Резултати от 1 до 3 от общо 3

Разделяне на външен хард диск на дялове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #1

    Разделяне на външен хард диск на дялове?

    Проблема е следния:Искам да разделя външен USB диск 2.5 инчов на два дяла(10-FAT ; 30-NTFS)
    Какво опитах:
    1.През Disk management-втория дял се получава Unallocated.Уина дава съобщение че не може да се подържат два дяла.
    2.С програмите Acronis Disk Director Suite и Partition Magic под Windows не става-не виждат въобще диска.Под DOS не съм опитвал-не съм много в час а и лаптопа няма флопи.
    3.Опитах с инсталационен диск за XP-същото както при т.1
    4.Реших да сложа диска в лаптопа но се оказа че пинчетата са запоени на платката.
    От един приятел взех голям диск който е в кутия и преди това е бил разделен на два дяла на IDE канала на компа.През USB на моя лаптоп се четат и двата дяла.Това за мен означава че може да се подържа повече от един дял на външен хард.Въпроса е как да цепна моя през USB-то като не става за вътрешен?
    Ако някой го е правил моля да сподели.Благодаря предварително!
    Успях с Paragon Partition Manager 8.0 да създам два дяла но по никакъв начин не мога да задам Drive Letter на втория дял.Уиндоуса непрекъснато мрънка че не може да се подържа повече от един дял на външно устройство.Наистина ли е така??

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2

    Re: Разделяне на външен хард диск на дялове?

    Ако говорим по принцип, няма проблем да разделиш външен диск на дялове. Аз ползвам външен maxtor и съм го разделил на 3 дяла + два на лаптопа. Досега не е имало проблеми да се разпознае на всички компютъри към които съм го закачал. Деленето винаги го правя с parttion magig /имам 7версия ако не се лъжа/.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Разделяне на външен хард диск на дялове?

    Disk Management=>FAT32 Active 1-st partition=>Right Click=>Initialize=>Drive Letter assigned=>Right Click on second Unalocated PArt.=>Initialize=>Format NTFS=>Drive letter assigned

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 00:41
  2. Мнение за външен хард диск
    От 4a4i във форум Общ - хардуер
    Отговори: 46
    Последно: 16-11-11, 03:25
  3. Отговори: 10
    Последно: 23-03-11, 23:27
  4. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33
  5. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе