Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree6Одобрявам

Проблем с чисто нов лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #16

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Всяка една фирма ,която прехвърли производството си в Китай понижи качеството - пример Asus . Марката , която бих купил сега е Acer , Apple
    То коя фирма не се е прехвърлила в Китай? Acer и те са едно цвете...пък Ябълката не са лоши, ама според мен неоправдано скъпи.

  2.  
     
  3. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #17

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Всяка една фирма ,която прехвърли производството си в Китай понижи качеството...
    нямам думи.Човекът го е написал!

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #18

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Според мен си заслужават машините под 800 Лева и тези над 2000 .Всичко останало между този ценови диапазон е загуба на пари .
    Колега, извинявай, но такива изказвания са несериозни за човек, твърдящ че има богат опит с компютри. Как точно определи долната и горната граница? Маркетингово проучване, представителна извадка? Източници?

    По същата логика мога да си твърдя, че автомобилите за нищо не стават и са загуба на пари, а хората трябва да си купуват самолети.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Проблеми с управлението на вентилаторите , графиката ,нефункциониращи бутони над клавиатурата , твърдия диск, неочакван рестарт на системата след поява на син екран .
    За по - горните постове - първия лаптоп ми беше тошиба с пентиум 1 на 100 мегахерца с футуристичния за тогава windows 95 . Минал съм и през IBM , ASUS , SAMSUNG . Всички лаптопи са ползвани за полупрофесионални цели . Познавам цяла фирма оборудвана с леново десктоп системи, от които 70% са дали дефекти в рамките на 2 години . Lenovo не е вече IBM , не се подлъгвайте по атрактивните цени и добрите параметри . Има свръхпроизводсво с намалено качество и слаба потдръжка и обновления на драйверите .
    Това за което си писал означава че си имал различни компютри, но като гледам какво пишеш- мога да кажа че:
    НЯМАШ НИКАКЪВ опит с тях.
    И синът ми досега е сменил 6 лаптопа ,но това не означава че има опит с компютрите нали

  6. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #20

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    800 Лева струва машина , която напълно покрива нуждите на обикновенния човек (плавна работа с браузър , HD video , леки игри . Лошо качество на ниска цена ( не позволяваща големи очаквания от продукта ) 2000 + е цена за машина отговаряща на изискванията на по-голямата част от хората ,използващи я за работа . Разбира се от нея се очаква качество на всеки един неин компонент и по - дълъг период на актуалност ( бърза работа с операционни системи ) Един вид това е инвестиция за 4 или повече години гарантиращи бърза и безпроблемна работа . Всеки енин лаптоп между този ценови диапазон е компромис с нещо - било то качество на изработка или слаб хардуеър(забавящ производителността при актуализация на операционна система и програми ) .
    Лично на тази тема съм разговарял с един от най-големите вносители ( от 1993 г. ) на мобилни компютри . Проблемът с въпросното Lenovo е очакван и лошото е че тепърва ще се появят и други .При покупката на моето Lenovo y570 направих голяма грешка , въпреки предупрежденията на продавача и моите предразсъдъци към евтините (китайски) стоки . Имам още два лаптопа Asus . Единият е от 2005 и е made in Taiwan и все още работи безпроблемно при свекървата . Другият е made in china от 2009 с изгоряло дъно .
    Помислете си защо повечето големи производители на електроника произвеждат върховите си модели в собствената си страна ( Japan , UK , Germany ......)

    Поздрави на всички от морето.
    Купувайте си лодки и не мислете толкова за компютрите .


    Възможно е да имам правописни грешки , защото пиша от телефон с руски редактор , налагащ постоянно руския правопис .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #21

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Извинявам се,че не съм по темата,ама да споделя,че най-добрите,което съм пипал са старите Тингпад на Леново,сега може и да са ги омармаладили,но бяха класи над разпространената булшария.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #22

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    800 Лева струва машина , която напълно покрива нуждите на обикновенния човек (плавна работа с браузър , HD video , леки игри . Лошо качество на ниска цена ( не позволяваща големи очаквания от продукта ) 2000 + е цена за машина отговаряща на изискванията на по-голямата част от хората ,използващи я за работа . Разбира се от нея се очаква качество на всеки един неин компонент и по - дълъг период на актуалност ( бърза работа с операционни системи ) Един вид това е инвестиция за 4 или повече години гарантиращи бърза и безпроблемна работа . Всеки енин лаптоп между този ценови диапазон е компромис с нещо - било то качество на изработка или слаб хардуеър(забавящ производителността при актуализация на операционна система и програми ) .
    Лично на тази тема съм разговарял с един от най-големите вносители ( от 1993 г. ) на мобилни компютри . Проблемът с въпросното Lenovo е очакван и лошото е че тепърва ще се появят и други .При покупката на моето Lenovo y570 направих голяма грешка , въпреки предупрежденията на продавача и моите предразсъдъци към евтините (китайски) стоки . Имам още два лаптопа Asus . Единият е от 2005 и е made in Taiwan и все още работи безпроблемно при свекървата . Другият е made in china от 2009 с изгоряло дъно .
    Помислете си защо повечето големи производители на електроника произвеждат върховите си модели в собствената си страна ( Japan , UK , Germany ......)

    Поздрави на всички от морето.
    Купувайте си лодки и не мислете толкова за компютрите .


    Възможно е да имам правописни грешки , защото пиша от телефон с руски редактор , налагащ постоянно руския правопис .
    Отново ще попитам: Как определи границите под 800 лв. и над 2000 лв.? Защо лаптоп например за 850 лв. вече е неприемлив и неизгоден за покупка? До тук не видях конкретни изследвания или тестове, които да докажат твърденията ти, а само лични разсъждения.

    Разговорът "с един от най-големите вносители ( от 1993 г. ) на мобилни компютри" си е просто разговор - такива е водил всеки, който се е занимавал поне малко с компютри. Тежестта на такъв разговор клони към нула, освен ако не искаш да впечатлиш приятелите си или да имаш интересна тема за обсъждане.

    Това че някой е притежавал например 10 лаптопа по никакъв начин не го прави специалист в областта, още по-малко може да обобщава коя марка става, коя не, да не говорим да вади цифрови диапазони и да твърди, че всичко останало е загуба на пари.

    Не приемай написаното от мен като заяждане, но това е форум, в който влизат много хора както с познания в дадена тема, така и такива, които не са запознати и просто търсят съвет. Ако нямаш доказателства за някакво твърдение по-добре не го споделяй, защото подвеждаш "търсещите" с лично мнение, което те приемат за истина. Част от тези "търсещи" утре ще започнат да разправят как един "специалист" е обяснявал, че лаптопите между 800-2000 лв. са загуба на пари и ще им се смеят навсякъде.

    Поздрави и без лоши чувства!
    stenly одобрява това.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Рабира се, че няма доказателства. Подбни констатации са меко казано странни. Лошото, е че масовата теория витаеща из нетя е подобна на тази която shtiliyan ​изповядва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    Извинявам се,че не съм по темата,ама да споделя,че най-добрите,което съм пипал са старите Тингпад на Леново,сега може и да са ги омармаладили,но бяха класи над разпространената булшария.
    Има HP с метални корпуси които също са добри - HP 6910p e типичния такъв пример,както и самата серия 69**P. Toshiba има много бизнес модели с перфектни параметри и завидна издържливост - също не отстъпват на IBM.
    В последно време се правят лаптопи за масовия потребител - евтини с ниско качествени корпуси на ниска цена - за да задоволят нишата- там където има търсене. Всеки който търси преносим компютър с голямо натоварване и издържливост гледа към по високия ценови диапазон.
    А това за под 800 и над 2000лв го оставям без коментар. По явно доказателство за некомпетентност и незнание не бях чел скоро. Лошото е че му вярват масово- на някой както му казваме в нашите среди "набеден че знае".

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    И какво моето Зайо от май месец 2010 година с процесор i-430м, видео АТИ 5650, ъпгрейдната памет до 8 ГБ с Уин7 х64 който е под 2000 лв и над 800 лв за нищо ли не става?

    Ами как тогава си "жуля" Crysis 3 на резолюция 1600х900, a доста голяма част от лаптопите над 2000 лв дори не могат да я подкарат защото видеокартите им не поддържат DirectX11???


    Истината е, че всеки път при избор на латоп трябва да се прави разумен избор с възможно най-балансирани параметри -процесор/видео/дъно и т.н. За този разумен избор има значение и конкретното ползване на лаптопа.Ако се иска Всичко в едно -лаптопа трябва да е максимално балансиран откъм параметри, и да е подбран точно такъв балансиран модел от компоненти.
    Вярно, че няма да е най-доброто в отделните тяснопрофилирани области, но ще предлага средна или над средната производителност в тези области.

    А с това мнение по-горе е ясно, че се избиват някакви комплекси ...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    justify, абсолютно си прав, само трябва да направим уточнението, че балансираността е верният път, само когато лаптопът ти трябва "за всичко". трябва ли ти за специфична дейност, тогава тръгваш в посока някакъв екстремум - я скочиш на 16 гиги, я 1 на терабайт, я някое ултра-мощно видео...
    raziel66 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #27

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Аз нямам предишен опит с лаптопи, но като геймър свикнал да се глезя с графика на максимални нива и резолюция /не само в 3D/, предпочетох лаптоп, който поне да доближава като производителност настолната ми десктоп конфигурация.Бих дал и 5000 лв за ултра бърза машина, като новите серии на Alienware, ако можех да си го позволя. Наречете го снобизъм ако щете, щом тези пари се дават за единият кеф и краста. Дали цената е оправдана, щом замества десктопа и дали си заслужава качествената сглобка, подобрено охлаждане, възможност за ъпгрейд на дъното и т.н. - времето ще покаже.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Факт е , че лаптоп никога няма да стигне производителноста на десктоп машина заради консумацията на ток. Мобилен Core i7 е по-бавен от настолен i5. Така, че винаги има компромис.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #29

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Вероятно заради това цената на даден лаптоп зависи не толкова какъв е процесора, а от класа на видео картата.
    Би било чудесно, ако подобно на клиентите в чужбина можехме да избираме конфигурация при поръчката, а не както е на нашия пазар, каквото внесли - такова. Един ъпгрейд на видео карта,например, /когато серията го позволява, разбира се/ е проблем само според нашите /уж/ оторизирани сервизи.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Не си съвсем прав. Дори един кондензатор да е разположен на друго място на новата видео карта и няма как да си легне в слота. Един приятел тръгнал да си ъпдейтва видеото си купи 4 видео карти докато попадна на такава която да пасва в "леглото" предназначено за нея. Иначе всичките бяха съвместими с MXMII слота.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам чисто нов лаптоп SONY VAIO
    От Georgi Rakovski във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-03-14, 11:51
  2. Продавам Чисто Нов Лаптоп Dell Inspirion 3537
    От kiselina във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-14, 19:43
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-07-12, 19:47
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-05-08, 22:35
  5. Продавам чисто нова чанта за 17" лаптоп
    От Rockwell във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-06, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе