Резултати от 1 до 12 от общо 12

Windows XP не зарежда докрай

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #1

    Windows XP не зарежда докрай

    Компютъра беше с изгорял блок захранване DELUXE ,от любимите ми.След смяна на блок захранване компютъра си тръгна нормално без хардуерни проблеми.Но windows XP Pro не зарежда докрай-в началото тръгва нормално,появява се курсора на мишката и дотам,мишката се движи не е забила.Това е точно преди да се появи надписа WELLCOME.От Hien,s зареждам mini Win Xp.
    Сложих друг диск с инсталиран win и от там също зарежда нормално.Пробвах от Recovery conzole, но не се получава. В Safe mode се държи посъщия начин т.е. стига до курсора на мишката!
    Има ли начин да се оправи без преформат и преинсталиране?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    да нямаш проблем с диска, опитай се да пуснеш един chek disk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #3

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Пуснах от Hiren,s disk regenerator,една чудесна програмка ,която ме е спсявала многократно,но не намери никакви лоши сектори!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    преинсталацията ВЪРХУ стария win досега да е минала и да си забравил
    друг вариант е да пробваш инсталацията само на някой service pack, най-добре 3

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #5

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Снощи му пуснах преинсталация ВЪРХУ стария win стигна до курсора на мишката и там спря по време на инсталация-оставих го цялата нощ и на сутринта си стоеше така.Не става и по този начин!Явнотрябва да се тръгне" на чисто".

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Все пак може да има хардуерем проблем. При мен така зависваше от card readera. Иключих го и си купих нов. Сега го няма този проблем. Възможно е да има нещо прецакано от захранването. Пробвай дали ще мине чиста инсталация.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #7

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Сложих друг хард SATA и на него инсталацията минава безпроблемно!

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    днеска имах два подобни случая на един лаптоп НР и на един десктоп. На лаптопа с recovery не стана не знам какво става, но не можах да го оправя така и сега пълна преинсталация. Другият не съм го започвал още. Интересното е че това стана в един и същи ден. Някой да има подобни проблеми и евентуално решения?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #9

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    днеска имах два подобни случая на един лаптоп НР и на един десктоп. На лаптопа с recovery не стана не знам какво става, но не можах да го оправя така и сега пълна преинсталация. Другият не съм го започвал още. Интересното е че това стана в един и същи ден. Някой да има подобни проблеми и евентуално решения?
    На синковеца компютъра преди време така не зареждаше, с repair не стана, стоя два часа и като му писна да чака си вдигна един имидж на системата от преди половин година и благодари на баща си че е бил така предвидлив да му го направи. Та имиджи веднъж месечно спестяват много проблеми.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #10

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    След преформат на дяла Windows се инсталира безпроблемно!

  13. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #11

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Наскоро имах същия проблем. Два компютъра в един ден зависнаха по този начин. При първия се пробвах repair с инсталационния диск- не стана. Наложи се нова инсталация. С втория през recovery console и възстанових компютъра към по-ранен момент и всичко се оправи. При първия компютър се сетих да приложа метода след опита за поправка с инсталационния диск, но бяха изчезнали запомнените точки на възстановяване.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #12

    Re:Windows XP не зарежда докрай

    Гледам тези два поста и силно се притеснявам да не е вирусно образование... Вчера имах едно към едно проблема на glarus: преносим компютър и настолна система. Мъчих ги как ли не! Chkdsk /p/r , презареждане на winlogon, userinit, lsass и т.н. през Recovery Console, ровене в регистрите през Hiren Boot CD, сканиране за вируси, пускане на оня инструмент на Symantek... прилежно почистване на всичкия боклук, но нищо. Успях да възстановя състемите със System restore, през Hiren CD-то и ERD Comandera. Работят нормално, лошото е че после с ComboFix-а не отркрих нищо нередно... т.е. проблема може да се появи пак. Ако някой го засече причината да свирка. Успех с борбата!
    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    днеска имах два подобни случая на един лаптоп НР и на един десктоп. На лаптопа с recovery не стана не знам какво става, но не можах да го оправя така и сега пълна преинсталация. Другият не съм го започвал още. Интересното е че това стана в един и същи ден. Някой да има подобни проблеми и евентуално решения?
    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    Наскоро имах същия проблем. Два компютъра в един ден зависнаха по този начин. При първия се пробвах repair с инсталационния диск- не стана. Наложи се нова инсталация. С втория през recovery console и възстанових компютъра към по-ранен момент и всичко се оправи. При първия компютър се сетих да приложа метода след опита за поправка с инсталационния диск, но бяха изчезнали запомнените точки на възстановяване.
    Сагата 2...

    Днес ми донесоха един домашен компютър в същото състояние, но с други проблеми: shell32.dll бил развален, оправих го със System Recovery Console, после му пуснах Dr.Web Live CD, Avira Rescue CD, ComboFix, Hijack... и нищо притеснително. Но лошото, е че това 3-та машина за 3 дена. И както е казал човека: Ще поживеем, ще видим ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows XP -не зарежда!
    От blue1 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-14, 19:44
  2. Не зарежда windowsXP
    От slave във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 03-12-12, 14:59
  3. не ми се зарежда wondows
    От dave86 във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 29-02-12, 11:33
  4. Windows зарежда бавно...
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 29
    Последно: 13-12-06, 13:01
  5. Отговори: 16
    Последно: 06-03-02, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе