Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree6Одобрявам

Проблем с чисто нов лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с чисто нов лаптоп

    Здравейте!

    Преди месец си взех най-счупения лаптоп за 1000 лева. Марката му е lenovo, а модела е G580. Преинсталирах го над 10 пъти, като винаги беше с операционна система win 7 пиратска. Проблема е следния - след като инсталирам видео драйверите за лаптопа, които ги имам на диск както ми го дадоха, също свалих и от сайта им, лаптопа просто крашва и не иска да тръгне. Как мога да разреша този проблем? Помогнете ми, ако знаете как.
    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Здравейте! Как инсталирате драйверите като последователност ? Стъпките са , първо драйвери за чипсета, след това за видеото.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    G580 не е конкретен модел, а цяла серия
    никой не може да отговори, ако не се знае дали е само с вграденото видео, или има и дискретно, както и какъв е този "пиратски" windows - чист или някаква самоделка с вградени бог знае какви боклуци

    пробвано ли е с live OS?
    какво означава "крашва и не иска да тръгва"? лаптопът не тръгва или windows-a?
    в safe mode какво се случва?
    на кой етап на зареждането отказва да продължи?
    и т.н., и т.н., и т.н......

    "имам червена кола, слагам й гориво, но не тръгва..."
    periel одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #4

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Аз имам Y570 и той има проблеми Колкото си искаш с windows 8 , макар и оригинален . Като цяло марката е скапана и не я препоръчвам на никой . Казва го човек с опит в лаптопите от 1995 .

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Като цяло марката е скапана и не я препоръчвам на никой . Казва го човек с опит в лаптопите от 1995 .
    Ти... шегуваш ли се
    За 18 години опит с лаптопи стигна до генералното заключение, че IBM / Lenovo // Ideapad // Thinkpad е скапана марка.
    Ако е така - чест и почитания, винаги трябва да има хора, които да те веселят. Ако визираш пък конкретната моделна линия - моля, изразявай се по-ясно, без генерализации.
    smqnab одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    сигурно от '95 има лаптопи, а не че се занимава професионално с лаптопи от '95
    smqnab одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #7

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Аз имам Y570 и той има проблеми Колкото си искаш с windows 8 , макар и оригинален . Като цяло марката е скапана и не я препоръчвам на никой . Казва го човек с опит в лаптопите от 1995 .
    Аз съм със Z580 (I7;8RAM;1 TB; iG3000+GF640M) и е на 6 с Win7 Ultm \неоригинален\. Джиткам си WOT и нямам никакви оплаквания .

    Ползвам драйвърите от сайта на Леново на 95%.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Аз имам Y570 и той има проблеми Колкото си искаш с windows 8 , макар и оригинален . Като цяло марката е скапана и не я препоръчвам на никой . Казва го човек с опит в лаптопите от 1995 .
    Какви проблеми има Y570 с Win8, че аз имам такъв и мисля да му пробвам 8-цата. А, относно марката като цяло, колко лаптопа Леново си имал, за да правиш заключения? Аз не съм чул познат, приятел или роднина да се оплаче за сериозни проблеми с тази марка. Точно обратното.

  11. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Проблеми с управлението на вентилаторите , графиката ,нефункциониращи бутони над клавиатурата , твърдия диск, неочакван рестарт на системата след поява на син екран .
    За по - горните постове - първия лаптоп ми беше тошиба с пентиум 1 на 100 мегахерца с футуристичния за тогава windows 95 . Минал съм и през IBM , ASUS , SAMSUNG . Всички лаптопи са ползвани за полупрофесионални цели . Познавам цяла фирма оборудвана с леново десктоп системи, от които 70% са дали дефекти в рамките на 2 години . Lenovo не е вече IBM , не се подлъгвайте по атрактивните цени и добрите параметри . Има свръхпроизводсво с намалено качество и слаба потдръжка и обновления на драйверите .

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Lenovo не е вече IBM , не се подлъгвайте по атрактивните цени и добрите параметри
    Ок, благодаря за предупреждението.
    Само не видях къде иде реч за атрактивни цени при Леново...
    Има Леново и Леново, новото в тази марка, с което китайците я обогатиха е Ideapad и Thinkpad Edge.
    Всички други Thinkpad серии са на нивото, познато от времето, когато си почнал да ползваш лаптопи. И естествено, на очакваните за това цени.
    Новите серии, естествено не са с подобно качество, целта им е съвсем друга - да предложат повече от конкуренцията за същите пари. И го правят безотказно. Така че, наличието им е както и да го гледам плюс, а не минус.
    Към момента Леново е фирма без конкуренция и във високия, и в ниския клас. (Без конкуренция звучи пресилено, да кажем - на ниво във всеки клас)
    Което води до странни очаквания да си купиш лаптоп за 600лв и той да е с качеството на такъв от 3000 лева само защото фирмата, която ги произвежда е една и съща.

    Не взимай присърце мнението ми, всеки има право на гледна точка, просто се чувствам задължен да оборвам ширпотреба безпочвени изказвания от типа "Lenovo не е вече IBM , не се подлъгвайте по атрактивните цени и добрите параметри" за да не се подвеждат посетителите кой кой е на лаптоп пазара.
    smqnab одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Lenovo не е вече IBM , не се подлъгвайте по атрактивните цени и добрите параметри . Има свръхпроизводсво с намалено качество и слаба потдръжка и обновления на драйверите .
    Ти в момента какво ползваш? Към коя марка лаптоп да се насочи потребителя до 1200лв.?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #12

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Според мен си заслужават машините под 800 Лева и тези над 2000 .Всичко останало между този ценови диапазон е загуба на пари .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Според мен си заслужават машините под 800
    И какво читаво ще вземеш? Дай конкретна марка?

  17. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #14

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Всяка една фирма ,която прехвърли производството си в Китай понижи качеството - пример Asus . Марката , която бих купил сега е Acer , Apple

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: Проблем с чисто нов лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от shtiliyan Виж публикацията
    Според мен си заслужават машините под 800 Лева и тези над 2000 .Всичко останало между този ценови диапазон е загуба на пари .
    И този модел Lenovo-IdeaPad-Y500-59-356553-5048 лаптоп леново ли не си струва бре Бруте???
    Този пост е редактиран от justify; 30-04-13 в 18:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам чисто нов лаптоп SONY VAIO
    От Georgi Rakovski във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 27-03-14, 11:51
  2. Продавам Чисто Нов Лаптоп Dell Inspirion 3537
    От kiselina във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-14, 19:43
  3. Отговори: 0
    Последно: 25-07-12, 19:47
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-05-08, 22:35
  5. Продавам чисто нова чанта за 17" лаптоп
    От Rockwell във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-06, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе