Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 76
Like Tree5Одобрявам

Windows 7 Pro x64 OA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    миткос спри да пишеш бе човек. Спри че се оплете в яки глупости и не ги разбираш тея неща. Чети правилно, това което пиша а не на бързо. Глупостите ти са безкрайни детски и неволни. Селски и неграмотни. Нито си знаел, за това нещо, нито и сега го знаеш. Ако си знаел поне малко, да си му го предложил. А не да му предлагаш iso. АКО СИ ЗНАЕЛ, да си знаел също, че и, ако устройството е под гаранция и му сложиш друг уиндоус, дори и с правилния номер, тя вече не работи, ( с изключение, на машини с про. Но примерът си остава, пак грешен, защото темата може да подведе някой друг). А колкото там до натоварването на машината, това няма да го коментирам... За смелото изтриване на парчето. Смятам вече доста ти отговорих, по на горе.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Изкарай курсовете бе човек !!!
    Лесни са.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    ........ че и, ако устройството е под гаранция и му сложиш друг уиндоус, дори и с правилния номер, тя вече не работи, ( с изключение, на машини с про. Но примерът си остава, пак грешен, защото темата може да подведе някой друг). А колкото там до натоварването на машината, това няма да го коментирам... За смелото изтриване на парчето. Смятам вече доста ти отговорих, по на горе.
    Оринч , това за гаранцията в Бг въобще не е така - въобще не ги интересува в магазина/сервиза като го занесеш с каква операционна система е. Гаранцията е само за хардуера.
    А за рекавъри партишъна - откак едно HP ми затри целия диск като му пуснах рекавъри, макар че беше разделен, от тогава първото нещо което правя е да изтрия това изчадие.... свикнал съм аз да определям къде какво и как ще се инсталира. А че с рекавърито се трупа и една камара ненужен софт - просто е излишно да спорим.
    Моето рекавъри е имидж файл на добре настроената система и възстановяването не отнема повече от 6-7 минути.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    FxOrange
    Оем лиценз не е съвместим с такъв от предварително инсталиран. ако нямате номера и сорса - няма да стане.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Оринч , това за гаранцията в Бг въобще не е така - въобще не ги интересува в магазина/сервиза като го занесеш с каква операционна система е. Гаранцията е само за хардуера.
    Щом го казваш, може и да е така в бг. Честно да ти кажа не съм запознат, каква е политиката в тая област там. Но не вярвам да е по различна, от тази, дето съм споменал....

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А за рекавъри партишъна - откак едно HP ми затри целия диск като му пуснах рекавъри, макар че беше разделен, от тогава първото нещо което правя е да изтрия това изчадие.... свикнал съм аз да определям къде какво и как ще се инсталира. А че с рекавърито се трупа и една камара ненужен софт - просто е излишно да спорим.
    .
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Само от леко почистване от прикачените демо софтове, които производителят е предвидил, да се продават с устройството.
    В крайна сметка, що не. Що да си не дръпнеш един имидж от замуна, на бързо. (има и такива умници. Въпреки че всички системи се намират, за свободно теглене на сайта на МС ).


    Те тея марковите производители на компютри много тъпи човек. Сяка година фърлят по милиони, за оптимизация и поддръжка на техните системи. Толкова са загубени, че вместо да слагат директно системата и да дават оригинален диск на уиндоус, те ми харчат пари, за глупости....

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    фанта, ще приема, че в момента си на (поне) 2 ракии

    1. имиджи на вече инсталирани и настроени windows-и по тракерите няма. има имиджи на инсталационни дискове
    2. блоутуерът по "марковите" компютри не е оптимизиран windows, а софтуер, разработен от марката, който те държи нейн клиент, а не да търсиш и да си даваш парите на други. а ако оправдаеш навика на sony да те задължат да ползваш техни подписани драйвери и никакви други, след което заебават поддръжката и обновяването им след година-две, ще приема, че ракиите са (поне) 4

    и да, глупости са... следващия път, когато ми дойде човек с "марков" лаптоп, ама от ония, дето купуват лаптопа по цвета, ще ти шотна programs and features и задно ще преброим дали "марковият" боклучав софт е под или над 15 заглавия , от които поне 3, по-скоро 5 - резидентни
    Този пост е редактиран от FearMe; 06-03-14 в 07:52.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #22

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Ехаааа, напълнихте ми душата, тъкмо се бях притеснил че няма да се сдърпате, браУс майстори, в конкретния случай съм на страната на Страх.
    Фанта не знам при теб как е с новите машини, ама тука съм виждал чисто нов кошник с уин8 - няма нито рекавъри дял. нито дискове, нищичко, а това за което споменава Страх за блоат-а, не може чисто нов лаптоп с пресен уин да тътри така, и като му отвориш таск-а отстрани скрола да ейййй такъв мъничък, ню ню дет' се казва.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    @FearMe
    Зададох ти въпрос, защо го отбягваш?
    Пак ще те попитам ти от кои си? Говориш, за подмяна с това, дето ти е кеф. В случаят да кажем си с хом премиум, решаваш да го подмениш с ултимейт. Ще ги дадеш ли тия 180€? Или си от тея, дето се фалят, че знаят кво да си сложат, като с два жеста отварят търсачката на замунда?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    не, не отбягвам въпроса, просто той е ирелевантен към изложения проблем

    изместването на темата към "струва ли windows половин българска заплата?" няма касателство към блоутуера, марковостта на машините и ограничеността при избора им!

    равнопоставеността на двете страни по един договор е основно правило в търговските взаимоотношения и предмет на регулиране от страна на държавата

    след като в някои случаи съм лишен от правото на избор каква и ДАЛИ ИЗОБЩО да си купувам операционна система с лаптопа, аз също така еднолично като производителя, мога да реша как да се разпореждам с предмета, обект на договора

    и преди някой да тръгне да ми говори за коректност, искам да попитам с какво право операционната система, за чиято употреба заплащам, прави това: https://www.bsi.bund.de/DE/Presse/Pr..._21082013.html или Microsoft spies on all your Windows 8 installs – badly encrypted | Myce.com , особено без да ме уведоми предварително?

    съжалявам, но не споделям християнската "ценност" да обърна и другата буза
    когато с мен се държат коректно, и а се държа коректно. когато се опитват да ме изклатят, отговарям със същото

    американци уж, пазарна търговия уж... доколкото разбирам от икономика , търсенето и предлагането се пресичат в равновесната си точка
    като няма търсене на даден продукт на обявената цена, то тази цена трябва да спадне
    след като продавачът М$ не е удовлетворен от търсенето на обявената от него цена, той има избор:

    да свали цената и да увеличи обема
    да не свали цената и да си остане на същия обем

    М$ обаче избират "пазарния" подход да притиснат правителството, което да наруши гореописания пазарен принцип и чрез силови методи да наложи НЕПАЗАРНА цена!

    и съгласно вселенския принцип на реципрочността, който изобщо не е майтап, или преведен от българския народ в поговорката "каквото повикало, такова се обадило", притиснатата чрез НЕПАЗАРЕН механизъм потребителска маса реагира НЕПАЗАРНО към проблема

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    е да де това исках да чуя. В крайна сметка си, като всички останали... това което не мога да си го позволя, мога да го открадна, защото виждаш ли, някой е поставил такива закони, дето ме спират да си го позволя.

    Иначе по въпроса, за двата линка. Не виждам какво те учудва?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    @FearMe
    В случаят да кажем си с хом премиум, решаваш да го подмениш с ултимейт.
    Можеше до скоро да минеш на Win8 pro от win7 home за 60лв с помоща на windows any time update - оригинална промоция !!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Можеше до скоро да минеш на Win8 pro от win7 home за 60лв с помоща на windows any time update - оригинална промоция !!!
    че то това всички производители го даваха с продуктите си безплатно, 3 месеца преди да излезе осмицата. Така беше и с виста към 7.

    Край, до тук бях. Спирам.
    Мнението ми е, че ако имам лицензен софт, него ще си ползвам. Така е на старият ми лаптоп с вистата, на новият със седмицата. На геймърският, дето съм си я купил. Освен на домашният сървър, защото нямам желанието да давам 500€ на мс :D
    justify одобрява това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Освен на домашният сървър, защото нямам желанието да давам 500€ на мс :D
    добре дошъл в клуба на "всички останали крадци"

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Аз съм за казаното от Оранжадата. При лаптопите им специфичен софтуер и драйвери освен за конфигурацията и за марката и модела.Ползвай рекавъри.Има поне няколко възможности: 1.рекавъри ентайър систем- форматира всички дискове и преди това дава възможност за определне на броя дялове и размера на всеки един.2. рекавъри Ц- форматира и преинсталира само Ц дяла.

    Преди да присъпиш към тази операция зареди батерията на лаптоп на максимум не за друго а ако внезапно спре тока да може преинсталацията да завърши на батерия.В противен случай ако тока спре и батерията не стигне всичко ще се омаже...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз съм за казаното от Оранжадата. При лаптопите им специфичен софтуер и драйвери освен за конфигурацията и за марката и модела.Ползвай рекавъри.Има поне няколко възможности: 1.рекавъри ентайър систем- форматира всички дискове и преди това дава възможност за определне на броя дялове и размера на всеки един.2. рекавъри Ц- форматира и преинсталира само Ц дяла.

    Преди да присъпиш към тази операция зареди батерията на лаптоп на максимум не за друго а ако внезапно спре тока да може преинсталацията да завърши на батерия.В противен случай ако тока спре и батерията не стигне всичко ще се омаже...
    Не искам да те сека , но това е доста наивно. Рекавърито слага и една камара излишен софтуер, а драйверите може да си ги свалиш много по-бързо от сайта производител.
    Рекавъри софтуера маха абсолютно всичко. За това се казва така - връща системата до заводско състояние.
    Общо взето се вижда че не се занимаваш с това професионално.
    Karata одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе