Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Проблем с преинсталирането !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #1

    Проблем с преинсталирането !!!

    Здравейте на всички. Значи момче на 14 години съм, и не разбирам много от компютри. Имам следният проблем. Аз съм на уиндоус 7 и искам да мина на уиндиус XP. Гледах в нета как се прави буутващ диск и си направих 2, един CD и един DVD. Който и от двата диска да сложа в компютъра, като го рестна и пише "Press any button to boot from CD" цъкам някво копче но нищо не става и компютъра си зарежда нормално! Какво мога да направя за да се буутне дискът?? Опитах да пусна инсталацията от самият компютър, но бутонът "Install Windows XP" e в сиво и немога да го цъкна. Какво да правя? Нека хората които са по-компетентни да помогнат. Искам да съм на Уиндоус XP защото 7мицата ми право проблеми, доста от игрите които ми тръгваха на XP не тръгват сега, или имат проблем, някои програми не работят, а и също така немога да си ползвам пълната резолюция на монитора(1920х1080) а мога само(1600х1200). Който може да помага! Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    или имаш проблем с клавиатурата ако е усб - виж в биоса можеш ли да я настрой - used legacy usb keyboard, случвало ми се е преди подобно нещо. Но като гледам компа ти е по-нов и едва ли е от това. Друго нещо с дисковете да не е наред

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    като за начало е добре да си опишеш компютъра, защото на по-новите компютри, особено пък лаптопи, по-трудно се слага ХР

    освен това покажи кой ХР се опитваш да направиш на инсталационен диск и как, защото това съобщение се появява, когато дискът не е направен да е буутващ (за по-лесно: "инсталационен")

    кои са тези игри и програми, които не тръгват, и каква 7-ца имаш (32 или 64-битова)?

    P.S. ХР върху 7 няма как да сложиш отвътре на 7-цата, така че ще е в сиво, няма как да е другояче

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    оправи си клавиатурата от биоса и работите ще се оправят, за старта.
    От Уиндоус не можеш да инсталираш от нова по стара версия, както е казал
    Преди да инсталираш си спаси данните, ако не са на друго парче, ако са на друго, гледай него да не форматираш.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #5

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    За читава инсталация форматирането на дял "С" е препоръчително. Можеш даже директно да го изтриеш. Уиндоус ще си създаде чисто нов на неговото място, преди да качи данните от буут диска за новата инсталация на ХP!

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    След като свършиха съветите, и аз да кажа нещо. След няколко месеца ХП вече няма да има поддръжка. Това значи, че няма да може да се използва нормално. Преди половин година когато се занимавах последно с него 5-6 от новите версии на програмата изреваха, че операционната система е непозната и не тръгнаха да се инсталират...

    Отделно, че ако компютъра ти е много нов, изобщо няма да можеш да го пуснеш... Производителите на хардуер отдавна са го отписали

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    След като свършиха съветите, и аз да кажа нещо. След няколко месеца ХП вече няма да има поддръжка. Това значи, че няма да може да се използва нормално.
    Е, чак пък да не може да се използва нормално... Ще си работи след няколко месеца както и сега. Виж, след няколко години, тогава да, ще има проблем. Аз до това лято ползвах 2000 например на някои от компютрите ми с 95% от нещата работещи или с алтернативи, преди да реша преди два месеца, че вече не си струва, и естестено минах на ХР. Един лаптоп все пак ми остана на 2000

    А момчето както каза е имал ХР преди и всичко си му е работило, така че може спокойно да очаква, че ако успее да се справи с инсталацията и драйверите, всичко пак ще му тръгне и ще си върви по същия начин и след година.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #8

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    А би ли обяснил как точно направи бутващия диск? Имам усещането, че проблема идва оттам.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Не е проблема с диска. Щом му пише BOOT FROM CD значи е бутнал вече...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #10

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Благодаря за съветите, в момента съм насело, като се прибера вкъщи ще пробвам да видя за клавиатурата. А иначе компа ми е на 2 годинки. Delux e марката. AMD Athlon 64 x2 5000+ Dual Core Processor 2.68GHz ; Nvidia GeForce 9500 GT 512MB ; 2GB RAM ; x32 bit-a

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #11

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Аз имах същия проблем - след WINDOWS VISTA или 7 не можех да слагам XP, проблема беше същия като твоя. Оправих го като си направих ново копие на диска на XP-то, но вградих в него SATA драйверите на дъното. Аз лично го направих с N-LITE, но имаше и още една програма за вграждане на драйвери и програми в инсталационен диск, но не се сещам как се казваше.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #12

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Не е проблема с диска. Щом му пише BOOT FROM CD значи е бутнал вече...
    По-скоро се опитва да зареди, но не може. Смущава ме това,че става дума за
    Цитат Първоначално публикувано от v3n1o
    как се прави буутващ диск
    Да не е станала някоя грешка при записа(в смисъл начин на запис) на диска?

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Аз доколкото разбирам, всичко тръгва и излиза надписа BOOT FROM CD, след което имаш секунди да натиснеш бутон...
    Ако не натиснеш, инсталацията не тръгва... Щом натиснеш а компютъра не възприема, значи клавиатурата не е активна. сложи една PC2 ка и си свиркай, поне докато го инсталирашшш...
    Щом е на 2 години, не би трябвало да има проблеми с XP стига да може да си го инсталираш както трябва...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #14

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Ем това за PC2-ката нещо не го разбрах, смисъл какво е PC2-ка ..?

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Проблем с преинсталирането !!!

    Ето това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе