Не искам да го инсталирам наново защото е безмислено, а направо да запиша един по-стар имидж на ХР на един празен NTFS дял с Norton Ghost.

    Диска ми е разделен на:
    едно primary на което е първото ХР от което буутвам в момента.
    още едно primary на което записах вторият ХР от имидж
    три логически партишъна FAT32 за данни

    Сега в първото ХР виждам новият партишън NTFS с новия WinXP, но когато отида в Control Panel -> System -> Advanced -> Settings -> Startup and Recovery там в падащото меню е само сегашната ми операционна система, новата я няма.

    Въпросът ми е как да направя така, че:
    Да зареждам единия WinXP, а другият да бъде hiden? Това може ли да стане с boot loadera на Windows?

    Компютъра е 800MHz, 512RAM, 80GB HDD

  2.  
     
  3. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #2

    Re: WinXP multibooting

    Влез в Recovery Console с инсталационния диск на уиндоус.

    Използвай командата
    bootcfg /rebuild
    Iterate through all Windows installations and allow the user to choose which to add.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: WinXP multibooting

    Благодаря
    С помощта на съвета ти успях да добавя вторият WindowsXP към boot менюто при зареждането. Когато обаче си вляза в Windowsa пак виждам партишъна с вторият WinXP. Мога ли да направя така, че другият буутабъл праймъри партишън да е скрит и да не се вижда?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: WinXP multibooting

    еее, ти пък 'ептен удобно искаш да го измислиш

    по-скоро ако е САМО за експерименти бих ти препоръчал виртуална машина, но на 800mhz.....

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    Re: WinXP multibooting

    Удобното като бях с 98 с МЕ го провех с boot magic, но предполагам, че може и с буут лодера на XPто. Някак се не ми се иска да слагам друга програма за буутване при положение, че уиндоуса си има...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #6

    Re: WinXP multibooting

    Така. Записах на втория партишън един имидж на ХРто от преди два дена. Ако първият, старият WinXp е активен той е на С: а новият е на I: ако новият е активен е обратното. Като го пусна странно защо ми дава съобщение:
    Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close.
    Не ми намира нета и като пусна Winamp казва, че нещо със звуковата карта не е наред (а на първият ми WinXP, който е същият си бачка).
    Още по странно е, че на Winamp в списъка с песните ми се появяват плей листи, които сложих на първият WinХР след като направих имиджа и след като сложих експерименталният втори WinXP Как ги е намерил вторият Win?
    Сложих най-новите драйвери на NVidia за експеримент на втория WinXP. С тях всичко е ОК.
    Реших, че нещо не е наред с имиджа и затова дава съобщенията за Generic Host Process for Win32 Services и звуковата карта, и копирах първият партишън с първия, стария WinXP на втория партишън. Когато пуснах вторият WinXP пак ми даде същото съобщение Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. Това как да е, но като видях съдържанието на C: там беше директорията на NVidia, която трябва да е на партишъна върху който записвах и трябваше отдавна да е заминала и на нейно място да е първият WinXP. На I: беше същата работа - има директория Nvidia. Реших, че погрешка съм записал вторият WinXp върху първият, може и така да е макар, че съм абсолютно сигурен, че в Ghosta първият беше сорсе, а вторият дестинейшън.
    Още по странното е, че като си пуснах първият Windows, който вече е презаписан втори, на него няма никакви инсталирани драйвери на Nvidia, файловете на дектопа ми са от стария Windows и всичко си работи, няма съобщение за Generic Host Process for Win32 Services и изобщо всичко си е като постарому. На дисковете C: и I: обаче съдържанието е като от втория партишън тоест има директория NVidia и всичко което съм инсталирал на вторият партишън!

    Има ли някой идея на какво се дължи това? Как така уиндоуса се запазва същият при презаписан партишън? Как Winampa разбира какви промени съм правил на друг Winamp на друг Win, да не би да има някакво абсолютно адресиране при което да си търси информацията на partition(1), а не на partition(2)?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Re: WinXP multibooting

    Относно
    Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27808.0.html

    Надявам се да свърши работа, но не отговаря на другите въпроси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  2. WinXP e луд!!!
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-03, 18:24
  3. WinXP
    От abv във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 12-02-03, 22:42
  4. CD-R & WinXP
    От AK 7.62 mm във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-01, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе