Резултати от 1 до 6 от общо 6

Вече имам досаден проблем !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Вече имам досаден проблем !

    Имам една малко старичка машина за дъщеря ми и нейния Симс 2.
    Конфигурацията е Атлон ХР2600+, 2GB РАМ и Видео FX5200, Монитора е Самсунг 21 инчов с тръба поддържащ 100 херца.
    Преди 20 дни купих една нова видио карта за да пуска максималната резолюция на Сим-са. Новата карта е на Сапфир с чипа на АТИ X1650 PRO AGP. Махнат старата карта и всичките и драйвери, след това инсталирах новата карта и всичко мина без проблам.
    Та от тук нататъка ми започнаха ядовете.
    Когато шътдауна машината и след това пусна компютъра той зарежда нормално, но екрана трепти като че е пусната честота 60 херца. Уиндоуса показма че няма конфликти и стои честотата на 100 херца. След като дам рестарт и влеза в Safe mode зареди компютъра и (НИЩО НЕ ПРАВЯ В ТОЗИ режим) рестартирам. Тогава в нормалния Уиндоус екрана не трепти.
    Не разбирам защо след като мина през Сейф мод всичко се оправя.
    Картата дойде с драйверите от септ. 2008, но с тях и с най новите драйвери се случва едно и също.
    Махнах я и пак сложих FX5200 - няма ядове, върнах я на AGP слота тая Х1650 и пак трепери. Нямам никакво обяснение .
    Само да допълня, че след като я "пусна" да не трепери и да рестартирам нъколко пъти няма проблеми. Само след спиране на машината с шът даун става или изключване от контакта.

    Дайте съвет.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Вече имам досаден проблем !

    причините могат да бъдат много, на първо място опитай с друг драйвер.
    Между другото с тая карта, на тая игра, нищо ново няма да постигнеш, просто защото, the sims 2 изисква страшно много ресурси

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Re:Вече имам досаден проблем !

    Опитай (само за идеята) да инсталираш само драйвери - никакви: Catalyst Control Center, Hydravision и т.н.

    Аз така се спасих, след като на подобна машина през лятото купих чисто нова SAPPHIRE HD 2600PRO AGP и като започнаха едни рестартове, едно чудо (писах тук за случая). Викам си: захранването е слабо - нали картата има допълнително захранване. Айде за Коледа - 550W захранване , обаче рестартовете (при некои игри) продължиха. Тогава мислех да си правя сепуко (а може и секуро ), но един ден реших да пробвам да инсталирам само драйвери - и без това картата се ползва само на компютъра - не включвам TV-то към нея. Та работата заспа - оттогава не е имало рестарт и всички игри, които мога да пусна на Athlon XP2400+ вървят много добре.

    Очевидно ATI неслучайно са оплювани за драйверите им. А и специално имам усещането че (на ATI) им е през оная работа за собствениците на AGP карти.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Вече имам досаден проблем !

    По принцип за AGP картите има отделни драйвери. Ама щом човека си инсталира от диска , би трябвало там да са точно за AGP. Понеже видеокартата е по-старичка, няма смисъл от последните каталисти , по-добре да пробва с някой "моднат" драйвер като Omega.

  6. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #5

    Re:Вече имам досаден проблем !

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    По принцип за AGP картите има отделни драйвери. ...
    ...
    Има и едни хотфиксове - например "Catalyst 9.3 HOTFIX for HD2K/HD3k AGP cards and WinXP 32-bit (if problems occur by using AGP cards)", които обаче незнайно защо са само HD2XXX/HD3XXX сериите и не се предлагат от Sаpphire за X 1650 Pro. (то при търсене на драйвер в сайта на Sapphire не ти предлага и избор на AGP версия на картата)

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #6

    Re:Вече имам досаден проблем !

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg
    Има и едни хотфиксове - например "Catalyst 9.3 HOTFIX for HD2K/HD3k AGP cards and WinXP 32-bit (if problems occur by using AGP cards)", които обаче незнайно защо са само HD2XXX/HD3XXX сериите и не се предлагат от Sаpphire за X 1650 Pro. (то при търсене на драйвер в сайта на Sapphire не ти предлага и избор на AGP версия на картата)
    Има го но не работи за Х-серията, никой от фиксовете не минава (изписва да продължа на моя отговорност и след рестарта се оказва че го няма ). Най-новия каталист реве, че не става за тази серия. В момента съм с 9.2.
    Качил съм само драйвера, но няма ефект.
    Благодаря Ви за отделеното време, продължавам експериментите

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  2. mozilla firefox -досаден проблем
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 11-04-09, 14:19
  3. Малък но досаден проблем!!!
    От Barbarian X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-07, 22:57
  4. Досаден проблем с Опера
    От bestman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-02-07, 02:15
  5. Досаден проблем
    От YG във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-03-04, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе