Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 76
Like Tree5Одобрявам

Windows 7 Pro x64 OA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1

    Windows 7 Pro x64 OA

    Имам въпросния уиндоус на лаптоп НР, разполагам и с продуктовия ключ, който е под батерията.
    Искам да го преинсталирам, че се беше заразил с някакви троянци и червеи. След почистването (ползвах Dr.Web Cure It и Malwarebytes Anti-Malware) установих омазване на няколко програми, които са ми нужни, но в момента няма как да ги ползвам, защото не тръгват. Malwarebytes Anti-Malware показа списък, в който фигурираха няколко архиви със серийни номера за Уинамп и подобни програмики, но нямаха маркер за изтриването им и аз ги оставих. Не знам дали всичко се е излекувало, но щом не бачкат УМПлер-а и ИЕ 11 (основно те ми трябват) значи нещо не в ред. Явно са се скрили някъде в регистрите ли?!?
    От къде трябва да изтегля този уиндоус, за да е валиден ключа и това ОА мернах някъде, че е било синоним на ОЕМ? Мисля инсталацията да я направя на чисто с формат на С, но дали няма да има остатъци от гадовете в другия дял?!? Лаптопа е купен от САЩ само със зарядно и инсталирания уиндоус ако има някакво значение.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    ******

    .ISO-то е от оригинален OEM-ски носител.
    При инсталацията, като те пита за сериен номер, въведи този който имаш.
    Дори и да не мине автоматичната Интернет-активация (след инсталацията), можеш да направиш телефонна активация.
    Ако се стигне до телефонна, направи я след 20:00 - по това време ще ти отговори "робот" и няма да ти се налага да се обясняваш излишно.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-02-14 в 20:19.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    вече по дефалт ти говори робот
    По-трудно е да намериш начин да се свържеш с оператор.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Благодаря за .ISO-то @MitkoS.
    Тази телефонна активация как протича?

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Малко английски трябва.
    Робота те води какво и как да натиснеш от тоналната клавиатура на телефона.
    Ти му пращаш кода генериран от компютъра, а той ти връща кода за активация.

    "Press the star key" означава да натиснеш клавиша * на телефона.
    "Press the hash key" означава да натиснеш клавиша # на телефона.

    ПП.
    Така беше преди време (да кажем година), когато те свързваше с робот от другата страна на Атлантическия океан. Сега не знам как е, може и на български да е проговорил вече

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    За да видя на кой номер да звънна избирам държава България, нали?
    И още нещо, имам ИД номер на продукта (уиндоуса). За да се активира с ключа, който имам не трябва ли и уина да е с този ИД номер или няма значение и всичко с активацията с .исо-то, което си споделил ще е успешно и безпроблемно?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    080015555 - всичко ти казват

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    .ISO-то няма собствен номер/ключ.
    А пък ти си имаш такъв и го използваш него за активацията.

    След инсталацията отиваш в Control Panel/System, там въвеждаш ключа и опитваш активация през Интернет. Ако не стане - телефонна.
    Нищо незаконно няма, всичко е легално (нали си имаш ключ под батерията)

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Десен бутон на Компютър --> Свойства и най-отдолу Активиране на Уиндоус пише Уин активиран ИД на продулта: ххххх-ОЕМ-ххххххх-ххххх, та затова питах. Щом няма да има проблеми ОК.
    Благодаря за досегашните разяснения.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    много разбирачи се събрали тука, да дават акъл. миткос пък ръси яко на ред, като попадия с чемшир.
    Първо и важно. До тук, дето глупостите са писани НЕ ГИ ВЗЕМАШ ПРЕДВИД.

    Едно и единствено ти е решението. То се нарича F11...
    При старт на компа, като ти излезе логото НР, натисни просто F11 на няколко пъти, докато влезеш в риковъри менаджер. Преинсталирай си лаптопа, от скритото парче EISA, което е на хард диска и да не ти дреме, за iso-та и ключове при батерията. Остави умниците да си умуват, по въпроса...

    Само трябва да знаеш няколко неща.

    1 всеки марков компютър, който съдържа лиценз, за уиндоус, се продава със опция, за преинсталирания, през даден бутон, от скрито парче на хард/ССД-то.

    2 при какви условия не можеш да преинсталираш от тази опция.

    а) хардът е бил подменен с друг
    б) някой умник е затрил парчето, или D -data,за по старите компове, в което се съдържа бутващият файл, плюс драйверите и няколко софта, които са подарени с устройството
    ц) бил е форматиран с диск на уиндоус.

    3 След преинсталиранията с Ф11 (това,за НР, при ейсър алт+Ф10, при мси Ф8...), няма нужда нито от активация, нито от инсталация на драйвери. Само от леко почистване от прикачените демо софтове, които производителят е предвидил, да се продават с устройството.

    На късмет...
    Този пост е редактиран от fXOrange; 04-03-14 в 23:10.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    само да уточним, че рикавъри инсталацията затрива целия партишън, докато обикновената преинсталация без форматиране на партишъна запазва съдържанието
    така че ако ще се прави рикавъри, да не се забравя да се преместят важните неща на D:, флашка, диск, външен хдд....

    иначе аз съм от умниците, които затриват рикавъритата, защото не ги понасям по ред причини:

    1. мразим блоутуера!
    2. предпочитам аз да решавам какъв уин е подходящ за съответния хардуер, а не да имам избор между home premium х86 и home premium х86
    Karata одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    така че ако ще се прави рикавъри, да не се забравя да се преместят важните неща на D:, флашка, диск, външен хдд....
    то сиганин от маалата не остана, да не знае, за това. Ти за свестни хора говориш...



    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    2. предпочитам аз да решавам какъв уин е подходящ за съответния хардуер, а не да имам избор между home premium х86 и home premium х86
    Е това е вече много глупаво. Не го очаквах от теб.
    Да те попитам. А лиценз, за тоя уин, дето решаваш да го сложиш имаш ли? Или мислиш да го закупиш и него? За да ме разбереш правилно, ще ти дам и пример...
    За мен това е равно да карам крадена кола, като в гаражът ми седи моята, дето аз сам съм си избрал, при покупката...

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Не ми сотана време да погледна този лаптоп и все още не съм му преинсталирал ОС.
    Само да припомня, че бях лепнал някакви троянци и други дреболии и уж след почистването им споменатите в #1 програми не работят. Затова искам да инсталирам на чисто ОС с формат на "С" за по-сигурно. Обаче след включването на @fXOrange се появи още един вариант, та в този случай кое ще ми свърши по-добра работа, инсталация чрез рикавъри или нова инсталация с формат на "С"?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Да те попитам. А лиценз, за тоя уин, дето решаваш да го сложиш имаш ли? Или мислиш да го закупиш и него? За да ме разбереш правилно, ще ти дам и пример...
    За мен това е равно да карам крадена кола, като в гаражът ми седи моята, дето аз сам съм си избрал, при покупката...
    Човека има валиден лиценз. Написал го е още в първия пост.
    OEM-Лиценз (какъвто е в случая) се доказва с фактура и лепенка.
    Носителя от който е направена инсталацията няма никакво значение, важното е версиите (Home, съответно Pro) да съвпадат и да е ползван ключа от лепенката.
    Ако тези неща не са ти известни, посети съответните курсове, а дотогава се въздържай от писане в подобни теми, защото подвеждаш макар и неволно.

    А като допълнение към мнението на FearMe:
    Рикавъри инсталацията възстановява и една купчина резидентен софтуер на производителя на лаптопа, който софтуер в 95% от случаите не се ползва, а натоварва излишно машината. При инсталация от OEM-ски носител на MS, такъв софтуер няма и по правило лаптопа работи много по-бързо и по-пъргаво.
    Всеки сам си решава кой по кой път да се възстановява.
    При така зададения въпрос в първия пост, за мен е естествено да си мисля, че питащия няма намерение и желание да ползва вграденото рикавъри (ако такова има при конкретния модел).

    ---------------------
    Писали сме едновременно и не съмзабелязал въпроса:
    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не ми сотана време да погледна този лаптоп и все още не съм му преинсталирал ОС.
    Само да припомня, че бях лепнал някакви троянци и други дреболии и уж след почистването им споменатите в #1 програми не работят. Затова искам да инсталирам на чисто ОС с формат на "С" за по-сигурно. Обаче след включването на @fXOrange се появи още един вариант, та в този случай кое ще ми свърши по-добра работа, инсталация чрез рикавъри или нова инсталация с формат на "С"?
    При рикавъри процедурата форматирането ще е автоматично, при другия вариант за инсталация форматирането се указва ръчно.
    При рекавъри ще имаш и автоматично възстановяване на драйвъри. При другия вариант ще се наложи да свалиш драйвери (за неразпознатите устройства - ако има такива) от сайта на производителя.
    Ако лаптопа е старичък, не ползвай рекавъри, защото после ще работи доста по-бавно. И ако се спреш на този вариант, смело изтрий рекавъри партишъна - никога няма да ти потрябва, а само може да пречи.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-03-14 в 10:54.
    Karata одобрява това.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Благодаря, поизясниха ми се нещата. Аз не знаех дали има рекавъри партишън и преди да почна инсталацията ще проверя дали не е затрит. Иначе лаптопа е HP ElitеBook 8460p, мисля че модела беше от 2011г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе