Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

Инсталиране на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #1

    Инсталиране на Windows

    Надявам се да не отегча много хора с тази тема, но мисля че е време да се науча и аз да го правя, защото ми писна да ползвам услугите на познати или още по-лошо - да давам по 20лв. в някой сервиз, а също вярвам, че има още много хора, които са в моето положение.
    Прочетох в доста форуми, но някои неща останаха неясни. В мента компютъра нещо запозна да забива, дава само грешки, така че в какво трябва да направя нова инсталация или Recover на старата. Тъй като нямам версия на Windows XP на CD, а по торентите има много не знам коя да ползвам за да не е с бъгове.
    Това Boot Cd трябва да се прави отделно или на версия заедно с Win-а?
    Какво трябва да дам за да ми се запази D: ?
    Какво трябва да се инсталира първо след приключване на инсталацията?
    Кои са основните настройки?

    И последния въпрос, който ще предизвика много смях и падане от стола, но прочетох че трябва да бъдат изключени мрежовия кабел и кабела за интернет, но аз НЕ ЗНАМ кой е този мрежов кабел. Така е като хората идват да ти преинсталират компютъра, а аз отивам в другата стая.

    Основно се ръководя от този сайт http://store3.data.bg/pchelp/article..._install_2.htm

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Инсталиране на Windows

    мдаааа... тежък случай

    значи, най-доброто, което можеш да направиш, защото е очевидно, че знанията ти клонят към 0 (не се обиждай), е да помолиш накой пред теб да ти инсталира windows + всички drivers, като ти обяснява кое какво е и защо е, а ти да си записваш

    ръководства за инсталиране има, но нищо не може да се сравни с живото обясняване

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #3

    Re: Инсталиране на Windows

    Препоръчвам ти преди да преинсталираш да си изтеглиш Hiren's Boot CD и с него да си направиш снимка на С:-то. За инсталацията на Windows, може да използваш този торент: ********************/download.php/8780...K-ETH0.torrent

    Мисля, че в Сетком имаше тема за някакви симулатори - можеш да я потърсиш и да си го изтеглиш, за да видиш как върви инсталацията стъпка по стъпка.

    За да си направиш "Boot CD" можеш да използваш Nero, но на мен лично ми е по-лесно със Small CD Writer: http://soft.softodrom.ru/scr/get.php?id=4877

    А данните, които са записани на D: ще се запазят, освен ако не инсталираш WIndows-а на този дял.

    Това е от мен за сега, но те съветвам преди да решиш на пренсталираш, да опишеш какъв точно е проблема - тук има много хора, които могат да ти помогнат да се справиш с него, без да се налага преинсталация.

    Изтегли си CCleaner и Easy Cleaner, и почисти регистъра. После може да пуснеш една дефрагментация.
    Не гарантирам, че това ще ти реши проблема, но е по-лесно от преинсталацията, а и може да помогне.

    Все пак изчакай някой да каже дали не пиша пълни глупости, защото и аз не съм много "знаеща".



  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Инсталиране на Windows

    силве, принципно верни неща пишеш, но са прекалено откъслечни и непоследователни, което няма да помогне, а точно обратното, на човек, който " 'ич го нема" в тази материя

    предлагам neznae6ta да си опише точно проблема, да го решим, а как се преинсталира да направи както казах - наблюдаваща човек, който знае как

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #5

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    предлагам neznae6ta да си опише точно проблема, да го решим, а как се преинсталира да направи както казах - наблюдаваща човек, който знае как
    Да, нали и аз това казах. Със сигурност не мога сама и в един пост да опиша инсталацията на Windows - самата аз съм го правила само 2 пъти и все под ръководството на Иво. Бих си направила експеримент, но само ако имам снимка на С:, която да върна, в случай, че объркам нещо.

    Това, което написах, бяха само някакви насоки - наистина откъслечни.

    neznae6ta, със сигурност преди преинсталацията ще е хубаво да се "разходиш" из настройките на компютъра и да си ги запишеш на лист (особено тези на интернета). И разгледай тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30705.0.html.
    Ще ти подскаже какви програми да си набавиш...

    Ще ти трябва доста предварителна подготовка...

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #6

    Re: Инсталиране на Windows

    Много често компютъра забива, показва че има грешки в експлорера и така остава около 10 мин, след което се оправя.
    А за инсталирането ако ползвам тази последователност http://store3.data.bg/pchelp/article..._install_2.htm и я спазвам точно не знам какво толкова мога да сгреша. А до 4-5 дни момчето, което идва да ги права тези неща го няма, а и мисля че е време да се науча. Мен повече ме притесняват нещата, които трябва да се правят след това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #7

    Re: Инсталиране на Windows

    http://suxwin.data.bg опитай тази последователност

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #8

    Re: Инсталиране на Windows

    Нейната последователност беше по добре описана.
    Почвай смело, няма какво толкова да сбъркаш или да го повредиш. Така или иначе казваш че е за преинсталиране. Мятай го ама след два дена, за да може момчето като се върне на третия ден да ти помогне ако има нужда. Хем така няма да стоиш дълго време без компютър.
    Ако ще почваш сама не забравяй да си запишеш кода на виндовса щото ще ти го поиска по някое време!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #9

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от neznae6ta
    Мен повече ме притесняват нещата, които трябва да се правят след това.
    За нещата след това, прочети темата, която ти препоръчах - тя ще те насочи кои програмки да си изтеглиш, за да ги имаш под ръка. Също така си запиши интернет настройките. И горещо ти препоръчвам да намериш симулатора. Ако някой се сеща за темата, моля да даде линк, защото аз не мога да я намеря.

    Но FearMe е прав, че трябва да има наблизо някой, който да разбира - но не да го гледаш, а да ти подсказва какво да правиш, като "зациклиш" или не си сигурна какво точно да направиш. Не само за инсталацията, но и за след това.

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Ако ще почваш сама не забравяй да си запишеш кода на виндовса щото ще ти го поиска по някое време!
    Да, и това ще свърши работа. В края на краищата неволята учи, но все още си мисля, че може да минеш и без преинсталация...

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #10

    Re: Инсталиране на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    За нещата след това, прочети темата, която ти препоръчах - тя ще те насоче кои програмки да си изтеглиш, за да ги имаш под ръка. Също така си запиши интернет настройките. И горещо ти препоръчвам да намериш симулатора. Ако някой се сеща за темата, моля да даде линк, защото аз не мога да я намеря.

    Но FearMe е прав, че трябва да има наблизо някой, който да разбира - но не да го гледаш, а да ти подсказва какво да правиш, като "зациклиш" или не си сигурна какво точно да направиш. Не само за инсталацията, но и за след това.

    Да и това ще свърши работа. В края на краищата неволята учи, но все още си мисля, че може да минеш и без преинсталация...
    Аз имах впредвид дъно и видеокарта. Имам тези :
    RAID Installation Support Disk - за него разбрах, че в началото на инсталацията се слага
    Autorun Driver Galaxy
    Foxconn Motherboard Installation CD

    Не знам точно в каква последователност се инсталират и има ли някакви специфични настройки, които трябва да знам за тях?

    Иначе всички важни програми са ми на D: и точно за това питах какъв тип да избера: Нова инсталация или Repair за да може D: да се запази

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #11

    Re: Инсталиране на Windows

    Данните на D: ще се запазят, освен ако не форматираш дяла.
    До колкото знам е по-добре да инсталираш начисто, но не гарантирам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #12

    Re: Инсталиране на Windows

    Ако си в София и ми го донесеш в центъра ще ти покажа стъпка по стъпка обяснявайки.За час сме готови.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #13

    Re: Инсталиране на Windows

    За D няма страшно, ти ще преинсталираш цъ-то. И за интернет настройките не е кой знае каква беля
    За това зависване колко каза че ти е рам-а?

    Опа Силве

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: Инсталиране на Windows

    neznae6ta,
    кажи къде се намираш (ако не е чак такава тайна ) може да има някой наблизо, който да ти покаже

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: Инсталиране на Windows

    На мен това зависване , забиване и т.н. не ми харесва ........не ми звучи като грешка на джама ......може компа да си има някое хардуерно проблемче и май е по-добре да се провери от някой който знае какво да гледа. (надути кондензатори по дъното и захранването, грешка в паметите и прочие)

    А колкото до инсталирането на операционна система, само първият път е страшно , после вече става лесно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инсталиране на Windows на нов HDD,.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-04-14, 18:24
  2. Проблем с инсталиране на Windows XP
    От joro1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 25-11-11, 14:41
  3. Отговори: 10
    Последно: 14-05-11, 18:12
  4. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  5. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе