Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Отново за матричните принтери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #16

    Re:Отново за матричните принтери

    Имам няколко LX-300 в офиса и всичките работят съвместно с по два компютра.Т.е всеки принтер е закачен към единия компютър ,а вторият компютър му е зададен печат към LPT1 и съответно името на шернатия принтер .И така по двойки работят 6 станции с 3 принтера.
    Става дума за складова програма на Мегасофт.НО...!, имам нужда всяка една фактура освен на тези принтери да се отпечата на още един принтер в склада.Програмата автоматично се обръща за DOS печат към принтера който е даден към LPT1 с Capture Printer Port.Мога да избера повторно WIN печат и така чрез диалоговия прозорец на Уиндоуса да си избера втори печат към който и да е шернат принтер.Но тъй като желанието ми е да ползвам матричен с безконечна хартия в склада ,то става ви ясно за какъв печат става дума.
    Та въпроса ми е има ли някой идея как през Уиндоус да накарам матричния принтер да печата в текстов режим?
    Пробвах да го инсталирам с този драйвр Generic/Text Only (както е писано в по-горните постове) но полза никаква-изобщо не печата..

    Надявам се да сте разбрали малко обърканите ми обяснения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #17

    Re:Отново за матричните принтери

    Може да пробваш с пренасочване на LPT към другия принтер,печат и после пак да се връща към предишния. net use lpt1: \\ime_na_komp\ime_na_printer
    С два Bat фаила да пренасочваш лпт-то. Не е много елегантен начин и не знам дали ще работи но може да пробваш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #18

    Re:Отново за матричните принтери

    Немога да бутам LPT-то.Ще променя и досовския печат,а и трябва да стане така ,че всеки колега да може да печата спокойно....а не всеки знае къде да си сменя LPT.А и в ХР-то няма вече Capture Printer Port,за да го върна към нормалния... И така го мисля и иначе...ама нестава.Питам наляво-надясно ,обаче засега не съм успял да направя нищо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #19

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Определено е по-добре да си вземеш мастилено-струен, а при по-голямо натоварване дори лазерен, защото печата на картинки с матричен принтер го съсипва много бързо и в перспектива ще ти е по-изгодно като сметнеш и консуматива.
    А - а мастилено струен си имам, хем е 3в1 със скенер и ксерокс, обаче ми идват малко скъпички печатащите глави. Особено цветната, ползвам го само когато разпечатвам картинки или когато трябва да печатам поредица страници, като за книга, че не ми се подава хартията ръчно на матричния, а за лазерен не съм чак толкова натоварен.

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #20

    Re:Отново за матричните принтери

    обаче ми идват малко скъпички печатащите глав
    Тогава си вземи лазерен принтер, който при попупката може да ти е малко скъп, но след това откъм консумативи ще ти е безкрайно по-евтино.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #21

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Тогава си вземи лазерен принтер, който при попупката може да ти е малко скъп, но след това откъм консумативи ще ти е безкрайно по-евтино.
    Не си ме разбрал, не правя много разпечатки на месец, че да давам 300 и кусур нагоре лв. за лазерен. Мазтиления и матричния за сега ми стигат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re:Отново за матричните принтери

    Лазерен втора ръка с гаранция можеш да си намериш и за под 60лв в добро състояние.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #23

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от vik-45
    Особено цветната, ползвам го само когато разпечатвам картинки ....
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Лазерен втора ръка с гаранция можеш да си намериш и за под 60лв в добро състояние.
    И сигурно ще печата цветно!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #24

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    И сигурно ще печата цветно!
    Aбе аз ли не вдявам или някой не знае какво иска??


    vik писа "Не си ме разбрал, не правя много разпечатки на месец, че да давам 300 и кусур нагоре лв. за лазерен. Мазтиления и матричния за сега ми стигат..
    "
    че има мастилено разливащ цветен, ама му били скъпи консуматиовите, не иска лазерен черно бял , а цветен му бил скъп А сега де някой да вземе да му подари ли цветен лазерен - натам отива работата. И за какво недоволства ??
    Темата е за ключ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #25

    Re:Отново за матричните принтери

    Що за глупости. Зора не е за цените. Основният въпрос беше може ли да се подкара по-бързо матричния. Другото са БЛЯ-БЛЯ.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от vik-45
    Що за глупости. Зора не е за цените. Основният въпрос беше може ли да се подкара по-бързо матричния. Другото са БЛЯ-БЛЯ.
    Матричните принтери имат спецификации
    най-важната е ***cps
    т.е удари в сек. на всички игли.
    бързите матрични принтери , но за SOHO ( smal office - home office ) са от порядъка на 420 -540 cps
    професионалните са доста по-бързи и по-големи.
    Така аз препоръчвам изцяло за по-бърз принтер да се ползва http://expertplus.eu/prod.php?id=236
    скоростта му е бърза , като цяло е 1/3 по-бърз от Epson LX-300+ II

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #27

    Re:Отново за матричните принтери

    +1 и от мен за OKI-то.Деиствително са доста по-бързи от Епсън-а.Остава да е и толкова здрав.Epson LX-300 имаме и 10годишни в офиса и все още печатат безупречно.OKI-та имаме 2бр втора употреба,така че години незнам.Само са малко по-обемисти,но не е болка за умиране.Консуматива им си е ефтин,както и на Epson,но една касета изкарва доста по-малко от тази на Epson.
    А иначе проблема с DOS печат едновременно на няколко принтера го решихме частично с DOS PRINT.Доста елементарна програмка,но върши добра работа.НО!Има едно голямо НО-всички локални принтери,там където е инсталирана и включена тази програма,спират да печатат за съжаление.Иначе ,като цяло програмката прихваща всичко което е насочено към LPT1(примерно) и го препраща към колкото си щете шернати принтера(естествено можещи да печатат под DOS)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от titikondov
    Има едно голямо НО-всички локални принтери,там където е инсталирана и включена тази програма,спират да печатат за съжаление.
    Сложи да си ползва DoS PRN като Bath фаил Към програмата.
    или в autoexec.nt % config.nt покажи коя е досовската програма и коя е кирилизацията и

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #29

    Re:Отново за матричните принтери

    Цитат Първоначално публикувано от titikondov
    +1 и от мен за OKI-то.Деиствително са доста по-бързи от Епсън-а.Остава да е и толкова здрав.Epson LX-300 имаме и 10годишни в офиса и все още печатат безупречно.OKI-та имаме 2бр втора употреба,така че години незнам.Само са малко по-обемисти,но не е болка за умиране.Консуматива им си е ефтин,както и на Epson,но една касета изкарва доста по-малко от тази на Epson.
    А иначе проблема с DOS печат едновременно на няколко принтера го решихме частично с DOS PRINT.Доста елементарна програмка,но върши добра работа.НО!Има едно голямо НО-всички локални принтери,там където е инсталирана и включена тази програма,спират да печатат за съжаление.Иначе ,като цяло програмката прихваща всичко което е насочено към LPT1(примерно) и го препраща към колкото си щете шернати принтера(естествено можещи да печатат под DOS)
    А ако няма LPT1 а се ползва преходник USB към LPT, тогава какво се прави?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #30

    Re:Отново за матричните принтери

    LPT не е ли "виртуален" порт?Т.е. USB и LPT са различни неща.Едното е реален порт а другото не е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Картридж за принтери HP НР
    От Pat във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-03-09, 23:21
  2. Продавам принтери
    От taralion във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-08, 01:11
  3. чипове за принтери
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-03-08, 15:19
  4. кирилизиране на принтери
    От DarkRose във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-03, 17:00
  5. Струйни принтери
    От Peraine във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-01, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе