Резултати от 1 до 14 от общо 14

Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #1

    Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Здравейте!
    Ползвам Windows 7 64bit Ultimate, 4GB RAM, Intel DualCore E6500 2,93GHz, MB Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Video ATI Radeon HD4810. Проблема се състои в това, че когато инсталирам или работи някоя програма Windows-а препълва рамта незнайно защо. Например когато свалям някой по-голям торент и след това почвам да го сийдвам - рамта се пълни, а с програма като гледам колко рам се използва всичко си е нормално. От какво може да е това препълване? Пробвах да изключа кеширането (Superfetch), но проблема си остава.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    на лаком дисков кеш мирише - ако е от utorrent примерно пробвай "disable windows caching on disk writes/reads" в advanced секцията (не че го виждам да работи в картинката) - за другото и аз не знам...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #3

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Ползвам Vuze (преди utorrent - същото положение), инсталирах една игра и на нея същия проблем, VMware и той по същия начин прави.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #4

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Може windows-а да се е сгъбясал и де не съумява да чисти рамта. Пробвай някое приложение за изчистване на windows-а. Примерно wise registry cleaner върши много добра работа и има видим ефект.
    Провери се и за виросчета да не те е напъплило нещо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #5

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    До колкото чичо Гугъл ме запозна с проблема е това че, Windows-a си запазва определено място от рамта като то може да се увеличава в процес на работата, в което място си запазва най-често използваните файлове за да има по бърз достъп до тях, вместо да чете от диска. Следва намирането на настройката която управлява големината на отделеното пространство.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #6

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    да не би да говориш за pagefile.sys. Там виндовса си държи разни неща и го използва като виртуална памет.

    Той се настройва от пропътийс на my computer>advanced system setings>advanced (tab)>Performance settings>advanced(tab)>change

    Иначе виндовса не би трябвало да резервира 4 гб рам.. може би ако си с 12гб рам е възможно.
    И аз съм със 7-ца 64bit и 4gb ddr3, но не ми се случват такива глупости

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #7

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Не е pagefile, той е съвсем друго нещо и не се намира в рамта, а е на харддиска.

    @rexxar_tm пробвал ли си да изтеглиш някой по-голям торент (да речем 10GB) и да го оставиш да се сийдва да видим какво се случва, и като заредиш да инсталираш някоя голяма като размер игра във виртуално устройство пак е същото. Ако имаш възможност пробвай.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #8

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Знам, че е на харда

    uTorent-a не го спирам. Последно съм инсталирал последния асасин който e 8gb на едно iso (веднага след свалянето) и не съм забелязал такива проблеми. Липсата на рам влияе ли по някакъв начин на цялостнара работа? Или само ако погледнеш се разбира, че е изядена?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #9

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Липсата на рам се разбира когато почвам да отварям приложения които са даже са и заредени, страниците не отваря както трябва с една дума се бъгясва, процесора не се товари.

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #10

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Нещо не се разбира как разбираш колко RAM използва в даден момент!!!???
    Дай една снимка на екрана на Task Manager!
    С десен бутон най-долу на екрана, после start task manager И отиваш на тага Performance!
    Виж и под тага Processes кое колко RAM дърпа като цъкнеш два пъти на Memory за да ти ги подреди най-отгоре!
    Дай малко инфо за харда - модел и как се държи червената светлинка на кутията в момента когато ти бъгясва!?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #11

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Нещо не се разбира как разбираш колко RAM използва в даден момент!!!???
    Дай една снимка на екрана на Task Manager!
    С десен бутон най-долу на екрана, после start task manager И отиваш на тага Performance!
    Виж и под тага Processes кое колко RAM дърпа като цъкнеш два пъти на Memory за да ти ги подреди най-отгоре!
    В първия пост съм дал снимка само че с друга програма. Там където съм оградил с червено се вижда че рамта е пълна (3.7GB са използвани и това е при инсталация на Max Payne 3). При опит да превключа към отворена програма която стои в лентата със задачите, става много бавно.

    Намерих разни статии относно темата, но не ми се задълбочава да ги чета подробно, така че явно проблема е само при мен, а и до колкото разбирам от статиите Windows-а сам си избира какво количество виртуална памет да заделя. В момента съм с пуснат торент клиент и рамта е в нормални граници. Ето линковете:
    http://www.sevenforums.com/general-d...it-charge.html
    http://blogs.technet.com/b/markrussi...7/3155406.aspx
    http://www.zdnet.com/blog/bott/windo...o-measure/1786

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    И с кой ДиректХ в този МАКС Пейн който си и инсталирал и заредил???

    Ако е с ДХ 11 мисля, че това поведение повече от нормално.

    АКо играеш такива игри лаптопа/компа иска ресурс.Всички нови игри с ДХ11 лапат яко ресурс- просто ДХ11 задава нов графичен стандарт и детайлност.ДХ9 е отпреди доста години- по мой спомен отпреди 10-на години.
    Торентите по принцип всички мои познати казват че товарят комповете им.

    Не може да очаквате нови програми и при това обемни да не товарят рам-та.

    Има и една друга възможност повече ъпдейти на УИН-а и компонентите му, включително офис пакета= по -силно натоварена рам.

    Изобщо в днешно време 4ГБ не са нищо, особено когато става въпрос за ДХ11 игри.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #13

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    Казах че ПО ВРЕМЕ НА ИНСТАЛАЦИЯТА НА ИГРАТА пълни рамта, а не по време на игра. Играта я пускам на DX 10... 10.1 (най-голямата възможна версия) и си върви прилично със 30-40 кадъра по време на игра и с 60 кадъра в клиповете при настройки всичко на High (има и Ultra High), Anistrophic 4x, резолюция 1280х800 (или там която е най-близка до размера 16:9). Явно видеокартата ми не поддържа 11 иначе бих я пуснал на 11-ката.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Windows 7 Ultimate x64 "яде" рам!!!

    ВСЯКА игра ли пълни по време на инсталация?

    ако е някой blackbox release, той разкомпресира и е нормално да пълни рама

    торентите не следва да пълнят МНОГО....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 3
    Последно: 22-06-07, 15:09
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе