Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

System Restore

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    System Restore

    Днес се замислих относно ползите от тази опция и ето какви въпроси имам...

    1. Има ли реален смисъл да бъде настроено да използва максимално дисково пространство?
    2. Има ли смисъл от System Restore на партишъни на които няма инсталирана ОС?
    3. Колко ефективно е? Лично аз адски рядко съм опирал до него и имам спомени, че не ми е помагало особено...

    Та днес се зачудих има ли смисъл да си заемам диска с нещо което я ползвам я не веднъж в годината...

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: System Restore

    1. Да, зависи колко назад във времето са ти необходими точки за възстановяване
    2. Не мисля
    3. Мен ме е спасявало неколкократно при омазване с драйвери например или ръчно затриване или погрешно редактиране на системен файл. Обикновено 2-3 точки са ми били достатъчни.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: System Restore

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    1. Да, зависи колко назад във времето са ти необходими точки за възстановяване
    2. Не мисля
    3. Мен ме е спасявало неколкократно при омазване с драйвери например или ръчно затриване или погрешно редактиране на системен файл. Обикновено 2-3 точки са ми били достатъчни.
    Благодаря ти Ско - това беше точно каквото ми трябваше!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: System Restore

    Едно малко пояснение - някъде из нета намерих, че ако настроя System Restore на пълния му капацитет (12%) ще има restore points за 90 дни назад. Това дали значи, че ако го настроя на 4% ще е за 30 дни назад?

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: System Restore

    Не... ако хардът ти е 500GB, 12% са 60GB, а ако хардът ти е 5GB 12% са 600MB... не зависи от процентите, а от мястото в MB. Също така ако правиш рестор поинт всеки ден не е същото като да правиш веднъж в месеца
    Задели му примерно 1GB място и с времето виж дали имаш достатъчно точки и при нужда увеличавай.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: System Restore

    Отново - много ти благодаря!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: System Restore

    никога не съм го ползвал... опреш ли до момент, в който да не знаеш какво правиш или си направил, значи си направил нещо, което ти е извън компетенцията и най-вероятно дори не знаеш какво ДРУГО се е омацало освен видимото за теб

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: System Restore

    Оооо, мен много пъти ме е спасявал от грешки и проблеми. Винаги си оставям на партишъна с Уиндоуса да си работи Систъм рестора.

  11. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #9

    Re: System Restore

    И мен ме е спасявал при нова инсталация и грешни драивъри, но никока не съм разбирал по какъв начин връща инфото.
    Рзлично възтановява изтрити фаилове (примерно от декстопа)

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: System Restore

    И аз напоследък го ползвах успешно два-три пъти.
    По-назад във времето, когато дисковете бяха по-бавни и процесорите бяха под 2500-3000(AMD), се усещаше разлика ако го изключиш. Сега вече, при сегашните процесори и дискове, няма значение дали е включено или изключено - човек не може да усети че компютъра му работи по-бавно ... (според мен)

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re: System Restore

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    никога не съм го ползвал... опреш ли до момент, в който да не знаеш какво правиш или си направил, значи си направил нещо, което ти е извън компетенцията и най-вероятно дори не знаеш какво ДРУГО се е омацало освен видимото за теб
    Знам какво правя ли?! Ами ползвам програми и инсталатори, писани от друг! (то пак добре, че не от мен ). А при теб как стоят нещата?! Ако се сетя да правя ръчно backup на системата, преди рискована операция, по-скоро няма да я извърша. Тъй че system restore идва на помощ именно когато не ти е хрумнало, че нещо чак така ще се оплеска. Ех, [въздишка] под windows2000 въобще не ми дотрябва подобна дивотия, ама за това друг път.

    А изобщо често срещана грешка при компютърните познавачи е да се отъждествяват увереността в себе си с увереност в програмите, които пускат... обикновено се познават по това, че ползват административен акаунт и на въпроса "защо?" отговарят "че нали само аз работя на машината"...

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #12

    Re: System Restore

    Никога не съм го ползвал и не ми се е налагало, затова винаги го изключвам. Няма смисъл да ми заема толкова много място на HDD-то.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #13

    Re:System Restore

    Моля спешно помогнете.Има ли начин след направен system restore да се върне системата отново в момента преди restore-a?Или поне да си намеря нещата, които изчезнаха?Странното е че снимки и музика ми останаха, а някои програми изчезнаха със всичките им архиви.. (( Просто компютърът ми блокира отвсякъде, не можеше дори да се рестартира и съвсем не съобразих ...

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #14

    Re:System Restore

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Моля спешно помогнете.Има ли начин след направен system restore да се върне системата отново в момента преди restore-a?
    Има- влез в system restore и ще видиш трета опция "undo my last restoration".

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:System Restore

    и нека да ти е за урок - остави си "restore" само на "C" дяла.
    Така нещата от "D" няма да се изтрият.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем със System Restore
    От edikoysi във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 17-06-08, 11:21
  2. проблем със System restore
    От rude_ във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-07, 10:18
  3. как да стигна system restore-то
    От halhaberino във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 19-12-06, 18:46
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-11-06, 13:12
  5. System Restore въпрос
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 27-11-04, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе