Резултати от 1 до 8 от общо 8

Клониране Виста на друг хард-диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Клониране Виста на друг хард-диск

    Здравейте

    Имам нов хард-диск. Проблема ми, е че не мога да клонирам стария върху новия.
    Пробвах с Нортон Гоуст - копира всичко, но после когато бутва от новия диск, профила ми все едно се стартира за първи път - никакви настройки нищо.
    Вторият опит беше Акронис, той копира всичко, но не успя да бутне след това.

    Някаква идея как мога да си клонирам малкия към големия диск и вистата да тръгне ?


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    Правил съм подобно нещо. Ползвах Acronis.
    Оригиналния диск беше полусчупен и така или иначе вече не можеше да бутва. Но Acronis успя да завърши имиджа. След което пуснах една repeair на Вистата вече върху новия диск. Резултата беше чудесен, в смисъл, че цялата съществуваща информация, заедно с инсталирания приложен софтуер се запазиха. И профилите се запазиха заедно с всичките им настройки.

    //
    Вече три-четири пъти подред служебно ми се случва да правя някаква такава процедура на различни компютри:
    1. Създаване на някакъв частичен имидж от счупен диск към здрав диск
    2. "Лекуване" на тоя имидж върху здравия диск

    Най-фрапиращия ми случай, беше с някакъв диск, който сериозно потропваше и както се оказа накрая допълнително беше влязъл в нещо като Read-Only режим. Самия диск беше пълен със счетоводни информация. Компютъра (с Windows) зависваше за по няколко минути и Windows въобще не можеше да се стартира. , Същото продължително зависване (още при включване) се случваше и когато този диск беше закачен като втори на друг компютър - изглежда Windows се опитваше да пише нещо по него при първоначалното разпознаване.
    А пък MHDD не рапортуваше никакви грешки при четене. Опитах с Acronis и клонирането мина без никакъв проблем.


  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    repair в смисъл да поправиш цялата инсталацията или там където детектва разни проблеми в стартъпа и ги поправя ?
    А послед юзъри, дравйери... всичко наред така ли беше ?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    в смисъл преинсталация ВЪРХУ старата (това се води "repair")

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    В конкретния случай repair-а беше така:
    Сложих инсталационното CD с мисълта, че ще се прави някаква преинсталация, но той сам предложи "да направи repair на каквото сам си детектне и реши че може сам да го оправи".
    Никакви драйвъри и профили не се е налагало да оправям след този repair.

    //
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    в смисъл преинсталация ВЪРХУ старата (това се води "repair")
    При Виста не е точно така процедурата

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    Супер, довечера ще го пробвам.
    Само че в Акронис не можах да намеря диск то диск
    а само партишън към партишън
    има ли диск към диск ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    Не си спомням наизуст как точно изглежда интерфейса в Acronis. Аз ползвах този, който е в HBCD 9.4 (може и 9.5 да беше ... или пък 9.3)
    Доколкото си спомням, самия Acronis правеше доста интелигентен анализ в началото и прави доста правилно предложение коя точно процедура да се пусне и с какви параметри. Нямам спомен да ми е липсвала функцията "клониране от диск към диск".

    // Ако не се справиш, пиши - ще го пусна да го разгледам довечера коя точно е версията и какви са функциите там

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re: Клониране Виста на друг хард-диск

    Не можах да се справя.
    При мене ситуацията беше следната.
    диск C:, на който имаше Windows XP, диск D:, на който сложи Виста, съответно bcd се записа на диск C:, нищо че после диск D: във Вистата се виждаше като диск C:
    Правих какви ли не копирания - Акронис, Нортън, CloneZilla че накрая dump&&restore от бдс-то
    Всеки път копирания Уиндоус казваше, че не може да ми зареди профила и накрая когато поиска да го активирам наново и на всеки избор на действие /активирай, въведи друг ключ, телефон..../ ми вадеше unexpected error........
    Отказах, инсталирах нов Уиндоус и чрез EasyTransfer-а върнах каквото можах.
    Не знам ти как си успял
    Сега се сетих защо не се получава :-)
    Ползвам efs на вистата.
    Тъй като Уиндоус криптира дяла явно с клонирането не е разчело стора или може би има някаква връзка а ИД на харда... знам ли
    + от цялата работа, е че имам нов Уиндоус и повече място
    - е че отново голяма борба с тунера...

    Благодаря все пак :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хард дискове, Cel 1300 стара РАМ и друг чарколяк
    От mitiu във форум Приключили продажби
    Отговори: 19
    Последно: 07-06-12, 15:30
  2. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  3. Форматиране на диск с Виста
    От vladkozdr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-09, 10:08
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе