Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76
Like Tree5Одобрявам

Windows 7 Pro x64 OA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Темата за и против рекавърито ли беше или?
    Факт е, че няма как да се преинсталира по бързо отколкото с рекавъри, освен със собствено рекавъри :rolleyes:. Но това може да стане ако компютъра е твой и си правиш рекавъри, не вярвам някой да прави и пази рекавъри за всички клиенти...
    И главната причина за това е, че намирането и свалянето на драйверите не е нито лесно нито бързо. На последния лаптоп които правих драйверите му бяха около гигабаит...
    Та ако на компютъра няма нищо важно което трябва да се пази, няма нищо лошо да му удариш едно рекавъри, дори да ъпдейтнеш 2-3 драйвъра ще е по-бързо отколкото да сваляш всичко отново...
    В всички други случай чистата инсталация си е за предпочитане. По добре за загубиш половин-един час вместо да се чудиш как после да спасяваш файловете на клиента.

    Относно заводските рекавърита, не мисля, че са чак толкова "черни" все пак с този уиндоус лаптопа отива в магазина и клиента го тества и гледа...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #32

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    А не е ли по-добре крайния резултат да е по-добър ???
    (а не колко време си спестил при инсталацията)

    Който е правил по няколко/много пъти и двете неща (и при различни модели и производители) е наясно кога крайния резултат е по-добър.

    ПП.
    А относно пестенето на време - и тук нещата не са еднозначни.
    Рекъвъри може да те върне толкова назад в развитието на съответната операционна система, че после може да се наложи два дена да инсталираш съответните сървиспак-ове+ъпдейти+актуализирани драйвъри.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-03-14 в 12:40.
    d_imige одобрява това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Не искам да те сека , но това е доста наивно. Рекавърито слага и една камара излишен софтуер, а драйверите може да си ги свалиш много по-бързо от сайта производител.
    Рекавъри софтуера маха абсолютно всичко. За това се казва така - връща системата до заводско състояние.
    Общо взето се вижда че не се занимаваш с това професионално.
    Излишните програми са 5-6 и се махат много бързо с IOBit uninstaller.

    За мен е по-лесно да преинсталирам с Recovery.

    За драйверите мога да кажа, че ми са се омазвали на АТИ картата когато реших да "ъпдейтвам" ръчно от страницата на АТИ.Инсталирах някакъв ъпдейт, който уж беше за моят модел и карта, НО се омазаха нещата, въпреки че работеше всичко, единственият проблем беше че този ъпдейт на Ати catalyst не беше за лаптоп или поне не за този модел.

    Ако си мислите, че всичко го има на страницата се лъжете.Има го но без ъпдейтите, а работата е там че дори ъпдейтите се задават по определен начин за модела и дори да изтеглите и инсталирате драйвера може да стане така, че той де не може да се обнови или изобщо да не се обновява.

    Отделно драйверите трябва да се инсталират в определен ред, защото в противен случай някои може и да не функционират.Тогава става мазало.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Излишните програми са 5-6 и се махат много бързо с IOBit uninstaller.

    За мен е по-лесно да преинсталирам с Recovery.

    За драйверите мога да кажа, че ми са се омазвали на АТИ картата когато реших да "ъпдейтвам" ръчно от страницата на АТИ.Инсталирах някакъв ъпдейт, който уж беше за моят модел и карта, НО се омазаха нещата, въпреки че работеше всичко, единственият проблем беше че този ъпдейт на Ати catalyst не беше за лаптоп или поне не за този модел.

    Ако си мислите, че всичко го има на страницата се лъжете.Има го но без ъпдейтите, а работата е там че дори ъпдейтите се задават по определен начин за модела и дори да изтеглите и инсталирате драйвера може да стане така, че той де не може да се обнови или изобщо да не се обновява.

    Отделно драйверите трябва да се инсталират в определен ред, защото в противен случай някои може и да не функционират.Тогава става мазало.
    Моля те - не ми доказвай тезата още повече. Това че ти не можеш да инсталираш нещо не означава че е калпаво. Ако те слушат хората ще кажат - Ати е боклук, само дето в момента Ати е водещ в видеоускорителите и драйверите ОФИЦИАЛНИТЕ са достатъчно добри, колкото и да не ги харесваш
    факт е че пак намесваш нещо външно "IOBit uninstaller" и можеш да си прецакаш самото рековъри. Драйвери мога да те засипя с каквито кажеш без да "прецакам" нищо, освен ако хардуера не е повреден - тогава спасение няма.
    И да мога 100% да потвърдя - Всичко го има на страницата на производителя. Незнам от кога ти е проблем , но от последните 2 години всичко може да си намери там и са сертифицирани драйверите. Имаш ли представа какво ще стане в световен мащаб ако има проблем с 1 драйвер.
    пак казвам - не знам какъв ти е опита, но като чета не е никак голям. Моя е вече над 20 годишен и повярвай ми знам за какво говоря.
    И да уточня отново
    Рекавъри инсталация върви само със серийния номер на лепенката на лаптопа.Ако сложиш друг Windows няма да можеш да го лицензираш с този номер и ще трябва да го "лекуваш" , което автоматично те прави "пират"

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #35

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    и драйверите ОФИЦИАЛНИТЕ са достатъчно добри, колкото и да не ги харесваш
    И аз кат камен, ша та питам теб, както той ме пита, дали съм на 2 ракии :D

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията

    Рекавъри инсталация върви само със серийния номер на лепенката на лаптопа.Ако сложиш друг Windows няма да можеш да го лицензираш с този номер и ще трябва да го "лекуваш" , което автоматично те прави "пират"
    Извинявай приятел, ама тука грешиш много. Имам лепенка уин 7 хоум. Дърпам си имиджа, на уин 7 хоум, (iso-то, не като fearme, да разбереш грешно) от сайта на мс, правя си диск, пускам да инсталирам от него, вкарвам номера, активирам след като съм пуснал нета...

    Няма да съм пират... Въпросът е, че няма да ми върви гаранцията, ако замине на ремонт в ателието. Същото е, както и при смартфоните.... На моето галакси съм сложил чист 4.3, ако трябва да го пратя на поправка, гаранцията няма да мине и самсунг ще ми се обади да ми го каже, като ми обяви също и цената, за поправката... Дажеее с малко повече наглост, ще тръгне и да ми заявява, че виждаш ли точно това може би е развалило апарата. Не се майтапя.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #36

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Всеки е прав донякъде, може да прозвучи смешно но тези лицензи на МС за уиндоусите са такава джунгла. Звънял съм няколко пъти в МС България по въпроса за лицензите, видовете им и т.н. , не можаха да ми обяснят.
    Мой познат ходи преди няколко години на някакви семинари в Германия във връзка за тези лицензи, след време като се видяхме почна да обяснява за видове лицензи, видовете уиндоус които се разпространяват и с какви лицензи са свързани в зависимост от разпространението им, дали ще е от мрежите на MSDN, далие закупен от магазина.
    Обяснява ми някъде около час и почти нищо не му разбрах, останах с впечатление че и той не беше много наясно с тези лицензи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    И аз кат камен, ша та питам теб, както той ме пита, дали съм на 2 ракии :D



    Извинявай приятел, ама тука грешиш много. Имам лепенка уин 7 хоум. Дърпам си имиджа, на уин 7 хоум, (iso-то, не като fearme, да разбереш грешно) от сайта на мс, правя си диск, пускам да инсталирам от него, вкарвам номера, активирам след като съм пуснал нета...

    Няма да съм пират... Въпросът е, че няма да ми върви гаранцията, ако замине на ремонт в ателието. Същото е, както и при смартфоните.... На моето галакси съм сложил чист 4.3, ако трябва да го пратя на поправка, гаранцията няма да мине и самсунг ще ми се обади да ми го каже, като ми обяви също и цената, за поправката... Дажеее с малко повече наглост, ще тръгне и да ми заявява, че виждаш ли точно това може би е развалило апарата. Не се майтапя.
    Да , да и мърмота......
    Фанта - не говоря наизуст - онзи ден имах такъв казус и от MS ми казах ада се обърна към Dell за правилен ключ- рекавърито бе счупено.
    и каквото съм иютеглил от сайта на лаптопа - си е вървяло без проблем.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #38

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    ...Няма да съм пират... Въпросът е, че няма да ми върви гаранцията, ако замине на ремонт ...
    Недей така с лека ръка да обобщаваш. Това че познаваш един производител при който не върви гаранцията (съмнявам се че има дори един такъв), не значи че е масова практика.

    Тук в България, няма нито един производител (по-точно дистрибутор на производител), при който в гаранционните му условия да е посочено, че смяната на фабричната операционна система нарушава гаранцията.
    Та нали ако фабрично лаптопа е с Home или с Линукс, винаги мога да си купя (от друг търговец) Windows Pro/Ultimate ритейл пакет и да си го инсталирам на същия лаптоп. Това не нарушава гаранцията и всички тук много добре го знаят.

    Ако искаш да ни убедиш, сканирай и публикувай някоя гаранционна карта, при която са посочени такива условия при които се нарушава гаранцията от подмяната на фабричната ОС.
    Аз твърдя, че няма такива гаранционни условия при LENOVO, HP, DELL, ACER. Вероятно няма и при никой друг производител (TOSHIBA, ASUS, MSI и др), но нямам под ръка техни гаранционни карти. Единствено SONY ме съмняват, че могат да направят такава простотия (сега не ми се рови, но и за тях ще намеря какво пише в гаранционните им карти).
    ------------------
    (ДОБАВЕНО)
    Конкретно за DELL в гаранционната карта пише, че сервиза не се занимава с дейности "предвидени да се извършват от потребителя", като в списъка с дейностите присъства профилактика и възстановяване на операционна система и приложни програми.
    ------------------
    (ДОБАВЕНО)
    При HP, пише
    "Гаранционно обслужване не се полага, когато дефектите са следствие от:" и наистина в списъка след това има "употреба на софтуер, информационни носители, резервни части, аксесоари или консумативи, които не са доставени или одобрени от HP".
    Но не виждам по кой начин, при един лаптоп ще се появи дефект (хардуерен) който ще е следствие от смяната на ОС-а или ползването/неползването на рекавъри процедурата. При друго HP-устройство може и да може, но не и при лаптоп за масова употреба.
    ------------------
    (ДОБАВЕНО)
    При Lenovo, в гаранционната карта абсолютно нищо не се споменава за софтуер.
    ------------------
    (ДОБАВЕНО)
    Даже имаме такива случаи при нас - на лаптопа дисплея трябва да се обслужи гаранционно от оторизирания сервиз. По телефона и електронната поща със сервиза уточняваме детайлите по приемо-предаването. Като един от уточнените детайли е такъв - ще предадем лаптопа за гаранционно обслужване без хард диск (ще го свалим предварително), тъй като на него има конфиденциална информация и софтуер за банкиране със съответните потребителски сертификати. От страна на сервиза нямаше никакво възражение, беше им безралично дали диска присъства или не.
    ------------------

    А относно серийния ключ при рикавъри - при различните производители е различно. При Lenovo например, въобще не се налага да се въвежда ключ за Windows - интегриран си е в самото рикавъри. Даже при по-старите модели T/R/60/61 (когато беше актуално XP) ако имаш рикавъри CD-дискове за модел фабрично окомплектован с Windows XP, със същите дискове можеш да направиш пиратска инсталация на същия или сходен модел но фабрично окомплектован с Линукс и активацията си минава автоматично без никакво въвеждане на номер.

    Цитат Първоначално публикувано от oddi Виж публикацията
    ...тези лицензи на МС за уиндоусите са такава джунгла. Звънял съм няколко пъти в МС България по въпроса за лицензите, видовете им и т.н. , не можаха да ми обяснят...
    Вярно е, че не са съсвсем тривиални.
    Но чак пък джунгла ?!
    Просто се налага малко повечко старание и време (1-2 часа са пре-пре-достатъчни), когато решиш да ги научиш. И разбира се, правилния източник на информация.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 08-03-14 в 14:04.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #39

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Уина даден ми от @MitkoS ми изписва, че е невалиднен .исо файл и затова ще се опитам да преинсталирам, чрез скритото рекавъри. Обаче, като натисна Ф11, след това какво трябва да търся, за да намеря това което ми трябва? Може ли стъпка по стъпка да ми го напише някой? Благодаря!

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #40

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Това .iso съм го правил от оригинален носител. От самото .iso съм инсталирал поне 5 виртуални машини след като съм го копирал през Интернет към съответния отделечен сървър.
    Няма как да е развален оригинала.
    Копието при теб е развалено - счупило се е (някак си) при свалянето.
    Мога пак временно да го публикувам ако го искаш.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #41

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Изтеглих един чист Уин 7 Про х64 МСДН, направих го буутващ на флашка и ДВД, нагласих съответно от БИОС-а кое да е буутибъл, но после по никакъв начин не тръгва да буутва от флашката или ДВД-то. Вече тотално се изнервих. Може ли да форматирам по нормалния начин Ц-то (с десен бутон и формат) и след това да стартирам сетъпа от флашката и да инсталирам Уина? Дали ще има някакви проблеми тогава?
    Другият вариант е да преинсталирам с рекавърито, но и него не можах да намеря, затова исках някой да ми напише стъпка по стъпка къде, как и какво.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    можеш
    никой не може да каже

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #43

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Аз ползвам rufus_v1.4.3 и нямам грижи с невалидни формати.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #44

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    направих го буутващ на флашка и ДВД, нагласих съответно от БИОС-а кое да е буутибъл, но после по никакъв начин не тръгва да буутва от флашката или ДВД-то.
    Предполагам тука нещо бъркаш - кажи как го правиш. Обикновено готовите имиджи (образи) на диск са си бутващи и няма нужда да ги правиш нищо (това за диск). Аз ги записвам с неро -> от менюто - > Recorder -> Burn Image. До сега не съм имал проблем.
    За флашки си има програми които за 3-4 стъпки ти правят от ISO бутваща инсталационна флашка.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #45

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    @Pat, грешно съм се изразил, флашката я направих буутваща с Windows 7 USB DVD Tool. Готовите имиджи ги сложих на флашка 32ГБ и ДВД, но след това не се буутват.

    @FearMe, като форматирам Ц-то след това флашката дали ще бъде разпозната, за да инсталирам ОС от нея?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе