Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с BOOT-ване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с BOOT-ване

    Имам едно ПС с инсталиран win XP на compact flash card на IDE като хард драйв.
    Свалих картата да и направя имидж и после Уина не ще да бутва от нея , казва ,че няма бутващо устройство.
    Има ли начин да се направи бутваща картата без да се загуби инсталацията на Уиндоус от нея (имам много важна служебна програма)
    Който може да помага !!!

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Проблем с BOOT-ване

    Да и направиш имидж - какво значи? Да и направиш архив(бекъп) някакъв ли? Как го прави - какви манипулации? Пускал ли си компютъра след това без картата да е закачена? За коя програма става въпрос или е служебна тайна?
    По принцип не би тр. да има проблем освен ако не са затрити стартиращите файлове на Win при направата на имиджа. Виж в BIOS дали флаш картата се разпознава правилно и дали я има в настройките за boot устройствата!? Да не се е повредила нещо. Като я закачаш на другата машина излиза ли някъде?

  4. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #3

    Re:Проблем с BOOT-ване

    Имидж е пълно копие на съдържанието, правих го с акронис дииск имидж (доколкото си спомням).
    След тази операция РС-то не е пускано около година.
    В. Биоса картата се разпознава и е yказано да бутва от нея.
    Програмата е за управление на асфалтосмесител казва се Асфалт и е правена от един Станчо дето прави автоматиката на асфалтосмеситела , не знам от къде да я взема , ако форматирам картата и инсталирам уиндоус на чисто.

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Проблем с BOOT-ване

    Знанията ми не достигат за да ти дам съвет как да си оправиш проблема, но мога да понапиша нещо.
    Предполагам на имиджа данните ги има. Може да пробваш на друг HDD дали ще приеме имиджа, да го закачиш някъде да върнеш снимката и да го сложиш на това PC.

    Не ми отговори....
    Като я закачаш на другата машина излиза ли някъде?
    Идеята ми е ако са достъпни файловете по диска да пробваш да копнеш програмата и да я стартираш на друг компютър!

    Нещо не ми се връзват нещата. Виждам че си наясно с имиджите и т.н. и е малка вероятността да си затрил нещо сам. Нещо някакъв друг HDD да е слаган махан и т.н. Всъщност аз се чудя откъде е дошъл проблема и май не помагам много.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Проблем с BOOT-ване

    опитай да вкараш диска с инсталационно ХР, от там да заредиш recovery with command prompt или каквото и да е там - полсе fixboot, fixmgr и май имаше още едно с fix. поне така съм оправял подобно нещо.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Проблем с BOOT-ване

    Вярно това изобщо не ми дойде на ум. Можеш директно да пуснеш поправка на Windows XP от диска или да използваш Recovery Console за поправка на стартиращите файлове. Има доста писано в нета като статии потърси!

    И все си мисля, че не казваш всичко , накакси ми е странно защо ще вадиш диска че да му правиш бекъп т. н.

    Ако е много важно да не се сбози нещо по-добре отиди на сервиз!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #7

    Re:Проблем с BOOT-ване

    Значи пробвах какви ли не програми за Repair , но не бива , а иначе всичко си е на картата и си работи.
    Направих някаква флашка да бутва от нея и си зарежда виндовса и всичко работи , но без флашката няма буут.
    явно нещо се е скапал буут сектора на картата и не знам как да го оправя.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #8

    Re:Проблем с BOOT-ване

    пробвай HDD Regenerator . Ако картата се разпознава като хард може и да стане (ако има развален сектор в началото ).

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    37
    #9

    Re:Проблем с BOOT-ване



    Нищо не става с какви ли не фиксове и регенератори .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Shape-ване на вътрешни мрежи
    От spritable във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 02-11-06, 17:38
  2. boot проблем
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-05, 17:13
  3. Boot Проблем
    От x15 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 20:49
  4. Проблем с log-ване в domain
    От saint056a във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-04, 12:15
  5. Boot - ване ?!
    От wp във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 01-06-03, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе