Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Няма никакъв проблем с САТА-та , моята машина си е с пуснато AHCI и се инсталира без забележки. Най-добре пробвай, ако не ти познае нещо , използвай драйвери от Виста-та

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    в момента пиша под IE8 beta и прословутия windows7 64

    цялостното ми усещане е като за малко по-бърза виста, като най-натрапчивите разлики са:

    1. всичко на всичко 8 стартирани процеса
    2. по-бързо стартиране на програмите
    3. единствената игра, която имам в момента (tomb raider: underworld) не каза и "гък", че е стартирана от друго място, под различен windows, но имам и беглото усещане (без тестове), че май върви малко по-"мазно". споменавам го не за друго, а защото не съм слагал драйвер за видеото
    4. кирилицата е същата боза
    5. няма нужда от никакви кодеци, за да се пуснат произволни филми (включително и mov!)
    6. новият WMP 12 ми е малко по-непрегледен от 11, но кой ли пък го ползва и него
    7. дисковите имиджи са директно асоциирани с вградената записвачка, така че май и нерото става излишно барабар с quicktime-a
    8. старите 16-битови програмки продължават да не вървят, но не съм очаквал и друго
    9. маркирането на текст (примерно сега докато пиша) автоматично вади символче с падащо меню (като в excel), предлагащо честосрещани операции с маркиран текст

    отделно от горните ще спомена и една сериозна новост - въвеждането на мрежова "група в групата". въпросното нещо се нарича "homegroup", в която се влиза с парола и определено ще е удобство, защото всички знаят за проблемите с "искам тоя да вижда шера, а оня да не го"....

    засега толкова, оставям я на 40-ката хард, после пак ще я човъркам

    P.S. забравих още нещо, което не е кой знае колко важно, но е любопитно - при инсталация 7-цата сама си създава видим само за нея малък партишън (на мен ми "взе" 200мб от 40 гиги, не знам при различен хард колко би било), който да си използва за "системни цели". в него се помещават BOOT-папката, плюс bootmgr и bootsect. под лайф диск или друг windоws малкият партишън се вижда, но самата 7-ца си го крие и не обърква буквите - макар големият да е втори, той си остава С.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    В новата бета има и фонетична кирилица без забележки наред с новата е"БАН"ната. 8 мото издание на ИЕксплоръра е доста благо , харесва ми.

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #19

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Ауу, не мога да повярвам, че пингвини хвалят Windows

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Ауу, не мога да повярвам, че пингвини хвалят Windows
    оооо пингвините много ще харесат Windows PowerShell V2.0 който си е неразделна част от 7мицата и има богат запас на доста юникски командички.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    FearMe ме е изпреварил, само ще обобщя някои неща.
    използваният мътерял е личният ми компютър и няколко програми.

    софтуер:

    EVEREST
    winrar
    Tomb.Raider Underworld (страно,и аз като FearMe, ,без да се наговаряме даже )
    Nero 7
    Office 2007
    Norton internet security 2008
    Alcohol 10%


    хардуер:

    AMD Phenom 9550
    Gigabyte GA-MA78G-DC3H
    16GB Corsair
    nVidia 9800GХ2
    Maxtor DiamondMax 10 80GB
    Външен хард USB


    1 Инсталация идентична на Vista, с изключение на драйверите SATA
    2 горе долу 18 мин нужни за инсталирането,( по малко от Vista )
    3 Първи стъпки,доста прилича на Vista с изключение по някои точки.

    Недостатъци:
    Таск барът е малко грозен и недодялан
    Липсата на skin XP,също както при Vista.
    На моменти при разклащането на даден прозорец затварянето/отваряне на останалите не се извършва.
    Липсва софтът за шотове.
    Открива се, същото познато забавяне, при трансфер на данни от USB, както при Vista SP1, 25/29МB/s ,за 700МB файл,не съм пробвал с по малки от 700.

    подобрения:
    По малко консумиране на RAM
    Програмите се инсталират по бързо, поне с такова впечатление останах
    Възможност за настройка на по приятни цветове, които не ти се врат в очите, липсата на оная гадна синя лента при Vista
    Нов Windows media player ,малко ми е странен ,както вече каза FearMe
    нов Интернет Explorer, доста подобаващ на 7
    dx 11

    Инсталирах Tomb.Raider.Underworld, но имам чувството че качеството е малко по лошо според Vista, но може би просто така да ми се е видяло.

    За краткото време, което отделих, бих казал че нямам мнение, за в момента, поне не искам да си изграждам, преди да съм отделил достатъчно време.
    Това е в общи линии.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #22

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    в Computer Build пише, че windows 7 върви без проблеми и добре на Eee PC 1000H...

    и що виста да е поредно разочарование?
    мен лично Vista не ме е разочаровала ...върви много добре даже, не знам защо някои толкова се оплакват...или просто "разочарованите" са по-гръмогласни; и какво е това забавяне при копиране, не забелязвам подобно нещо?

    в тоя брой на Computer Build има и сравнителна таблица на скорости, време на инсталиране, използвана памет и т.н....в някои неща windows 7 е по-бавен от виста, но наистина се инсталира по-бързо - с цели 3мин и 5 сек...повече кадри в сек и т.н....обаче използва повече рам от виста (540 срещу 530 срещу 165 при ХР)

    хората си пишат направо - подобрен вариант на Виста...тия, които са разочаровани от Виста май ще бъдат разочаровани и от windows 7

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    и що виста да е поредно разочарование?
    мен лично Vista не ме е разочаровала ...върви много добре даже, не знам защо някои толкова се оплакват...или просто "разочарованите" са по-гръмогласни; и какво е това забавяне при копиране, не забелязвам подобно нещо?
    първо,никъде не пише че виста е поредното разочарование
    после мен също не ме е разочаровала, никъде лично аз не съм казал ,че съм разочарован
    И на края, не искам да ти задавам въпроса с коя версия виста си, защото мисля вече го знам.
    Иначе за забавянето, става дума за онова забавяне при трансфер на данни от USB, дето се среща след инсталирането на SP1

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    fXOrange, ти коя pre-beta сложи ? Ако е 6801 задължително си намери програмката BlueBadge за да отключиш новият таск бар.

    hihimor , заглавието на темата е : Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....
    Под разочарование имах в предвид това което се беше случило с Windows ME ако се сещаш

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    да 6801 е,дръпнах нея, защото 6956 е x86 .
    ще я потърся благодаря

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #26

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    fXOrange, ти коя pre-beta сложи ? Ако е 6801 задължително си намери програмката BlueBadge за да отключиш новият таск бар.

    hihimor , заглавието на темата е : Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....
    Под разочарование имах в предвид това което се беше случило с Windows ME ако се сещаш
    ок, разбрах...но имам чувството, че сякаш е модно да се ругае виста (при мен лично не ми тръгна скенера, ама е старичък...)

    между другото, на виста също могат да се слагат скинове...напр. прозорците отгоре да са прозрачни и когато са максимизирни и други такива...а тоя таскбар, доколкото го схванах, нещо май са го чопнали от macos или от windows аналозите...

    а оная лакома папка winsxs, дето все расте, има ли я в windows 7 и колко е голяма след прясна инсталация?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    6.5 срещу 7.6 на едногодишната ми виста (и двете х64)

    но бих предложил да споделяме и коментираме функционалности, а не визуалности, ок?

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    @FearMe
    не знам как си успял да си пуснеш нета, но при мен няма начин, липсва ми драйвера на LAN, опитах с този за виста, знаейки много добре, че няма да стане.

    Неро не записва въпреки , че е инсталиран, да не говорим за нортон, които изобщо не иска повече да се отваря.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #29

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    мен лично Vista не ме е разочаровала ...
    Нали!?
    Много е лесно да даваш категорични оценки, когато не си дал и 1 ст. за този софтуер...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Windows 7 убиеца на Vista или поредното разочарование....

    fxorange, за да задълбоча яростта ти ще ти кажа, че не съм слагал дории драйвери за дъното (чипсет, звук, мрежа и т.н.)

    трети програми ще инсталирам, но днес просто нямаше кога... утре ще видим какво още ще изкопчим като инфо

    btw, доколкото за официално изказване може да се говори, 7-цата май ще я чакаме 2-ро тримесечие '09

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Поредното филмово разочарование
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-09, 17:27
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 08:47
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе