Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Премахване на LAN настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #16

    Премахване на LAN настройки

    Ами хрумва ми решение по win-овски - от мрежовите връзки мини през network setup wizard. Така може и да игнорира предишните платки. Иначе почистването на регистратурата за което спомена няма да навреди.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #17

    Премахване на LAN настройки

    Julian ами точно това е проблема - TrafficModul-a ги отчита интерфейстите, но не намира единия и .... не иска да тръгва.

    YG - вярно, има даже и Repair.Ама знам ли по win-доуски колко ще я оправи или замаже. Регистрите ги оичистих основно от идентификатора на старият интерфейс но не би, пак дава че го няма, т.е. чете модула за него от някъде..

    Продъжлавам да дерзая.

    Други мнения са добре дошли.

    А се и оказа, че доста хора са се сблъскали с този проблем а решение все още няма.



    С уважение

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #18

    Премахване на LAN настройки

    пробвали както говорихме? а знаеш ли какво с рапеир може и да стане но след това ще трябва да си направиш настройките на ново че виндовса усира ВСИЧКО!

  5. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #19

    Премахване на LAN настройки

    Добре де, запиши нов хардуерен профил, та дано получи амнезия.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #20

    Премахване на LAN настройки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И все пак, нещо по-конкретно ?

    Не ми е проблема IP-то, а настройките които остават

    alexandro и ти не си го знаел по начало, както и аз вече го знам... Ама представи си, че ми гръмне (изпуши, изфиряса) картата - така ли ще си остане ?? Хайде бе

    Друга идея ?

    Ще съм благодарен... не ми се преинсталира Win-на заради...

    С уважение

    <div align="right">оргинално мнение на Topper</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Moje da ti grumne, no tova ne prechi da nulirash IP addresa predi da qa smenish infoto ostava v windows i e pochti nevuzmojno da go mahnesh bez da si skapesh windowsa ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #21

    Премахване на LAN настройки

    Ебаси и ... Не става и не става ! Нов хардуерен профил - хубаво, ама той се прави, като се копира старият ! Вече си мисля, че Кайовас-а записва данните някъде - не може, след като съм преровил ред по ред регистрите и изчистил, той пак да си знае своето.

    Това стана ебаси и страхотният проблем.

    Други идеи ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #22

    Премахване на LAN настройки

    Хопааа, намерих и още нещо:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\PCI\VEN_1516&DEV_0803&SUBSYS_08031516&REV_00

    Тук има инфо за тази карта... но не мога да го изтрия от регистрите. Как да стане ????

    Благодаря за помощта предварително



    С уважение

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #23

    Премахване на LAN настройки

    Ето нещо ценно от Нета (относно премахнати устройства в WinXP):



    Uninstall ghost devices or services in Win2k/XP



    When one remove hardware or a service, then sometimes Windows still think that the hardware or service exists and they roam about as ghost devices in the Device Manager. Ghost devices can cause slow boot and other erratic behavior because Windows tries to communicate with a device which isn't there.



    To make sure that no ghost devices exists, add the following STRING values to the registry (They will become enviroment variables) :

    [HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM \CurrentControlSet \Control \Session Manager \Environment]

    DEVMGR_SHOW_DETAILS = "1"

    DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES = "1"



    Then start the Device Manager and select "View" in the menu and select "Show Hidden Devices". Now it should show all devices registered in your system, making it possible to remove any ghosts which shouldn't be there.




    Това май ще помогне да се премахнат "призрачни устройства". Или поне се надявам. То толкова се омаза инсталацията, че е по-добре да го преинсталирам. Но нали въпроса е в принципа :">



    Успех [8D]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #24

    Премахване на LAN настройки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ami tova e shtot ne si se nauchil da ne vadish mrejovi karti pod windows bez da mahnesh ip addresite...



    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами ти си ги махай колкото си искаш - хардуерните настройки и описания си остават (можеш да се обзаложиш на това !)



    Малко ще flood-на форума, но ще ме разберат модераторите [)]

    Обаче който е имал/ще има съшите проблеми с премахнат хардуер да погледне горният Tweak. Действа на 100% !!!

    След като редактирате регистрите по гореописаният начин и рестартирате, разбира се, в Device Manager след избор на View/Hidden devices не се появат само скритите, но и "призрачните" Ghost devices. Т.е. тези, за които WinXP-то пази настройките, ако случайно се "завърнат в конфигурацията". Или за да ви създава проблем.

    Благодарностите са изцяло за сайта

    http://snakefoot.fateback.com/tweak/winnt/tweak.html

    (е, поемам и аз част от благодарностите [] )



    Успех

  12. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    7
    #25

    Премахване на LAN настройки

    значи не съм абсолютно сигурен, че ще стане нещо, но ако мислиш, че проблема е в Kaiowass, пробвай следното. Влез под ДОС, копирай скритите файлове на Каиовас на друго място за всеки случай. После изтрии папката и инсталирай на ново Kaiowass.

    Ако не се получи копирай обратно старите файлове.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #26

    Премахване на LAN настройки

    Руски, благодаря ти, но се оправих (ако четеш последователно постовете).

    След това говорих и с автора на Кайовас. Имало и по-лесно решение...но трябваше той да ми го каже. Има един файл - iptabl.inf в директорията на Windows. Изтриваш го (и губиш маските де ) но там са записани и адаптерите. След това като се стартира Трафик модула пак претърсва за мрежови адаптери и нещата си идват на място. Само не знам ако не бях махнал Ghost устройствата, в случая злополучната LAN карта дали пак няма да ми търси нея, но не ми се експериментира.



    ПС.Н.Атанасов сега е преработил почти 100% Трафик модула и нещата са се опростили да крайност. Мисля че след разговора ни ще сложи и автоматично сканиране всеки път на адаптерите, за да не стават такива издънки. Вижте на сайта му за новият Трафик модул

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    24
    #27

    Премахване на LAN настройки

    Имал сам тоя проблем и ХР праввеше проблем за IP адреса (вече има карта с това IP и неще да ме пуска да го задавам...., а това ми беше важно....) та какво направих: редактирах регистрите на ХР като подмених IP адреса с друг и стана досега си работи 6. значи след рестартиране постоя няколко минути и изглеждаше като забил ама след това се оправи. Искам да кажа:ПОЧВАЙ ДА РОВИШ РЕГИСТРИТО! (направи си backup за да не се обърка нещо windows e все пак )) ) Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #28

    Премахване на LAN настройки

    Вие май не четете - реших проблема, които бе малко специфичен (Трафик модул в Кайовас)

    Но от този пост може да се научи нещо много полезно - откриване/премахване на GHOST устройства (съществували някога на РС-то и Win ги пази)

    Колкото до IP-то - когато задаваш същото на нова карта ОС ти казва "...че има вече резервирано за еди-кой-си адаптер, искате ли все пак да го използвате...." и естествено ако отговриш с YES нещата си идват на мястото



    С уважение

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #29

    Премахване на LAN настройки

    Това Windowsa е голяма работа :

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-05-14, 16:01
  2. Премахване на парола
    От maya59 във форум Windows
    Отговори: 47
    Последно: 05-07-12, 12:36
  3. Премахване на банери от ICQ v4/v5
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-04, 03:33
  4. Премахване на pop-ups
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-04, 21:00
  5. Премахване на кодеци
    От bingo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 04-01-04, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе