Резултати от 1 до 11 от общо 11

Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1

    Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Има качено DivX, но като реша да пусна Гъгъл земя не ми излиза анимацията. На друга игра която си работеше сега излиза съобщение да се включи пустото му 3D.Рових се къде ли не и не открих и затова моля тук някой да ми укаже къде да влезна и какво да пипна. Знам, че имаше някакъв списък в който се чекираха разни функции, но не можах да го открия. Лаптопа е на сина и ще му трябва от утре и затова питам тук за спешен отговор.Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Прегледай настройките на видеокартата. Или ни дай информация какъв модел е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #3

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Без промяна на състоянието до тук.Ще добавя това което ми излиза като съобщения при стартирането на една игра.
    "You must configure your 3D settings" и при натискането на бутон ОК в отделен прозорец със заглавие Racer Error излиза следното съобщение: "Direct 3D Failure. No 3D Hardwere Found"
    Понеже не съм навътре в материята, но все пак с общи познания ако ми помогнете с указания какво да направя, мисля, че ще успея. Повтарям, че нищо от хардуера не е променяно и всичко си е било ОК, но някъде някой е пипнал и е развалил първоначалните настройки. Очаквам съвети.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    А сигурен ли си, че имаш инсталирани драйвери за видеокартата?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #5

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    А сигурен ли си, че имаш инсталирани драйвери за видеокартата?
    Сигурно имам след като работи в интернет за други не сложни картини. Не може само по-тежките(според мен)?. Няма ли да е нещо по резолюцията в настройката на дисплея?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #6

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Наверно нямаш инсталирани драйвери.Windows си инсталира драйвери за видеокартата,но доколкото помня без поддръжка на 3D.Затова отивай на сайта на производителя,тегли и инсталирай драйверите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    варварина е прав, и да и не, Windows наистина инсталира драйвер, и то без 3D, праскайки неговия драйвер, но отбелязва че трябва да изтегли официалния от производителя на чипа ( така е поне за nVidia ) и по късно го дърпа.
    Мене при преинсталация на Windows често ми се е случвало, докато дърпам от сайта на nVidia последния драйвер, вистата да го е дръпнала и инсталирала вече, искайки ми рестарт.
    Най лесното да провериш дали имаш инсталиран драйвер, ( не тоя на windows ) е да кликнеш с десен бутон някъде на десктопа, проверявайки в листа, за котрол панела на nVidia.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    fXOrange,нaверно си прав...но тук говорим за Windows XP.А той никога според мен не ги е умеел тези гимнастики.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #9

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Пробвай да смениш Graphics Mode на OpenGL в Tools > Options > 3DView. При всички случай си дръпни най-новия графичен драйвер от сайта на производителя.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    fXOrange,нaверно си прав...но тук говорим за Windows XP.А той никога според мен не ги е умеел тези гимнастики.
    опс да имаш право, не съм забелязал, че става изобщо въпрос, за XP, така е като ставаме от сън и първото нещо е да си пием кафето пред страницата на форума.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #11

    Re:Win XP - къде се включва 3D за видеото? Спешно,моля.

    Благодаря на всички за съветите. Занесох го в сервиз и след дълги мъки се откри следното:
    Видеокартата е ATI Radeon 9200 и версия от приблизително 2002 г. Освен това е била вградена в чипсета,което това за мен е нещо непосилно да го открия. Но хората го оправиха и вече лаптопа си работи нормално. Затварям темата. Успех на всички!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Топла вода - на газ или електричество?
    От klimbooo във форум Отопление
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-10, 16:07
  2. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 16:49
  3. Ето какво може един обикновен клокър
    От Mr.TECHNO във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-07, 18:54
  4. Разделяне на външен хард диск на дялове?
    От shveb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-06, 20:41
  5. Как да направя това в Еxcel - много ми е спешно м
    От kolyo1 във форум Програмиране
    Отговори: 12
    Последно: 18-10-06, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе