Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

инсталиране на Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #1

    инсталиране на Windows Vista

    Здравейте,
    проблемите с моя Windows достигна до там,че се налага да преинсталирам. Реших да пробвам Vista и в моемнта си тегла една лайт версия.
    Притесняваме това,че файла е исо.
    Не съм правил бутващ диск и четох доста обяснения,но не ми стана ясно
    Разбрах,че може и чрез демон тулс като само трябва да му кажа да се инсталирана на другия дял на харда,но незнам дали това ще означава да съм с две ОС или после тряба да премахна ХР-то???
    моял кажете какво трябва д анаправя
    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:инсталиране на Windows Vista

    Не знам каква е тази "лайт" версия, но бъди внимателен.
    Ако машинката ти е годна за Vista инсталирай си нещо [почти] непипано.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:инсталиране на Windows Vista

    1. забрави този lite и си изтегли нормална. всички пробвани от мен lite версии имаха сериозни недостатъци, но ако държиш все пак, най-...хммм... "добрата" е т.нар. DELL Lite

    2. притесненията ти, че е ISO са неоснователни. отдавам ги на факта, че не разбираш достатъчно. всяка операционна система се тегли в image вариант, като един от форматите е ISO. "сложнотията" е да запишеш въпросното ISO на диск (било то нормален или презаписваем). изпреварвам въпроса ти и отговарям: даваш file->open в програмата ти за запис (nero, ashampoo, .....), посочваш ISO-то и готово. това е слжното нещо

    3. притеснява ме факта, че задаването на подобни въпроси показва недостатъчни знания за по-нататъшно справяне с евентуални проблеми. самата инсталация е от лесна по-лесна, но после ще изникнат въпроси "ама защо драйверите за ХР не стават?", "ама как да я махна?", "ама чух, че имало по-добра 64-битова версия" и все от рода. дай първо да видим на какъв комп ще я слагаш, какви са ти мераците, какво очкваш и т.н., за да няма после сърдити....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #4

    Re:инсталиране на Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1. забрави този lite и си изтегли нормална. всички пробвани от мен lite версии имаха сериозни недостатъци, но ако държиш все пак, най-...хммм... "добрата" е т.нар. DELL Lite

    2. притесненията ти, че е ISO са неоснователни. отдавам ги на факта, че не разбираш достатъчно. всяка операционна система се тегли в image вариант, като един от форматите е ISO. "сложнотията" е да запишеш въпросното ISO на диск (било то нормален или презаписваем). изпреварвам въпроса ти и отговарям: даваш file->open в програмата ти за запис (nero, ashampoo, .....), посочваш ISO-то и готово. това е слжното нещо

    3. притеснява ме факта, че задаването на подобни въпроси показва недостатъчни знания за по-нататъшно справяне с евентуални проблеми. самата инсталация е от лесна по-лесна, но после ще изникнат въпроси "ама защо драйверите за ХР не стават?", "ама как да я махна?", "ама чух, че имало по-добра 64-битова версия" и все от рода. дай първо да видим на какъв комп ще я слагаш, какви са ти мераците, какво очкваш и т.н., за да няма после сърдити....
    компа ми е 512RAM
    и е с 2700+ Hz
    Имам много ядове с Windowsa, някакъв файл svchost.exe ми прави номера,непрекъснато го засича антивирусната
    казаха ми да ъпдейтна антивирусна Sophos и Windows-a но нито едно не се ъпдейтва, антивирусната не може да се свърже със сървара,а WIndows-а немоеж да изтегли ъпдейт нито автоматично,нито ръчно
    нета ми е ужас ,трябва 5-6 пъти да дам рефреш на на някоя страница за да ми зареди,а после тя автоматично да се обнови е просто невероятно
    знам,че Vista има доста проблеми, но се надявах,че ще си реша проблема с нея. Четох,че лайт верията върви по-лесно и за това реших да тегля нея
    признавам си,че не съм мислил,че ще имам проблем с драйвърите.
    имам дискове с драйвърите,но не съм предполагам,че няма да станат за Vista
    какво ще ме посъветваш?
    между другото тегля 32 битова версия /така видях на Everesta ,че пише 32-битов ми е компа/ - дано това не е поредната глупост

  6. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #5

    Re:инсталиране на Windows Vista

    Виж сега Vista няма проблеми но с тези 512ram ти ще имаш проблеми!
    По-добре си инсталирай набор от програми за "копютърна хигиена" Надежна антивирусна, Spyware, adware, anti-troyan!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:инсталиране на Windows Vista

    най-вероятно имаш вирус

    проблемът няма да се реши като инсталираш виста на друг партишън, а най-много да заразиш и него
    най-добре вземи разкарай софос-а, който очевидно не се е справил, сложи си един безплатен аваст, дай му да сканира преди стартирането на windows-a (да, той може подобни номера) и да видим какво ще се получи

    ако нещо не можеш да се оправиш с аваста, свиркай да те инструктираме...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #7

    Re:инсталиране на Windows Vista

    сложих софос-а защото Аваст-а не с е справи.преди бях с нея,но само ревеше всеки ден и нищо неправеше
    тук четох,че това не било вирус,а признак,че нещо не е наред с windows-a

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re:инсталиране на Windows Vista

    На стационарния комп съм с Vista Ultimate и мога да споделя , че за да работи нормално му трябват 2 гигабайта рам ( с 4 гиги съм).На 1 гигабайт рам чиста инсталация Vista работеше нормално , докато не стартирах едно две по - сериозни приложения и почна "изчaкването", за 512 ... - не знам .
    защото Аваст-а не с е справи.преди бях с нея,но само ревеше всеки ден и нищо неправеше
    това не било случайно, макар аваста да има и процент недействителни отчитания на заплахи, но не може да се каже , че нищо не е правила.Обикновено тя пита какво да прави и ако ти и кажеш да не прави нищо, то тя просто нишо няма да направи.
    Спред мен ти си за WinXP със съответен набор от програми.
    Но все пак решението е твое.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #9

    Re:инсталиране на Windows Vista

    ок.
    що се отнася до Аваст-ата може да съм лайк,но не съм глупаст за да не направя нищо когато програмата ми сигнализира за проблем?
    както казах,Аваста-та генерираше съобщения всеки ден,даже по няколко пъти,но само няколко минути след като съм и казал какво да направи съобщението изкачаше отново,абсолютно същото

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Re:инсталиране на Windows Vista

    Това означава само едно - че си открил и отстранил последствието ,а не първоизточника!
    Има много и различен зловреден софтуер, част от който са и вирусите.Този софтуер действа по много различен начин и понякога "болеста" е едно , а "симптомите" са нещо съвсем друго.В тези случаи някои антивирусни засичат само "симптомите" на "болеста" , а не самата "болест".Целта е ние да създадем на антивирусната такива условия, при които да се излекува самата "болест", а не само "симптомите" - например зареждане на външна ОС със антивирусна, и т.н.
    Малко "докторски" стана този пост, но дано съм бил достатъчно ясен.
    Но всичко това няма нищо общо със избора на ОС, т.е. изборът на ОС не би трябвало основно да се влияе от наличието на вируси.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #11

    Re:инсталиране на Windows Vista

    до колкото те разбирам ти предлагаш да не преинсталирам а само да търся проблема или да преисталирам с ново ХР и този път доста по добра защита?
    каква защита предлагаш?

  14.  
     
  15. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #12

    Re:инсталиране на Windows Vista

    Avast e достъчно добра защита-получаваш я почти "безплатно".На единия комп съм с нея вече втора година и не съм имал проблеми.Ако обаче си решил да си купиш антивирусна аз бих ти препоръчал Kaspersky Anti Virys 2009 - с нея съм на лаптопа и нямам проблеми,може би паметта може да ти дойде малко, но провери за системните изисвания ако искаш.Има и други много добри антивирусни,но въпрос на предпочитания.
    За да съсъставиш мнение използвай търсачката на форума,има достъчно постове по този въпрос.
    Прочети това:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,36814.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php?action=search2
    В крайна сметка сам ще вземеш решение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #13

    Re:инсталиране на Windows Vista

    досега и аз бях доволен от нея.
    проблема е,че не съм сигурен дали се каса е за вирус.
    както бях написал по-горе тук бях чел,че съобщенията които ми се индикират идват от проблем с ОС

  17. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #14

    Re:инсталиране на Windows Vista

    някакъв файл svchost.exe ми прави номера,непрекъснато го засича антивирусната
    Така поне твърдиш, но дори да е проблем в ОС, това не може да те води до извода, че трябва да смениш ОС.Трябва да направиш преценка за паметрите на твоя компютър и работата, която вършиш с него ,коя ОС е най-оптималния вариант.Сигурно Vista има по-добри показатели в сравнение с WinXP , но също е сигурно, че има и по-слаби страни в сравнеие с WinXP.Също така при твоята система поради факта, че паметта ти е малко и процесора не е кой знае какъв, извода е , че по добре да не изяждаш и без това оскъдните ресурси с ОС, която не ти е конкретно необходима.
    Ако практикувам твоята логика би трябвало да ти препоръчам Ubuntu защото на личния си лаптоп съм с нея и тя е МНОГО по-добра от Vista, но не го правя, защото за твоята работа тя би била най-малкото неудобна например.
    В общи линии избора на човек за ОС е комплексно решение.
    Моята прeпоръка е WinXp SP3, Avast Profesional 4.9 - ако искаш да е без пари, ако ли не ...твой избор на антивирусна(само не и NOD 32),програма за поправка на системата,програма за оптимизация на паметта.
    Направи една добра настройка на системата и на браузъра ето от тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,39505.0.html
    сложи си една програма за поправяне на системата, например:
    https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=141948&hit=1
    сложи си една програма за оптимизиране на RAM, има доста по торентите и работи с нагласата , че ще дойде момент пак да се наложи да преинсталираш - просто Windows е така.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #15

    Re:инсталиране на Windows Vista

    напълно съм съгласен с теб
    аз не твърдя,че проблема е вОС,рпосто нататъка клоня след като четох някой неща във форума
    компа ми трябва за работа.предимно работя правя презентации на него или водя коренсподенция,рядко се налага да чертая на него с AutoCad
    игри не играя с него с изключение от време на време табла
    много се ровя в нета,но рядко свалям нещо от него
    бях с Vista известно време в офиса но ни създаваше доста ядове я замениха с доброто старо ХР,така че съм наясно до янкъде,че мога да съжелявам ако я сложа у дома,но се надявам да са я поправили,а и аз лично нямах проблеми с нея
    притесняваме обаче непрекъснати съобшение и това,че и двата ми браузера са под всякаква критика /както бях написал по-горе отварянето на сайт е истинско изпитние за нервите ми, а аз съм спокоен човек/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инсталиране на Windows на нов HDD,.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-04-14, 18:24
  2. Отговори: 10
    Последно: 14-05-11, 18:12
  3. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Инсталиране на Windows
    От neznae6ta във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 07-06-07, 11:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе